Федерація боксу України — Вікіпедія

Федерація боксу України
Абревіатура ФБУ
Тип спортивна федерація
Штаб-квартира Київ, Україна Україна
Президент Кирило Шевченко[1]
Вебсайт: fbu.in.ua

Федерація боксу України (англ. Ukrainian Boxing Federation) — всеукраїнська громадська спортивна організація, метою діяльності якої є розвиток боксу в Україні.

Федерація боксу України є членом Міжнародної асоціації аматорського боксу (AIBA) та Європейської конфедерації боксу (EUBC).

Історія[ред. | ред. код]

Федерація боксу України була створена у 1992 році.

За цей час боксери Національної збірної команди України вибороли на Олімпійських іграх: 4 золотих, 4 срібні та 7 бронзових нагород. Переможцями та призерами Олімпійських ігор ставали:

Золото
Срібло
Бронза

Після довготривалого простою, а це 8 років, у здобутих медалях на Олімпійських іграх, Національна збірна України знову гучно заявила про себе у 2008 році. Саме Василь Ломаченко виборов перше місце на Олімпіаді у Пекіні. Саме на Іграх в Піднебесній Василь Ломаченко взяв реванш у Росіянина Альберта Селімова за прикру поразку у фіналі Чемпіонату світу в Чикаго (США). Бронзовим ж медалістом Ігор став суперважковаговик В'ячеслав Глазков з Луганська. Саме після Олімпіади в Пекіні В'ячеслав розпочав свою професійну кар'єру.  

Знаковим для Федерація боксу України став і 2010 рік, коли Харків прийняв перший в історії сучасного Олімпійського боксу Кубок Європи серед чоловіків.

2011 рік — рік перемог та неймовірних здобутків для Федерації боксу України. Саме цього року Національна збірна України вперше в історії українського боксу зуміла вибороти першу сходинку п'єдесталу загального медального заліку на Чемпіонаті світу в Баку. В рамках світової першості у столиці Азербайджану, на спортивній Арені імені Гейдара Алієва, боксери збірної України вибороли 4-ри золотих (Василь Ломаченко (вагова категорія 60 кг), Тарас Шелестюк (вагова категорія 69 кг), Євген Хитров (вагова категорія 75 кг) та Олександр Усик (вагова категорія 91 кг)) та одну срібну медаль, яку здобув Денис Берінчик (вагова категорія 64 кг).

Проте, чемпіонат світу у Баку запам'ятався для українських вболівальників й гучним скандалом, який визвало суддівство в чвертьфінальному поєдинку Василя Ломаченка проти бразильця Робсона Консейсао. Саме тоді судді віддали перевагу в один бал Консейчасо і представник бразильської школи боксу святкував перемогу з рахунком 20:19. Для Василя Ломаченка це означало лише одне — він не потрапляє на Олімпійські ігри 2012. Адже путівки на Ігри до Лондона отримували лише вісім чвертьфіналів кожної з вагових категорій. Проте, правда таки була на нашій стороні. Зусиллями президента Федерації боксу України Володимира Продивуса, за підтримки НОК України, та поданих протестів до AIBA, правду вдалося відстояти. Вперше в історії олімпійського боксу результат поєдинку було змінено на користь Василя Ломаченка.   

Після феєричного успіху в Баку Національна збірна України вирушала на Олімпійські ігри у Лондоні в якості одних з головних фаворитів боксерського турніру. І свій статус наші боксери підтвердили сповна. Національна збірна України знову змогла створити майже неможливий результат — вибороти перше загальнокомандне місце чоловічого боксерського турніру Олімпіади. В скарбничці нашої команди за підсумком змагань опинилося п'ять нагород, серед яких:

Золото
Вагова категорія 60 кг — Василь Ломаченко

Вагова категорія 91 кг — Олександр Усик

Срібло

Вагова категорія 64 кг — Денис Берінчик

Бронза

Вагова категорія 69 кг — Тарас Шелестюк

Вагова категорія 81 кг — Олександр Гвоздик

Одразу після завершення Олімпійських ігор у Пекіні за ініціативи президента Федерації боксу України було створено професіональний боксерський клуб — Українські отамани. Ідеєю для створення команди послугувало те щоб досвідчені українські боксери, такі як Василь Ломаченко, Денис Берінчик, Олександр Гвоздик, Олександр Усик ще на певний час залишись в олімпійському боксі та передали свій досвід підростаючому поколінню українських боксерів підписавши контракти з «Отаманами».

За короткий проміжок часу професіональний боксерський клуб «Українські отамани», який брав участь у змаганнях World Series of Boxing, отримав неабияку підтримку з боку вболівальників. Згодом нашу команду почали називати народним клубом та підтримувати в усіх куточках нашої держави. Яскравим тому свідченням стали переповнені арени столичних спортивних комплексів фактично на всіх матчах першого сезону Всесвітньої серії боксу. Доречи, саме «Українські отамани» у 2013 році встановили рекорд столичного «Палацу спорту» по кількості глядачів на спортивних подіях.

Свідченням популярності команди були і рейтинги телетрансляцій, які випереджали більшість показників навіть футбольних матчів футбольної Прем'єр-ліги. 

Свого найвагомішого результату в історії команди «Українські отамани» здобули у першому сезоні Всесвітньої серії боксу виборовши срібний кубок змагань. У вирішальному поєдинку в Казахстані, наша команда лише у додатковому поєдинку поступилася місцевим «Астана Арланс».

Цікаво, що за всю історію проведення змагань Всесвітньої серії боксу, саме «Українські отамани» є єдиною командою у складі якої витупали два володарі Кубку Вела Баркера. Це Василь Ломаченко (2012) та Хасанбой Дусматов (2016).

За період керівництва Федерацією Володимира Продивуса, Україна неодноразово приймала змагання найвищого ґатунку. Як вже згадувалося, у 2010 році було проведено перший в історії Кубок Європи з боксу серед чоловіків у Харкові. 2013 року в Києві було проведено чемпіонат світу з боксу серед юніорів, а у 2015 році Львів прийняв найсильніших боксерів Європи у віковій групі юніори.

Черговою знаковою подією для нашої держави став Чемпіонат Європи серед Чоловіків Харків-17, ініціаторами проведення в Україні якого стали президент ФБУ Володимир Продивус та перший віцепрезидент ФБУ Дмитро Шенцев. Саме Континентальну першість у Харкові Європейська конфедерація боксу визнала найкращою за рівнем організації за усі роки проведення.

Окрім того і результат виступів Національної збірної України на змаганнях також вразив усіх. Адже за їх підсумками саме наша команда виборола перше загальнокомандне місце.

Переможцями та призерами змагань стали:

Золото
Срібло
Бронза

З 2001 року Федерація боксу України активно розвиває й жіночий бокс, який вже на сьогоднішній день включений до складу Олімпійських ігор 2012 року. Поки що єдиною учасницею від збірної України на Олімпіаді стала представниця Федерації боксу Волинської області — Тетяна КОБ.

На початку 2017 року Федерація боксу України провела чергову звітно-виборчу Конференцію, в рамках якої Володимира Продивуса було переобрано на посаді президента ФБУ на новий чотирьох річний Олімпійський цикл. На посаді Виконавчого директора ФБУ роботу продовжує Донатас Піскун. Юридичний департамент очолює один з найкращих спортивних юристів України Ілля Скоропашкін. Генеральним секретарем ФБУ є Ілля Гурович[2].

З 15 червня 2022 року президентом ФБУ став Кирило Шевченко[1].

Керівництво[3][ред. | ред. код]

  • Президент — Кирило Шевченко[1]
  • Голова наглядової Ради ФБУ —
  • Перший віцепрезидент — Дмитро Шенцев
  • Перший віцепрезидент — Владислав Мангер
  • Перший віцепрезидент — Олександр Павелець
  • Віцепрезидент — Володимир Манукян
  • Віцепрезидент — Юрій Андрійчук
  • Віцепрезидент — Дмитро Єлисеєв
  • Віцепрезидент — Артем Юшков
  • Віцепрезидент — Андрій Стріхарський
  • Віцепрезидент — Вадим Воскобойников
  • Віцепрезидент — Михайло Поздняков
  • Віцепрезидент — Дмитро Петровський

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Данило Слесь (15 червня 2022). Продивуса позбавлено посади: Мін'юст заніс до реєстру нового президента Федерації боксу України. Дзеркало тижня.
  2. Менеджмент ФБУ
  3. Керівництво Федерації боксу України

Посилання[ред. | ред. код]