Слєсаренко Олександр Петрович — Вікіпедія

Олександр Слєсаренко
Олександр Петрович Слєсаренко
 Полковник
Загальна інформація
Народження 29 травня 1962(1962-05-29) (61 рік)
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС ЗСУ Збройні сили
Рід військ  Медичні сили
Війни / битви Війна в Афганістані
Російсько-українська війна
Нагороди та відзнаки
Герой України Орден Червоної Зірки Орден Червоної Зірки Орден «За службу Батьківщині у Збройних силах СРСР» III ступеня
Орден Данила Галицького
Орден Данила Галицького
Заслужений лікар України
Заслужений лікар України

Олександр Петрович Слєсаренко (нар. 29 травня, 1962[1])  — полковник медичної служби Збройних сил України, український військовий медик, начальник Чернігівського військового госпіталю, що відзначився у ході російського вторгнення в Україну, Герой України з врученням ордена «Золота Зірка», учасник російсько-української війни.

Біографія[ред. | ред. код]

Олександр Слєсаренко під час війни в Афганістані служив у складі 80-ї окремої розвідувальної роти 103-ї гвардійської повітрянодесантної дивізії, нагороджений двома орденами Червоної Зірки та орденом «За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР» ІІІ ступеня.[2] За час служби у Збройних силах України очолив Чернігівський військовий госпіталь, став кандидатом медичних наук.[3] Від початку війни на сході України Олександр Слєсаренко бере участь у наданні медичної допомоги військовослужбовцям українських збройних сил, неодноразово особисто виїздив на Донбас для безпосередньої участі в наданні медичної допомоги пораненим.[2] 12 жовтня 2017 року указом Президента України був нагороджений почесним званням Заслужений лікар України. З початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну також надавав допомогу безпосередньо в місцях бойових дій. 28 лютого 2022 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, указом Президента України Олександр Слєсаренко нагороджений орденом Данила Галицького.

Російське вторгнення в Україну (2022)[ред. | ред. код]

У ході російського вторгнення в Україну забезпечував охорону й оборону очолюваного ним госпіталю. Він організував цілодобове надання медичної допомоги пораненим, зокрема з операційним втручанням. Завдяки його роботі було врятовано життя понад 450 військовослужбовців та 600 цивільних осіб, з яких 50 — діти[4].

11 квітня 2022 року указом Президента України Олександру Слєсаренку присвоєно звання Героя України.

Нагороди[ред. | ред. код]

СРСР[ред. | ред. код]

Україна[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]