Фінал чемпіонату світу з хокею 2008 — Вікіпедія

Фінал чемпіонату світу з хокею 2008
1 2 3OT Сума
 Росія 1 1 21 5
 Канада 3 1 00 4
Дата 18 травня
Арена «Колізей Пепсі»
Місто Квебек
Глядачі 13 339


Фінальна гра чемпіонату світу з хокею із шайбою 2008 року відбулася 18 травня в місті Квебеку, на арені «Колізей Пепсі». У вирішальному матчі за золоті нагороди вперше в історії проведення світових першостей зустрілися одні з найбільш непримиренних суперників серед національних команд — збірна Канади і збірна Росії. Під час гри на трибунах «Колізей Пепсі» були присутні 13 339 глядачів. Матч обслуговувала бригада суддів на чолі з шведськими арбітрами Крістером Ларкінгом і Маркусом Віннерборгом.

Збірна Канади, що мала одну з найсильніших атакуючих ліній серед інших національних команд на чемпіонаті світу, протягом фіналу двічі вела в рахунку з різницею в дві шайби, але росіяни, завдяки наступальному потенціалу і грамотним тактичним діям з боку свого головного тренера В'ячеслава Бикова, зуміли переломити хід гри і здобути перемогу над суперником. Канадці, якими на світовій першості керував Кен Хічкок, протягом першої половини основного часу матчу володіли ініціативою, причому їх перевага в перші 20 хвилин зустрічі була такою переважною, що до перерви вони вели в рахунку 3:1. У другому періоді ініціатива поступово почала переходити до росіян, проте до його закінчення канадці все одно вигравали з різницею в дві шайби — 4:2. Ключовим відрізком у матчі виявилися останні 20 хвилин основного часу. Саме в заключному періоді збірна Канади через активний пресинг з боку суперника не зуміла утримати перевагу і дозволила збірній Росії зрівняти рахунок (4:4). Володар золотих нагород чемпіонату світу визначився в овертаймі: перемогу росіянам на третій хвилині додаткового часу при грі в більшості точним кидком приніс Ілля Ковальчук.

Шлях суперників до фіналу[ред. | ред. код]

Канада[ред. | ред. код]

Склад учасників груп на попередньому етапі чемпіонату світу 2008 визначався згідно з рейтингом національних команд, складеним Міжнародною Федерацією хокею (ІІХФ) після завершення світової першості 2007 року. Збірна Канади посіла в рейтингу підсумкове друге місце і за результатами посіву потрапила до групи B, де її суперниками стали збірні США, Латвії та Словенії.

2 травня канадці зіграли на турнірі перший матч, в якому здобули перемогу над словенцями з рахунком 5:1. У зустрічі зі збірною Словенії Дені Гітлі, який закинув у грі три шайби, став кращим снайпером своєї національної команди на чемпіонатах світу: хет-трик дозволив нападнику «Оттави» перевершити досягнення (21 шайба) попереднього рекордсмена Марселя Діонна на дві шайби. У наступному матчі канадці знову здобули впевнену перемогу над суперником — з великим рахунком 7:0 вони виграли у латвійців. У зустрічі проти Латвії в канадській збірній був побитий ще один рекорд результативності - за загальною кількістю очок, набраних одним хокеїстом, на світових першостях. Кращим бомбардиром став Гітлі, який завдяки шайбі і трьом передачам набрав на чемпіонатах в цілому 40 очок, що дозволило Дені обійти попереднього лідера своєї національної команди Стіва Айзермана на один результативний бал. Попередній етап канадська збірна завершувала грою проти збірної США. Зустріч двох північноамериканських команд пройшла у впертій боротьбі: канадці на початку другого періоду вигравали 3:0, а на початку третього — 4:2, проте перевагу втримати не змогли і дозволили супернику зрівняти рахунок. Тільки помилка, допущена в атаці хокеїстами збірної США в кінцівці основного часу матчу, дозволила збірній Канаді закинути переможну шайбу і виграти 5:4. Завдяки здобутій перемозі над американцями в заключному турі попереднього етапу, канадці зайняли перше місце в групі, набравши максимально можливу кількість очок.

У кваліфікаційному раунді збірній Канаді належало в групі F по черзі провести матчі зі збірними Норвегії, Німеччини та Фінляндії. Канадці, вигравши у збірної Норвегії з рахунком 2:1, першими на турнірі забезпечили собі участь в 1/4 фіналу світової першості. У наступній зустрічі збірна Канади з великим рахунком 10:1 виграла у збірної Німеччини. Чотири шайби у ворота суперника закинув Ерік Стаал, який виявився єдиним за 15 років хокеїстом у своїй команді, який оформив покер на чемпіонатах світу. Щоб посісти перше місце в групі F, канадцям в останньому турі кваліфікаційного раунду потрібно було здобути перемогу над фінами. Зустріч двох лідерів групи закінчилася з рахунком 6:3 на користь збірної Канади, а перемога дозволила північноамериканським хокеїстам отримати в суперники по 1/4 фіналу найслабшу команду-учасницю стадії плей-офф турніру — збірну Норвегії.

На відміну від гри з норвежцями в кваліфікаційному раунді, де канадці насилу перемогли суперника з різницею тільки в одну шайбу, у чвертьфіналі канадська збірна впевнено виграла з рахунком 8:2 і вийшла в півфінал турніру. Останнім суперником на шляху до матчу за золоті нагороди чемпіонату світу для збірної Канади стала шведська національна команда. Півфінальна зустріч між Швецією і Канадою пройшла у впертій боротьбі: канадці в першому періоді відкрили рахунок, а в другому закинули чотири шайби. Шведи ж до другої перерви в матчі зуміли забити три голи у ворота Паскаля Леклера. Найбільш наполегливим відрізком гри виявився третій період: Шведська збірна протягом двадцяти хвилин намагалася зрівняти рахунок, проте команді вдалося закинути тільки одну шайбу. Канадці в підсумку перемогли з рахунком 5:4 і вийшли у фінал.

Росія[ред. | ред. код]

Збірна Росії в рейтингу ІІХФ 2007 року посіла підсумкове п'яте місце. За результатами посіву російській національній команді на попередньому етапі чемпіонату світу 2008 року належало грати в групі D, де її суперниками стали збірні Чехії, Італії та Данії. Перший матч на турнірі росіяни зіграли 2 травня проти італійців. Збірна Росії була фаворитом зустрічі і без особливих проблем виграла з великим рахунком 7: 1. У другому турі росіяни грали зі своїм основним суперником по групі-чехами. Обидві збірні в матчі між собою продемонстрували атакуючий Хокей, зумівши закинути на двох вісім шайб за три періоди. Основний час гри закінчився з рахунком 4:4, проте в овертаймі росіяни все ж виявилися сильнішими — перемогу своїй команді (5:4) точним кидком приніс Олексій Морозов. Після гри другого туру збірна Росії зіткнулася з проблемою, обумовленою відсутністю у складі досвідченого воротаря. Після гри другого туру збірна Росії зіткнулася з проблемою, обумовленою відсутністю у складі досвідченого воротаря. Спочатку основними голкіперами на турнірі повинні були стати Семен Варламов і Олександр Єременко, але Варламов ще до старту чемпіонату отримав важку травму голеностопа, а Єременко пошкодив зв'язки коліна в матчі проти збірної Чехії. У підсумку місце основного воротаря довелося зайняти резервному голкіперу Михайлу Бірюкову. Попередній етап росіяни завершували грою проти данців. Зустріч закінчилася з рахунком 4:1 на користь російської збірної, яка після перемоги над останнім суперником посіла перше місце в групі D.

У кваліфікаційному раунді збірної Росії в групі E належало провести матчі проти збірних Білорусії, Швеції та Швейцарії. Росіяни в матчі першого туру зустрічалися з білорусами. Збірна Росії мала статус фаворита, проте Білоруська збірна, яка зуміла добре організувати гру в обороні, а також завдяки діям у воротах Віталія Коваля, протягом більшої частини зустрічі змогла стримувати атакуючий потенціал росіян. Білоруським хокеїстам вдалося проявити себе і в нападі - вони закинули три шайби у ворота Бірюкова. Росіяни в свою чергу також забили три голи, і основний час завершився з рахунком 3:3. Переможець зустрічі визначився тільки по булітах, в яких більше шайб закинула російська збірна. Перед стартом кваліфікаційного раунду тренерському штабу росіян вдалося залучити до складу Євгена Набокова, що дозволило вирішити головну проблему — відсутність досвідченого воротаря в команді. Євген не встиг підготуватися до гри з білорусами, проте в матчі другого туру проти шведів він вийшов на лід. Зустріч між Росією і Швецією — головними претендентами на перше місце в групі — була відзначена надмірною грубістю: хокеїсти обох команд неодноразово влаштовували бійки один з одним, заробили велику кількість штрафних хвилин, а Ілля Ковальчук, Антон Строльман і Даг Мюррей навіть отримали вилучення до кінця матчу (перші двоє — за бійку між собою; третій — за умисне нанесення травми Олексію Морозову). Сама зустріч завершилася виграшем росіян з рахунком 3:2, причому переможну шайбу в третьому періоді Олександр Овечкін закинув, коли до кінця основного часу залишалося 5,6 секунди. Кваліфікаційний етап збірна Росії закінчувала матчем проти збірної Швейцарії. Росіяни з рахунком 5: 3 здобули перемогу над суперником, завдяки якій зайняли в групі E перше місце.

На стадії 1/4 фіналу російської збірної знову належало грати з швейцарською національною командою. Росіяни вдруге на турнірі зуміли обіграти швейцарців, причому з більшим рахунком, ніж у кваліфікаційному раунді — 6:0. Останнім суперником збірної Росії на шляху до фіналу стала збірна Фінляндії. Росіяни в півфіналі Чемпіонату з рахунком 4:0 здобули перемогу над фінами і вийшли у фінал.

Посилання[ред. | ред. код]