Audiosurf — Вікіпедія

Audiosurf
Розробник

Invisible Handlebar

(Ділан Фіттерер)
Видавець Valve Corporation
Дистриб'ютор Steam і Humble Store[d][1]
Жанр(и) ритм-гра, головоломка
Платформа Microsoft Windows, Zune HD
Дата випуску 15 лютого 2008
Режим гри однокористувацька гра[2]
Мова англійська[2]
Творці
Композитор(и) Педро Маседо Камачо
Технічні деталі
Рушій Quest3D
Носій цифрова дистрибуція
Наступна гра Audiosurf 2d
Офіційний сайт(англ.)
CMNS: Audiosurf у Вікісховищі

Audiosurf — відеогра, ритм-головоломка та інструмент візуалізації музики, створена компанією Invisible Handlebar і видана Valve Corporation у 2008 році.

В Audiosurf на основі обраної музики генерується траса, якою гравець повинен провести автомобіль, набравши якомога більше очок.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гра на трасі, згенерованій на основі пісні «Бандити» українського гурту «Мері»

Гравець керує футуристичним автомобілем, який летить трасою, розділеною на лінії. Автомобіль сам рухається вперед, гравець лише спрямовує його праворуч або ліворуч. На лініях розміщено блоки, які, залежно від їх типу, слід або збирати, або оминати. Коли з лінії збирається підряд три блока одного кольору, вони знищуються, даючи очки. Що більш «гарячий» колір блока, тим більше очок він дає. Якщо накопичується вісім блоків, стається «переповнення», гравець штрафується: блоки зникають, а автомобіль на короткий час усувається з траси.

Форма траси, її складність і колір блоків залежать від характеру музики, яку гравець обирає на своєму ПК або в «Радіо Audiosurf». Зазвичай шлях поділено на три лінії, в режимі для двох гравців — чотири. За найлегшого рівня складності з боків додаються «узбіччя» — порожні лінії.

Автомобілі та їх пілоти мають кожен свої вміння та правила збору блоків. Початковий просто збирає блоки (всі вони забарвлюються в один колір, залежно від музики) без особливих правил і бонусів. Інші можуть групувати вже зібрані блоки за кольорами, надають два автомобіля (для двох гравців), здатні перестрибувати перешкоди тощо. На трасі зустрічаються бонуси: «Фарбування» (забарвлює всі зібрані з лінії блоки в один колір), «Блискавка» (додає по два блока одного кольору з кожної лінії), «Множення» (множить отримані після цього очки) і «Перемішування» (оптимально групує зібрані блоки).

Рекорди в проходженні траси кожної пісні вносяться до таблиці, де гравець може позмагатися за досягнення найвищої позиції. Вправним гравцям пропонується «Залізний режим»: рух трасою дуже швидкий, спеціальні вміння вимкнено, а «переповнення» означає кінець заїзду[3].

Технічна реалізація[ред. | ред. код]

Кожній композиції відповідає унікальна траса. Повільній спокійній музиці відповідає пряма траса з малою кількістю перешкод, блоками «холодного» кольору. Швидкій, динамічній — з багатьма поворотами, перешкодами, хаотично розміщеними блоками «гарячих» кольорів[4].

Перед початком гри аудіофайл аналізується грою, на основі якого створюється ASH-файл з відомостями про динаміку звуку, геометрію траси, розташування блоків. Він дозволяє прискорити генерування траси при повторних запусках і, будучи пересланим іншому гравцеві, дати йому аналогічну трасу. З іншого боку, користувачі можуть самостійно відредагувати ASH-файл, змінити розташування блоків і таким чином набрати більше очок, ніж це можливо чесним шляхом[5].

Оцінки й відгуки[ред. | ред. код]

Audiosurf зібрала переважно схвальні відгуки і високі оцінки. На агрегаторі Metacritic гра отримала середню оцінку 85 балів зі 100[6]. Сайт 1UP оцінив Audiosurf на «A» чи 9,5 з 10[9]. IGN дав оцінку 8,6/10. Зазначалося, що меню гри потребує доробки, зате похвали удостоїлися проста «неонова» графіка, можливість обирати власну музику і, як наслідок, самому визначати складність траси[7]. Eurogamer також було високо оцінено Audiosurf, 7/10, зауважено грубі формі тривимірних моделей, що компенсується динамічним ігровим процесом і нагодою по-новому поглянути на свою аудіоколекцію[8].

У березні 2008 року Audiosurf стала найбільш продаваною грою в сервісі Steam[10].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Humble Store
  2. а б Steam — 2003.
  3. Puzzle Scoring. Audiosurf Wiki (англ.). Архів оригіналу за 13 грудня 2017. Процитовано 13 грудня 2017.
  4. Korn, Oliver; Lee, Newton (29 березня 2017). Game Dynamics: Best Practices in Procedural and Dynamic Game Content Generation (англ.). Springer. с. 7—8. ISBN 9783319530888. Архів оригіналу за 13 грудня 2017. Процитовано 13 грудня 2017.
  5. .ash files - what you need to know about them. www.audio-surf.com. Архів оригіналу за 13 грудня 2017. Процитовано 13 грудня 2017.
  6. а б Audiosurf reviews at Metacritic. Архів оригіналу за 6 травня 2008. Процитовано 13 грудня 2017.
  7. а б Onyett, Charles. Audiosurf Review on IGN. Архів оригіналу за 1 січня 2010. Процитовано 13 грудня 2017.
  8. а б Whitehead, Dan. Audiosurf Review - Eurogamer. Архів оригіналу за 16 лютого 2021. Процитовано 13 грудня 2017.
  9. а б Sharkey, Scott. Audiosurf Review from 1UP.com. Процитовано 13 грудня 2017.
  10. Indie title Audiosurf best seller for February on Steam. Ars Technica (en-us) . Архів оригіналу за 13 грудня 2017. Процитовано 13 грудня 2017.

Посилання[ред. | ред. код]