Borophagus dudleyi — Вікіпедія

Borophagus dudleyi[1]
Період існування: пізній міоцен — ранній пліоцен 10.3–4.9 млн р. т.
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Псові (Canidae)
Рід: Borophagus
Вид:
Borophagus dudleyi[1] (B. dudleyi)
Біноміальна назва
Borophagus dudleyi
White, 1941

Borophagus dudleyi — вимерлий вид роду Borophagus підродини Borophaginae, групи псових, ендемічних для Північної Америки з пізнього гемфілу міоценової епохи (10.3 млн років тому) до пліоценової епохи (4.9 млн років тому)[2]. Викопні зразки Borophagus dudleyi є винятковими для прибережної зони Північної Кароліни.

Огляд[ред. | ред. код]

Borophagus dudleyi був спочатку названий T.E. White Pliogulo dudleyi у 1941 році[3]. Borophagus dudleyi, як і інші Borophaginae, широко відомі як собаки, які «трошать кістки» або «гієноподібні». Хоча він і не був наймасовішим борофагіном за розміром або вагою, він мав більш високорозвинену здатність хрускіти кістками, ніж попередні, більші роди, такі як Epicyon, що, здається, є еволюційною тенденцією групи (Turner, 2004). В епоху пліоцену Borophagus почали витіснятися Canis, такими як Canis edwardii, а пізніше Canis dirus. Ранні види Borophagus до недавнього часу відносили до роду Osteoborus, але зараз ці роди вважаються синонімами[1].

Морфологія[ред. | ред. код]

Характерні ознаки цього роду — опуклий лоб і потужні щелепи; ймовірно, це був сміттяр[4]. Його нищівні передкорінні зуби та сильні м’язи щелепи використовувалися для розламування кісток, подібно до гієн Старого Світу. За оцінками, доросла тварина мала близько 80 см у довжину, схожу на койота, хоча вона була набагато кремезнішою[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Wang, Xiaoming; Richard Tedford; Beryl Taylor (17 листопада 1999). Phylogenetic systematics of the Borophaginae (PDF). Bulletin of the American Museum of Natural History. 243. Архів оригіналу (PDF) за 20 березня 2007. Процитовано 8 липня 2007.
  2. PaleoBiology Database: Borophagus dudleyi, basic info
  3. T. E. White. 1941. Addition to the fauna of the Florida Pliocene. Proceedings of the New England Zoological Club 67-70
  4. Lambert, David (1985). The Field Guide to Prehistoric Life. New York: Facts on File. с. 163. ISBN 0-8160-1125-7.
  5. Palmer, D., ред. (1999). The Marshall Illustrated Encyclopedia of Dinosaurs and Prehistoric Animals. London: Marshall Editions. с. 220. ISBN 1-84028-152-9.

Посилання[ред. | ред. код]