Філософія інформації — Вікіпедія

Філосо́фія інформа́ції (ФІ) — область дослідження, яка вивчає концептуальні питання, що виникають на перетині філософії, кібернетики, інформаційних технологій.

Вона включає в себе:

  1. критичні дослідження концептуального характеру та основні принципи інформації, в тому числі її динаміки, використання і науки
  2. розробка і застосування теоретичної інформатики та обчислювальних методів у філософських проблемах.

Історія[ред. | ред. код]

Філософія інформації (ФІ) еволюціонувала від філософії штучного інтелекту,логіки інформації,кібернетики,соціальної теорії,етики, вивчення мови та інформації.

Логіка інформації[ред. | ред. код]

Логіка інформації,також відома як логічна теорія інформації, розглядає інформаційний зміст логічних знаків і виразів по лініях спочатку розроблених Чарльзом Сандерсом Пірсом.

Кібернетика[ред. | ред. код]

Одне з джерел для філософії інформації можна знайти в технічних роботах Норберта Вінера, Алана Тюринга, Вільяма Росса-Ешбі, Клода Шеннона, Воррена Вівера і багатьох інших вчених, що працюють над інформаційно-обчислювальною теорією ще з початку 1950-х років.

Деяка важлива робота з інформатизації та зв'язку була зроблена Грегорі Бейтсоном та його колегами.

Вивчення мови та інформації[ред. | ред. код]

Пізніші внески в область були зроблені Фредом Дретске, Джоном Барвайсом, Браяном Кантвелом-Сміттом, Лучано Флоріді, Ростиславом Димерцем та іншими.

Центр з вивчення мови та інформації (ЦВМІ) був заснований в Стенфордському університеті у 1983 році філософами, вченими-комп'ютерниками, лінгвістами і психологами під керівництвом Джона Перрі та Джона Барвайса.