Фредерік Едвін Черч — Вікіпедія

Фредерік Едвін Черч
англ. Frederic Edwin Church[1]
Народження 4 травня 1826(1826-05-04)
Гартфорд[2][3][1]
Смерть 7 квітня 1900(1900-04-07) (73 роки)
  Нью-Йорк, Нью-Йорк, США[2]
Поховання Spring Grove Cemeteryd[4]
Країна  США[1]
Жанр пейзаж[5][6] і luminismd
Діяльність художник, пейзажист, колекціонер мистецтва, мандрівник
Напрямок Школа річки Гудзон[7][6]
Вчитель Томас Коул[1] і Alexander Hamilton Emmonsd[1]
Відомі учні Jervis McEnteed[1] і Howard Russell Butlerd[1]
Член Американська академія мистецтв і наук[8]
Твори пейзажі
Батько Джозеф Черчd[9]
Мати Eliza Janesd[9]
Діти Louis P. Churchd[10]
Роботи в колекції Художній інститут Чикаго, Музей мистецтв Нельсона-Аткінсаd, Музей Тіссен-Борнемісса, Національна галерея мистецтв, Смітсонівський музей американського мистецтва[11], Музей мистецтва Метрополітен[12], Клівлендський музей мистецтв[13], Національний музей дизайну Купер—Г'юїт, Національні галереї Шотландіїd, Albany Institute of History & Artd, Далласький музей мистецтв, Галерея мистецтв Коркоран, Національна галерея Шотландії, Музей мистецтв Філадельфії, Художній музей Волтерс, Детройтський інститут мистецтв, Художня галерея Єльського університету, Музей мистецтв Карнегіd, Santa Barbara Museum of Artd, Wadsworth Atheneum Museum of Artd, Бруклінський музей, Гай (музей мистецтва), Музей мистецтв Індіанаполіса, Витончено-мистецькі музеї Сан-Франциско, Гантінгтонська бібліотека, Парфенон, Музей образотворчих мистецтв, Музей мистецтв округу Лос-Анжелес, Художній музей Сієтла, Portland Museum of Artd, Woodmere Art Museumd, Музей мистецтв Цинциннаті, Museo de Arte de Ponced, Художній музей Вірджинії, Colby College Museum of Artd, Reynolda House Museum of American Artd, Frances Lehman Loeb Art Centerd, Mead Art Museumd, Minnesota Marine Art Museumd, Нью Бритн музей американського мистецтва, Tuscaloosa Museum of Artd, Fralin Museum of Artd, Michele & Donald D'Amour Museum of Fine Artsd, The Newark Museum of Artd, Brauer Museum of Artd, Currier Museum of Artd, Gilcrease Museumd, Бостонський музей образотворчих мистецтв, Редінзький громадський музейd, Mildred Lane Kemper Art Museumd, Гарвардський художній музей, Нью-Йоркське історичне товариствоd, Crystal Bridges Museum of American Artd, Художній музей Фогга[d], Princeton University Art Museumd, Olana State Historic Sited, Музей Флоренс Грісволд, Brigham Young University Museum of Artd і Національна академія дизайну
Автограф

CMNS: Фредерік Едвін Черч у Вікісховищі

Фредерік Едвін Черч (англ. Frederic Edwin Church; 4 травня 1826, Гартфорд (Коннектикут) — 7 квітня 1900, Олана (Нью-Йорк)) — американський художник XIX століття, пейзажіст, романтик, видатний представник школи річки Гудзон.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в Гартфорді в багатій родині. У віці 18 років почав навчання в місті Кетскілл (штат Нью-Йорк) у Томаса Коула, одного з провідних американських художників того часу. Вже в травні 1848 йому було запропоновано провести персональну виставку в Національній академії дизайну, після чого він продав одну зі своїх картин в Водсворт Атенеум в Хартфорді, найстаріший публічний художній музей США. У тому ж році Черч відкрив майстерню в Нью-Йорк у і взяв першого учня, Вільяма Стілмана.

Черч багато працював на природі, роблячи етюди з весни по осінь і завершуючи і продаючи роботи взимку. В 1853 році потім знову в 1857 році він подорожував по Південній Америці (Еквадор), створивши серію гірських пейзажів, що вважаються найбільш характерними творами американського романтизму. Одна з картин, написаних за матеріалами подорожей, «Серце Анд» (1859, нині в музеї Метрополітен, Нью-Йорк), була продана за 10000 доларів, що в той момент було найвищою сумою, коли-небудь заплаченою за картину американського художника. З 1854 по 1856 рік він подорожував в Канаду і Нову Англію. Зокрема, він разом з Коулом був одним з перших городян, які виїжджали на літо на острів Маунт-Дезерт в штаті Мен, нині Національний парк Акадія. У ці ж роки він відвідав Ніагарський водоспад і написав картину «Ніагара» (1857), а пізніше — «Ніагарський водоспад з американського боку» (1867).

Як правило, Черч виставлявся разом з іншими пейзажистами: Томасом Коулом, Ешером Брауном Дьюрандом, Джоном Фредеріком Кенсеттом і Джеспером Френсісом Кропсом. Це об'єднання отримало назву школи річки Гудзон.

У 1860 році Фредерік Черч одружився з Ізабель Карнс і купив ферму на річці Гудзон в штаті Нью-Йорк. Перші їх двоє дітей померли від дифтерії у віці п'яти і шести років, проте пізніше у них народилося ще четверо дітей. У 1867 році Черч відвідав Європи, Північну Африку і Близький Схід. У 1870 році він побудував замок в еклектичному стилі у своєму маєтку в Олан. Для проектування був найнятий архітектор, але Черч взяв активну участь у розробці дизайну замку. Зараз маєток Черча має статус історичної пам'ятки штату (англ. State Historic Site) і відкритий для відвідування.

В останні тридцять років свого життя Черч не міг писати великі полотна через ревматизм. Його спадщина цього часу складається з великої кількості етюдів, виконаних у двох його маєтках: в Олан і на озері Міллінокет в штаті Мен, а також в Мексиці, де він провів зиму 1882 року.

Роботи[ред. | ред. код]

Практично всі твори Черча являють собою пейзажі монументальних форм, часто забарвлені в драматично червоні тони.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]