Culebrasuchus — Вікіпедія

Culebrasuchus
Період існування: ранній і середній міоцен
~20.6–16.3 млн р. т.
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Крокодилоподібні (Crocodilia)
Родина: Алігаторові (Alligatoridae)
Підродина: Кайманові (Caimaninae)
Рід: Culebrasuchus
Hastings et al., 2013
Типовий вид
Culebrasuchus mesoamericanus
Hastings et al., 2013

Culebrasuchus — вимерлий монотипний рід кайманових алігаторів, відомий з раннього до середнього міоцену (хемінгфорд) зони Панамського каналу в Панамі. Він містить один вид Culebrasuchus mesoamericanus.[1].

Опис[ред. | ред. код]

Як і сучасні каймани Culebrasuchus був невеликих розмірів. Інші каймани, які жили в той самий час у Південній Америці (включно з родами Mourasuchus і Purussaurus), були значно більші за Culebrasuchus. Особливості, спільні для Culebrasuchus та інших кайманових включають ніздрі, які відкриваються вгору (а не трохи вперед, як у алігаторів), і кістки, які не перекривають краї двох отворів у пластині черепа, які називаються надскроневими фенестрами. Подібно до живих кайманів, кулебразух має більш тупі зуби на задній частині щелепи, а зуби на верхній щелепі повністю перевищують зуби на нижній щелепі, коли рот закритий. Особливості Culebrasuchus, яких немає в інших кайманових включають відсутність виступів над очними западинами та великий отвір у нижній щелепі, який називається зовнішнім нижньощелепним вікном. Ці ознаки можуть бути плезіоморфними («примітивними») для алігаторид. У Culebrasuchus також більш пряма нижня щелепа, ніж у більшості інших алігаторових, у нього відсутні виступи на лобовій кістці між очними западинами, які є поширеними серед крокодилів, і четвертий зуб верхньої щелепи (а не третій, як у майже всіх інших алігаторів) найбільший у верхній щелепі[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Hastings, A. K.; Bloch, J. I.; Jaramillo, C. A.; Rincon, A. F.; MacFadden, B. J. (2013). Systematics and biogeography of crocodylians from the Miocene of Panama. Journal of Vertebrate Paleontology. 33 (2): 239. doi:10.1080/02724634.2012.713814. S2CID 83972694.