Тройський замок — Вікіпедія

Тройський замок
чеськ. Trojský zámek[1]
Тройський замок
Тройський замок
Тройський замок
Координати: 50°06′58″ пн. ш. 14°24′54″ сх. д. / 50.11611° пн. ш. 14.41500° сх. д. / 50.11611; 14.41500
Країна Чехія Чехія
Місто Прага
Тип палац і шато[2]
Тип будівлі замок (палац)
Стиль бароко
Автор проєкту Жан Батіст Матеї
Будівельник Жан Батіст Матеї
Архітектор Jean Baptiste Matheyd[3] і Giovanni Domenico Orsid[3]
Перша згадка XVII ст.
Дата заснування 17 ст.
Початок будівництва 17 ст. 
Побудовано реставрація в парку в 20 ст.
Будівлі:
палац, службові приміщення, сад бароко
Стан задовільний
Адреса U trojského zámkud[1]

Тройський замок. Карта розташування: Чехія
Тройський замок
Тройський замок
Тройський замок (Чехія)
Мапа
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі
Садовий фасад замку

Тройський замок , іноді Замок Троя (ческ. Trojský zámek) — замок-палац в передмісті столиці Чехії Празі кінця 17 століття. Побудований в добу бароко.

Архітектор і побудова замку[ред. | ред. код]

До Праги прибув архітектор-емігрант з Франції Жан Батіст Матеї.Захоплена австрійцями Прага переживала будівельний бум. Тон і стиль задавали італійці. Панувало бароко. В межах бароко працювали і самі італійці, і австрійці, і француз з Бургундії Жан Батист Матеі.

В самій Празі Матеі побудував величний костел Св. Франциска Серафімського за власним планом. Навіть в Празі, де багато барокових церков, ця особа і за планом, і за монолитним, пласким фасадом, прикрашеним сильно винесеним розірваним фронтоном. В центрі розриву велике вікно, яке за розмірами дорівнює порталу костела. Цим виразним оздобам підкорені всі інші — і руст, і невеличкі бічні вікна, і ніші зі скульптурами. На парапеті небагато скульптур, а за ними величний купол, як на барокових церквах Риму.

Заміський замок-палац Матеі замовила родина графів Штернберг. Будова тривала з 1679 по 1791 р. Це перший заміський палац у Празі доби бароко. Для замків Франції характерні високі дахи і башти, димарі і башточки. За безліч башт і башточок замок Шамбор навіть порівняли з жінкою, з волоссям якої заграв вітер. Не втримався без башт і Матеі. Їх дві, вони прикрасили бічні корпуси. Башти тільки трішки перевищіли високий дах центрального об'єму, який домінує у будівлі і підкоряє собі всі частини. Оздоби фасадів дуже стримані. В теперішньому стані їх виразність підсилена контрастною розфарбовкою червоним на білому.

Найбільш бароковою оздобою замку стали сходинки садового фасаду. Вони мають універсальний характер і спокійно б прикрасили і внутрішню залу, і садовий фасад, як тут. Над пишно оздобленими сходинками працювали брати Герман з Дрездена. Біля замку стриманий сад бароко без квітників, прикрашений лише фонтанами. Приміщення палацу використовують як галерею картин художників Чехії 19 століття. Інші зали віддані під музей вина.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. а б Památkový katalog NPÚ
  2. archINFORM — 1994.
  3. а б SlavneVily.cz: Slavné vily Čech, Moravy a Slezska