Щенячий патруль — Вікіпедія

Щенячий патруль
англ. PAW Patrol
Тип мультсеріалу анімація
Формат мультсеріалу 480i (SDTV)
1080i (HDTV)
Жанр комедія, пригоди
сімейний
Режисер Джеймі Вітні (2013—2016)
Чарльз Бастієн (з 2016)
Продюсер Патрисія Бернс
Автор ідеї Кіт Чапман
Ролі озвучували Джої Нейджем
Лукас Енгель
Кіган Хедлі
Джастін Пол Келлі
Самуель Фарачі
Шейл Саймонс
Ліллі Бартлам
Рон Пардо
Композитор Майкл Сміді Сміт
Скотт Криппейн
Студія «Guru Studio»
«Spin Master»
Кінокомпанія Elevation Pictures
ViacomCBS Domestic Media Networks
Країна Канада Канада
Телеканал Канада TVOKids
США Nickelodeon
Тривалість 11 хв. (22 хв. спецвипуски)
Мова англійська
Рік з 2013
Кількість сезонів 10
Кількість серій 234 (список серій)
Прем'єра 12 серпня 2013
УкрТелеканал Україна ПлюсПлюс
Земля Nickelodeon Ukraine
Земля Nick Jr.
УкрПрем'єра 2015
Дубляж Студія «1+1»
IMDb ID 3121722
Сайт Офіційний вебсайт

«Щенячий патруль» (англ. «PAW Patrol») — канадський мультсеріал, створений Кітом Чепманом. Першу серію було показано 12 серпня 2013 року на телеканалі «Nickelodeon» у США та 2 вересня 2013 року на телеканалі «TVOKids» у Канаді.

25 березня 2022 року у США почався показ 9-го сезону.

На початку 2023 року відбулася прем'єра спінофа мультсеріалу «Кремез і команда»[1]

Сюжет[ред. | ред. код]

У кожній серії описуються пригоди рятувальної команди, що складається з розумника Райдера й восьми цуценят: Маршала, Кремеза, Гончика, Рокі, Зуми, Скай, Еверест та Шукача. Їх головна місія — захист Бухти Пригод і її мешканців від усіляких проблем.

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні персонажі[ред. | ред. код]

  • Ра́йдер (англ. Ryder) — розумний десятирічний хлопчик. Ненавидить брюссельську капусту. Командир і наставник «Щенячого патруля». Сконструював прилади цуценят. Оснащений PatrolPad (щенофон). Після надходження сигналу про небезпеку збирає команду цуценят на базі для розробки плану рятувальної операції. У другому сезоні побудував машину для цуценят, службовець мобільної операційної бази — Автобазу. У третьому сезоні розробив льотне спорядження щенячого патруля і сконструював командний літак — Авіабазу, сам же став літати на костюмі-крилі з реактивним двигуном. Їздить на червоно-білому мотовсюдиході. У 4-у сезоні розробив водолазні костюми і спорядження «Щенячої Місії» для себе і цуценят. У костюмі «Щеняча Місія» став їздити на розкладному скейтборді, має смарт-годинник, який заміняє щенофон. Відомий своєю фразою «Якщо потрапив в біду — тільки свисни!».
  • Ма́ршал (англ. Marshall) — життєрадісний далматинець, що виконує функції пожежника. Через його незграбність у ліфті трапляються кумедні ситуації. Очі блакитні. Їздить на червоному пожежному фургоні. Боїться літати. З другого сезону почав виконувати функції лікаря швидкої медичної допомоги і їздити на червоному медичному фургоні. З третього сезону почав літати за допомогою льотного ранця, оснащений водометами, які дозволяють йому не тільки боротися з вогнем, але і зависати у повітрі. Водомети можуть обертатися на всі боки. У 4-у сезоні отримує костюм для «Щенячої Місії». У ньому в Маршала є рюкзак, оснащений потужною водяною гарматою, яка може прорізати будь-що. Також має водолазний костюм. Як мегацуценя здатний керувати теплом та вогнем . Має нагороди «Найкращий пожежний» і «Найшвидше щеня». Цитати: «На всіх парах!», «Мчу на гав-гав порятунок!», «Мчу як на пожежу!».
  • Кремез (англ. Rubble) — щеня породи англійський бульдог, що виконує функції будівельника. Карі очі. З'явився шостим цуценям у команді. До вступу в команду жив на самоті і не мав друзів, поки одного разу не потрапив у біду (про це докладно в серії «Цуценята зустрічають Кремеза»). Любить копати, має арахнофобію. Досконало знає будівельну техніку, їздить на жовтому бульдозері. Одягнений у жовтий костюм і носить рюкзак, оснащений ковшиком і перфоратором. Захоплюється скейтбордингом та сноубордингом. З третього сезону почав літати на говерборді. З 4-го сезони також носить костюм для «Щенячої Місії» і водолазний костюм. Як мегацуценя має надсилу. Цитати: «Обов'язок кличе — Кремез, вперед!», «Робота мені на втіху!», «Кремез рушає ― біда тікає».
  • Го́нчик (англ. Chase) — цуценя німецької вівчарки, що виконує функціїполіціянта. Під час операцій носить поліцейську форму синього кольору з шевронами, які показують його звання старшого сержанта. Має рюкзак із ліхтариком та мегафоном зліва, а також катапультою із сіткою справа. Їздить на великій синій поліцейській машині, оснащеній механізмом, що складається з гака, канату та лебідки, а в задній частині розташовуються дорожні ковпачки. Має алергію на котів, пір'я птахів і квіти. Боїться стоматологів[2]. З 2-го сезону виконує функції супершпигуна. На голові має шолом із рацією та приладом нічного бачення. Його машина теж стала темнішою і оснащена безпілотним дроном-розвідником, яким Гончик може керувати безпосередньо з машини. З 3-го сезону почав літати за допомогою ранця-планера. У 4-у сезоні став носити костюм для «Щенячої Місії» і водолазний костюм. Як мегацуценя має надшвидкість. Цитати: «Гончик не підведе!», «Завдання зрозумів!», «Гончик уже мчить !». З повнометражного мультфільму «Щенячий патруль у кіно» відомо, що він народився у Місті Пригод[3].
  • Ро́кі (англ. Rocky) — цуценя змішаної породи, що відповідає за ремонт і переробку відходів. Очі карі з відтінком помаранчевого. Він завжди знайде те, що допоможе вирішити поставлене завдання, використовуючи підручні матеріали. Має аквафобію. Одягнений у зелений костюм і носить рюкзак, оснащений клешнею з лівого, ложкою, лопаткою, викруткою, скотчем, клеєм, вітродувом та пилкою з правого . Їздить на зеленому сміттєвозі, який не тільки переробляє відходи, а й зберігає інструменти, необхідні для рятувальних операцій. З третього сезону почав літати за допомогою льотного ранця, оснащеного інструментами для ремонтних робіт у повітряному просторі. З 4-го сезону має костюм для «Щенячої місії», оснащений рюкзаком, в якому знаходиться радар, що дозволяє йому бачити крізь стіни, і водолазний костюм. Як мегацуценя здатне створювати конструкції з силових полів. Цитати: «Даю зелене світло!», «Не губи —перероби!», «Не стій —рушай!» .
  • Зу́ма (англ. Zuma) — лабрадор-ретривер шоколадного кольору, що виконує функції рятувальника на воді. Очі жовто-зелені. Любить пригоди, захоплюється дайвінгом і серфінгом, обожнює воду. Керує помаранчевим катером на повітряній подушці, здатним трансформуватися в субмарину. З третього сезону почав користуватися льотним ранцем, що дозволяє перемикатися між повітряним і підводним режимами. З 4-го сезону носить костюм з потужним сонаром і рюкзаком із дроном. Також має водолазний костюм, здатен керувати водою[4]. Цитати: «Повний вперед!», «У воду стрибай — хвилю тримай!», «Зануримося!».
  • Скай (англ. Skye) — граціозна дівчинка-цуценя породи кокапу, що виконує функції авіатора-рятувальника. Має рожеві очі. Носить льотні окуляри і реактивний ранець з крилами. Дуже боїться орлів. Літає на вертольоті рожевого кольору. З третього сезону почала літати за допомогою крилатого ранця з потужними двигунами, що дозволяє їй досягати надзвукових швидкостей. З 4-го сезону має костюм для «Щенячої Місії». У ньому вона має ранець з потужною присоскою і крилами, а як транспорт вона використовує мотоцикл, здатний трансформуватися в літальний апарат. Як мегацуценя здатна до польоту та управління вітром. Також має водолазний костюм. Цитати: «Я народжена літати!», «Небо кличе Скай!», «Лечу аж під хмари!».
  • Еверест (англ. Everest) — цуценя-дівчинка породи сибірський хаскі, виконує функції гірського рейнджера. Очі блакитні. Вперше з'являється в 6-й серії 2-го сезону «Нове цуценя». Їздить на біло-бірюзовому снігоочиснику, а її рюкзак оснащений абордажною кішкою і реактивним сноубордом. Любить печінку. Названа на честь гори Еверест. Як мегацуценя здатна керувати холодом. Цитата: «Сніг чи лід, лечу, як болід!».
  • Шукач (англ. Tracker) — цуценя (порода точно не відома). Виконує функції рейнджера джунглів. Його прізвисько «Слідопит». Має відмінний слух і вміє добре шукати. Боїться темряви. Одягнений у темно-зелений костюм і носить рюкзак, оснащений канатами і похідними інструментами. Керує джипом. Як мегацуценя здатен керувати рослинами. З'явився у 3-у сезоні, в серії «Новий член команди». Цитата: «Нашорошив вуха і уважно слухаю.».
  • Робопес (англ. Robo-Dog) — механічне щеня, сконструйоване Райдером у 1-у сезоні. Водій Щенячого патрульовоза і пілот Щенячого патрульолета. У 2 і 3 сезоні не бере участі в місіях і операціях (крім управління патрульовозом і патрульолетом). Не видає жодних звуків, крім гавкання.
  • Так та Елла (англ. Tuck and Ella) — щенята-близнята породи золотистий ретривер, виконують функцію рейнджерів, також відомі як «Могутні близнята». Їх транспортний засіб — «Могутній автомобіль», який розділяється на два «Могутні мотоцикли». З'являються в серії «Могутній патруль: Щенята зустрічають Могутніх Близнят».
  • Рекс (англ. Rex) — цуцення-інвалід породи бернський зенненхунд, в команді щенят є експертом з динозаврів, та виконує функцію єгера «Диносвіта». З'явився в серії «Динопорятунок: Щенята й загублені яйця динозаврів». Їздить на диноавтомобілі.
  • Дикий Кіт (англ. Wild Cat) — перший кіт у «Щенячому патрулі». Мотогонщик, має мотоцикл з висувними пазурами. Вперше з'являється в серії «Мото-патруль: Щенята проти Гав-гав банди».
  • Ліберті (англ. Liberty) — щеня довгошерстої такси. Їздить на мотоциклі. Вперше з'являється в повнометражному мультфільмі «Щенячий патруль у кіно», у мультсеріалі — в серії «Ліберті знаходить нового друга».

Лиходії[ред. | ред. код]

  • Мер Гамдінґер (англ. Mayor Humdinger) — мер міста Туманна Долина і капітан команди «КОТОстрофа». Головний антагоніст серіалу. Заклятий ворог мера Ґудвей. Вперше з'явився в серії «Гав-гав-і вперед». У мультфільмі «Щенячий патруль у кіно» виграв вибори мера Міста Пригод.
  • Команда «КОТОстрофа» (англ. The Kitten Catastrophe Crew) — загін кошенят-хуліганів під керівництвом мера Гамдінґера, головні вороги Щенячого патруля. Їх мета — зіпсувати життя в Бухті Пригод. Своїм зовнішнім виглядом схожі на цуценят Райдера і оснащені таким же спорядженням. З'явилися в серії «Щенята й пустотливі кошенята».
  • Мяу-Мяу (англ. Meow-Meow) — робо-версія Калі, створена Мером Гамдінґером. З'являється в серії «Щенята рятують котяче шоу».
  • Світі (англ. Sweetie) — королівське цуценя породи вест-хайленд-вайт-тер'єр. Має рожевий нашийник, який є пультом управління її іграшкового жабеня Басбі, і рюкзак-трансформер. На голові носить рожеву діадему. Вперше з'являється в серії «Щеняча місія: У пошуках корони» і наступних серіях циклу «Щеняча місія», в яких виступала як головна антагоністка. Мріє захопити трон, вкрасти корону і стати королевою Світі.
  • Сід Розбишака (англ. Sid Swashbuckle) — пірат Бухти Пригод; має домашнього улюбленця Аррбі, а також корабель котрий трансформується в субмарину. З'явився в серії «Морський патруль: Щенята рятують Цуцлантиду».
  • Аррбі (англ. Arrby) — цуценя породи такса, служить першим помічником пірата Сіда Розбишаки якого кличе «Капітане бос пане Сід сер» . З'явився в серії «Морський патруль: Щенята рятують Цуцлантиду».
  • Гарольд Гамдінґер (англ. Harold Humdinger) — племінник Мера Гамдінґера, дуже розумний, розбирається в техніці. Відомий як Суперлиходій Гарольд Механік. З'являється у фільмі «Щенячий патруль: Мегацуцики», у мультсеріалі в серії «Могутні щенята, супер лапи: Атака супер-кошенят».
  • Пані Ґава (англ. Ladybird) — супер-злодійка, полюбляє красти блискучі речі, через що її фраза «Все що блищить, те моє»; завдяки уламку метеориту вміє літати та піднімати важкі предмети. З'явилась у серії «Могутній патруль: Щенята зустрічають Могутніх Близнят».
  • Імітатор (англ. The Copycat) — справжнє ім'я Пан Ніблс (англ. Mr. Nibbles), Суперлиходій-кіт, домашній улюбленець кореспондентки Гейлі, називається Імітатором через те, що перекривлює інших та імітує сили Могутніх Щенят. Єдиний Суперлиходій що не втратив метеорит. З'явився в серії «Могутні Щенята, Повний Заряд: Щенята проти Імітатора».
  • Гав-гав банда (англ. Ruff-Ruff Pack) — мотобанда яка складається з безпритульних щенят-розбишак: Гавката (англ. Hubcap) — породи французького бульдога, Двейна (англ. Dwayne) — породи німецького дога та Ґаскет (англ. Gasket) — дівчинки породи сибірський хаскі.

Другорядні персонажі[ред. | ред. код]

  • Капітан Палтус (англ. Cap'n Turbot) — морський біолог. Він іноді працює як член команди «Щенячого патруля», в епізодах, таких як «Цуценята рятують рибопса». У нього є два транспортних засоби: корабель під назвою «Камбала» і помаранчевий дзвін для дайвінгу, який використовується для підводних досліджень. Всі Палтуси розуміють мову тварин. Є кузеном Франсуа Палтуса. Цитата: «Палтус, чайка, сітка»
  • Франсуа Палтус (англ. Francois Turbot) — французький фотограф, який може бути метушливим. Він є кузеном Капітана Палтуса і любить тварин. Стверджує, що його кузен неправильно вимовляє своє прізвище.
  • Воллі (англ. Wally) — морж, вихованець та найкращій друг Капітана Палтуса
  • Таммі Па́лтус(англ. Dr. Tammy Turbot) — кузина Капітана Палтуса, ветеринар динозаврів.
  • Мер Ґудвей (англ. Mayor Goodway) — мер Бухти Пригод. У серії «Цуценята рятують мера Гудвей» наприкінці серії з'являються сім'я Гудвей: племінник Джуліус, племінниця Джустіна (також згадується як Джулія) і брат Густаво. Її пра-пра-прадід Гробер був першим мером, його пам'ятник стоїть у центрі міста. Вона дуже активна, масовик-витівник, за її ініціативою в Бухті Пригод влаштовуються різноманітні свята: Хелловін, День Дикого Заходу, Свято на честь дня збирання врожаю, День подяки Щенячому патрулю тощо. Щороку бере участь у перегонах мерів. Має курочку на ім'я Ціпалетта.
  • Алекс Портер (англ. Alex Porter) — семирічний хлопчик. Мріє потрапити до Щенячого патруля, і в епізоді «Цуценята рятують Алекса» зміг допомогти врятувати Калі, за що удостоївся звання «Почесного члена Щенячого патруля». Онук містера Портера. Командир «Міні-патруля Алекса».
  • Кейті (англ. Katie) — подруга Райдера, висококваліфікований ветеринар, володіє навичками грумінгу. Володіє салоном для тварин. Має кішку на ім'я Калі. Іноді допомагає Райдеру і Щенячому патрулю в рятувальних операціях.
  • Джейк (англ. Jake) — сноубордист і гірський рейнджер. Володіє своїм гірськолижним курортом. На його честь названа гора, на якій розташований курорт для гірськолижників.
  • Пан Портер (англ. Mr. Porter) — кухар та офіціант. Володіє названим на його честь кафе. Дідусь Алекса.
  • Фермерка Юмі (англ. Farmer Yumi) — фермерка. Має свою ферму. У серії «Цуценята рятують весілля» вийшла заміж за фермера Ела. Досконало володіє мистецтвом щен-фу.
  • Фермер Ал (англ. Farmer Al) — фермер. Має велике поле кукурудзи і пасіку. У серії «Цуценята рятують свято» згадав себе як Ела з молочної ферми «Муму». У серії «Цуценята рятують весілля» одружився з фермеркою Юмі.
  • Ейс Соренсен (англ. Ace Sorensen) — ровесниця Райдера, авіаторка, кумир Скай. Вперше з'являється в серії «Цуценята рятують Ейс».
  • Карлос (англ. Carlos) — товариш Райдера. Живе у джунглях. Має папугу на ім'я Матея. З'явився в серії «Цуценята і переполох в джунглях».
  • Калі (англ. Cali) — кішка Кеті. Часто потрапляє в різні неприємності.
  • Хвацький Денні X (англ. Daring Danny X) — каскадер. З'явився у 3-у сезоні, в серії «Щенята рятують Відважного Денні X».
  • Принцеса Гавкінбурга (англ. Princess of Barkingburg) — принцеса міста Гавкінбург, господиня Світі. З'являється в серії «Щеняча Місія: Пошук корони».
  • Граф Гавкінбурзький (англ. The Earl of Barkingburg) — граф міста Гавкінбург. З'являється в серії «Щеняча Місія: Пошук корони».

Техніка Щенячого патруля[ред. | ред. код]

  • Ліфт — піднімає команду на 2-й поверх.
  • Автобаза — автобус для Щенячого патруля, що став мобільною операційною базою. Водій — Робо-пес.
  • Авіабаза — дозволяє команді літати і зберігає льотне спорядження цуценят. Здатний перевезти одну будку-машину. Для «Щенячої Місії» використовує потаємний режим. Пілот — Робо-пес.
  • Гараж — гараж для мотовсюдихода Райдера.
  • Машини цуценят — також виконують роль будки для цуценят.
  • Щенофон — планшет Райдера, може виконувати функції телефону, рації, навігатора, має зв'язок із базою.
  • Міні-автобус — використовується для «Щенячої Місії» вміщає 3 машини цуценят.

Трансляція[ред. | ред. код]

Права на трансляцію купили телеканали з 126 країн. В Україні мультсеріал транслює канал «ПлюсПлюс» з 2014 року (спочатку російською, а з 2015 року — з українським дубляжем).

Український дубляж[ред. | ред. код]

Мультсеріал дубльовано студією «1+1» у 2015—2023 роках.

Відгуки та рецензії[ред. | ред. код]

Після показу серіалу на каналі «Nickelodeon» серіал став дуже популярним серед дитячої аудиторії, він незмінно демонстрував високі рейтинги, а восени 2013 року став найбільш рейтинговою дошкільною телевізійною програмою у США[5].

Більшість відгуків на серіал носять схвальний і рекомендаційний характер. На думку критиків, мультсеріал вчить дітей вирішувати проблеми[6], а сюжет позбавлено насильства, а негативні героїв в ньому більш смішні, ніж небезпечні. Пригоди цуценят вчать глядачів взаємодіяти в команді і надавати допомогу іншим[7]. Це дозволяє рекомендувати мультсеріал молодшій дитячій аудиторії.

Водночас, критика пов'язана з гендерним питанням. На думку журналістів, у мультсеріалі занадто мало позитивних жіночих персонажів[8].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Petski, Denise (24 березня 2022). ‘PAW Patrol’: Rubble To Headline Series’ First Spinoff For Nickelodeon. Deadline (англ.). Процитовано 1 грудня 2023.
  2. bogs_mbox (8 березня 2017). Los personajes de La Patrulla Canina Paw Patrol - ¡Descubrelos!. La Patrulla Canina tu web con los mejores juguetes y productos (ісп.). Процитовано 25 січня 2023.
  3. PAW Patrol's Chase. PAW Patrol & Friends | Official Site (англ.). Процитовано 25 січня 2023.
  4. Щенячий патруль ігри для дітей онлайн, грати PAW Patrol безкоштовно. gamesgo.net (укр.). Процитовано 25 січня 2023.
  5. ‘Paw Patrol’ Renewed for Season Two by Nickelodeon. TV BY THE NUMBERS. 14 листопада 2013. Архів оригіналу за 22 листопада 2018. Процитовано 16 жовтня 2018.
  6. Ashby, Emily. PAW Patrol TV review. Common Sense Media. Архів оригіналу за 22 серпня 2016. Процитовано 16 жовтня 2018.
  7. Щенячий патруль. Multoigri.ru. Архів оригіналу за 16 жовтня 2018. Процитовано 16 жовтня 2018.
  8. Waveman, Emma (16 квітня 2015). It's ridiculous that in 2015 we need #IncludeTheGirls!. Today’s parent. Архів оригіналу за 27 липня 2018. Процитовано 16 жовтня 2018.

Посилання[ред. | ред. код]