Bunomys chrysocomus — Вікіпедія

Bunomys chrysocomus
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Мишеві (Muridae)
Рід: Bunomys
Вид:
B. chrysocomus
Біноміальна назва
Bunomys chrysocomus
(B. Hoffmann, 1887)

Bunomys chrysocomusвид пацюків (Rattini), ендемік Сулавесі, Індонезія.

Морфологічна характеристика[ред. | ред. код]

Довжина голови й тулуба 97–176 мм, довжина хвоста 107–180 мм, довжина задніх лап 31–40 мм, довжина вуха 22–28 мм, вага до 135 грамів. Волосяний покрив щільний, м'який і гладкий. Верхні частини світло-коричневі з золотистими відблисками, а черевні частини світло-жовті. Ноги довгі і тонкі. Хвіст довший за голову і тулуб[1].

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Цей вид є ендеміком Сулавесі (Індонезія) і зустрічається по всьому острову, як правило, від 200 до 1500 м, хоча в деяких регіонах досягає 2200 м. Його було зібрано в первинних тропічних лісах, хоча кілька зразків було зібрано з трохи деградованого лісу. Вони найчастіше зустрічаються вздовж ярів і кам'янистих терас струмків у затінених місцях. Він суворо наземний і харчується переважно дрібними хребетними (наприклад, маленькими жабами та ящірками), фруктами та дощовими черв'яками[2].

Загрози й охорона[ред. | ред. код]

Основною загрозою, ймовірно, буде втрата середовища проживання через очищення середовища існування для сільського господарства та лісозаготівель. Він присутній у кількох заповідних територіях, включаючи національний парк Лоре Лінду[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Guy G.Musser, Sulawesi rodents : descriptions of new species of Bunomys and Maxomys (Muridae, Murinae), in American Museum Novitates, n. 3001, 1991
  2. а б Cassola, F. (2016). Bunomys chrysocomus. The IUCN. Процитовано 15.05.2022. (англ.)