Юрко Юрченко — Вікіпедія

Юрко Юрченко
Зображення
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я Юрій Володимирович Нечистяк
Дата народження 24 листопада 1972(1972-11-24) (51 рік)
Місце народження Майдан-Олександрівський, Віньковецький район, Хмельницька область, Українська РСР, СРСР
Громадянство Україна Україна
Професії співак, музичний продюсер, композитор
Інструменти вокал[d]
Колективи Юркеш
Нагороди
Заслужений артист України
fb.com/yurcash

Юрко Юрченко (справжнє ім'я — Юрій Володимирович Нечистяк; * 24 листопада 1972, Майдан-Олександрівський, Віньковецький район, Хмельницька область) — український співак, композитор, лідер гурту «Юркеш». Заслужений артист України (2009)[1]. Став відомим у 1990-х, як учасник хіт-параду «Територія А».

Життєпис[ред. | ред. код]

Музикою займається з 5 років.

З 1979 Юрій був вокалістом та іоністом (клавішні інструменти) гурту «Мріяни». Гурт навіть брав участь у «Сонячних кларнетах» — (популярна у 80-х телепрограма на УТ-1.)

В період з 19871989 років навчався в Барському педагогічному училищі, де створив перший рок-гурт «Імпульс». У 1989 році за власним бажанням Юрій залишив пед-училище і закінчивши екстерном загально-освітню школу вступає до Вінницького державного педагогічного інституту. Під час навчання у Вінниці Юрій створив рок-гурт «Нечиста сила».

У 1995 році Юрій Нечистяк став лауреатом Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів «Червона Рута», Міжнародного конкурсу молодих виконавців ім. Івасюка, «Золотий тік», «Пані + Пан».

1996 — на фестивалі «Море друзів» у Ялті Юрій знайомиться із керівником мистецької агенції «Територія А», поетом Олександрем Бригинцем — так розпочався проект «Юрко Юрченко». Продумана реклама, коли кожна нова пісня підкріплювалася відеокліпом («Я йду», «Відпусти», «Така наша любов», «В пустелі диких снів», «Анжеліка», «Пісня про Київ»), плюс офіційні визнання в конкурсах (перше місце в «Перлинах сезону — 96») зробили його найпопулярнішим співаком України серед тінейджерів.

1997 року на фестивалі «Таврійські Ігри» Юрченко здобув премію «Золота Жар-птиця» в номінації «Відкриття року». В кінці літа вийшов перший і єдиний касетний альбом «Я йду».

Зміна іміджу, репертуару та й взагалі повернення до стилю більш притаманного йому до того як він став Юрченком, призвели до того, що запис другого альбому «Ніч триває», вихід якого планувався на літо 1998-го, сильно затягнувся. Стосунки з «Територією А» не склалися. І 19992000 роках вже як Юрій співпрацює з продюсерською агенцією Олександра Пономарьова «З ранку до ночі». У цей час виходить максі-сингл «До наступної весни», а також однойменний відеокліп на цю ж пісню. Згодом — виїхав до Москви, де довгий час виступав у міських клубах, працював композитором та аранжувальником.

20002004 — творча пауза. Як жартує сам Юрій, після здобуття на фестивалі «Таврійські ігри» звання «Відкриття року-97», він має ще й звання «Закриття року-2000». Також 2000 року закінчив аспірантуру КНУКІМ.

За власним бажанням відмовився використовувати імідж та репертуар Юрка Юрченка і після повернення, в кінці 2004 року з Москви створює і очолює гурт Юркеш, який виконує музику в стилі «інтелектуально-інтелігентний панк-рок з елементами гумору та сатири».

Перший виступ гурту — в межах Всеукраїнського відбіркового конкурсу для участі в «Євробаченні-2005» на УТ1.

Пісні Юрія виконують Філіп Кіркоров, гурт «Неангели», Андрій Данилко, Лоліта, Ольга Юнакова, Марина Одольська, Марія Яремчук, Віталій та Світлана Білоножко, Андрій Князь та Катя Бойко.

2013 року пісня «Я», слова і музику до якої написав Юрій Юрченко, у виконані російської співачки Лоліти отримала диплом престижної премії «Золотий грамофон» (Росія) та телевізійного фестивалю «Пісня року» (Росія). А 2014-го через початок війни Юрій повністю відмовився від гастролей.

«Зізнаюся, у мене було багато запрошень також і з Росії. Я не погодився на жодне з них. І не тому, що крутий пацан, а тому, що просто не зміг би співати під час війни», — сказав Юрій в інтерв'ю.

Виконавець неодноразово був у зоні АТО в українських бійців, аби підтримати їхній бойовий дух.

2016 року на честь 20-річчя творчої діяльності побачив світ сингл та однойменний відеокліп «100 секунд Vесни».

Дві пісні «Monster Song» та «I love you» написані Юрієм спеціально для шоу «Дім таємничих пригод», яке відбулося в Києві.

2017 року взяв участь у проекті X-Фактор у складі гурту «Yurcash» та посів друге місце[2].

У 2018-ому році почав співпрацювати з гуртом «Скрябін». Наразі Юрій виступає з гуртом і планує тур по Україні. Через карантинні обмеження у зв'язку з коронавірусною хворобою і неможливістю займатись концертною діяльністю у 2020—2021 працював таксистом[3].

Одружений, виховує трьох дітей.

2022 Юрко «Юркеш» Юрченко воює проти російських загарбників у добровольчому батальйоні «ОДЧ Карпатська Січ». На війні крім зброї носить із собою гітару. Таким чином співак підіймає бойовий дух бійцям[4].

Альбоми[ред. | ред. код]

Сольні альбоми[ред. | ред. код]

У складі гурту «Юркеш»[ред. | ред. код]

  • Ой (2006)
  • Менуети (Тюльпани в целАфАні) (2008)
  • Каралі Карпаратівав (2019)

Кліпи[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Указ Президент України від 25 грудня 2009 року № 1100/2009 «Про відзначення державними нагородами України»
  2.  Группа Yurcash – Я йду – Х-Фактор 8. Седьмой прямой эфир. ФИНАЛ на YouTube
  3. Відомі люди змушені працювати перукарями або таксистами: фронтмен "БЕZ ОБМЕЖЕНЬ" про карантин. 5 канал (укр.). Процитовано 28 квітня 2021.
  4. Кумир 90-х: Юрко Юрченко та гурт "Юркеш" - khmelnytskyi-trend.in.ua. khmelnytskyi-trend.in.ua (uk-UA) . Процитовано 31 жовтня 2022.

Джерела[ред. | ред. код]