Темірова Надія Романівна — Вікіпедія

Темірова Надія Романівна
Країна  Україна
Діяльність історик, педагог, викладачка університету
Заклад ДонНУ імені Василя Стуса
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор історичних наук
Аспіранти, докторанти Шандра Ірина Олександрівна
Членство Донецьке відділення Наукового Товариства імені Шевченка
НСКУ
Нагороди
Нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» нагрудний знак «Петро Могила»

Темірова Надія Романівна — український історик і педагог, доктор історичних наук, професор. Член Донецького відділення НТШ з 1997 р. Відмінник освіти України. Член Національної спілки краєзнавців України.

Біографія[ред. | ред. код]

З 1992 року працює на кафедрі історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії Донецького національного університету, спочатку на посаді старшого викладача, згодом — доцента і професора. З 1993 року у спецраді Запорізького держуніверситету захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему: «Поміщицьке господарство Півдня України на початку XX ст.». Через 10 років відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук на тему: «Соціально-економічна еволюція поміщицтва України в 1861–1917 рр.». Н. Р. Темірова здійснює керівництво дослідницькою діяльністю аспірантів і здобувачів. Семеро з них захистили дисертації. Член Спеціалізованої ради з історичних наук при Донецькому національному університеті. Бере участь у підготовці навчальних посібників, якими широко користуються і в школі, і в вузі. Підручник «Історія України. З найдавніших часів до середини XIV ст. Підручник для 7 класу» (співавтор — Лях Р. Д.) перевидавався чотири рази. Він же на Всеукраїнському форумі видавців 1999 року був визнаний найкращою дитячою книгою. У 2007 році він переміг у всеукраїнському конкурсі підручників.

Творчий доробок[ред. | ред. код]

Н. Р. Темірова має понад 80 наукових та 20 навчально-методичних праць. Коло наукових інтересів: соціально-економічна історія пореформеної України, історія Донецького регіону, історія історичної науки.

Основні праці:

  • Поміщики України в 1861–1917 рр.: соціально-економічна еволюція. Донецьк: ДонНУ, 2003.
  • Історія України: найдавніших часів до середини XIV ст. Підручник для 7 класу. — К.: Генеза, 2002 (співавтор — Лях Р. Д.)
  • Історія України. Навчальний посібник для студентів неісторичних спеціальностей. — Донецьк: ЦПА, 1998. (Лях С. Р., Лях Р. Д., Красноносов Ю. М., Ізюмов В. І.)
  • История Украины: XVI - сер. XVIII вв. Учебное пособие для 8 класса. — Донецк: ЦПА, 2002.

Нагороди, відзнаки[ред. | ред. код]

Н. Р. Темірова нагороджена почесним знаком «Відмінник освіти України», нагрудним знаком Петра Могили, грамотами Міністерства освіти і науки України.

Джерела[ред. | ред. код]