Dune (відеогра) — Вікіпедія

Dune
Обкладинка версії для Mega-CD
Розробник Cryo Interactive
Видавець Virgin Interactive
Жанр(и) квест, стратегія в реальному часі
Платформа MS-DOS, Amiga, Mega-CD/Sega CD
Дата випуску

DOS
США 14 березня 1992
Європейський Союз 1992
Amiga
США 1992
Mega-CD
США 5 жовтня 1993

Європейський Союз грудень 1993
Режим гри однокористувацький
Вік. обмеження 3 дискети, 1 CD-ROM
Творці
Режисер(и) Rémi Herbulotd
Ігродизайнер(и) Rémi Herbulotd і Didier Bouchond
Програміст(и) Rémi Herbulotd
Композитор(и) Stéphane Picqd[1]
Dune[d]
CMNS: Dune у Вікісховищі

Dune — відеогра жанру стратегії з елементами квесту, та перша, заснована на однойменному романі Френка Герберта. Гра була розроблена французькою компанією Cryo Interactive. Dune II від Westwood Studios, попри назву, не є її продовженням, а названа так тому, що Virgin Interactive замовили ігри за мотивами «Дюни» в двох компаній.

«Dune» вийшла в 1992 році на DOS і Amiga, в 1993 році вийшло перевидання на CD для DOS і Mega-CD. У перевиданні графіка використовує додаткові матеріали і фрагменти з фільму Девіда Лінча «Дюна», має покращену озвучку персонажів і анімовані відеоролики.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гра є поєднанням стратегії в реальному часі і квесту. Стратегія є основною частиною, але діалоги між персонажами, побічні завдання, можливість спілкування з іншими персонажами і подорожі по планеті зближують гру з квестами.

Стратегічний компонент гри вимагає дотримання балансу між накопиченням військової потужності і збором ресурсу «пряність» (спайс). Так, розвиток сильної армії може спровокувати атаку Харконненів, а недостатній видобуток спайсу для данини Імператору призведе до програшу. Однак, якщо занадто багато часу приділяти видобутку спайсу, то Харконнени можуть напасти на поселення (січі) фременів і захопити війська гравця в полон і тоді їх потрібно буде визволяти.

У районі кожної січі або фортеці існує родовище спайсу, яке можна знайти, пославши розвідку. Родовища з часом вичерпуються, але такі ділянки потім можна використовувати для військових потреб або озеленення. Спайс слугує для оплати данини Імператору і купівлі обладнання у контрабандистів. В цьому допомагає персонаж Дункан Айдахо, який відповідає за економіку.

Сюжет[ред. | ред. код]

Сюжет гри в основному слідує сюжету роману. Гравець виступає в ролі Пола Атрейдеса, сина герцога Лето Атрейдеса. Імператор Шаддам IV пропонує Дому Атрейдес планету Арракіс, зайняту їхніми ворогами — Домом Харконненів, сподіваючись погубити Атрейдесів. Герцог приймає цю пропозицію, оскільки планета відома цінною речовиною, яку видобувають на ній — «пряністю», і має нагоду знищити Харконненів.

Пізніші ігри[ред. | ред. код]

У 1992 році компанія Westwood Studios випустила гру-конкурента "Дюни", також для Virgin Interactive, Dune II: The Building of a Dynasty. Пізніше Westwood випустила два сиквели: "Дюна 2000" у 1998 році та "Імператор: Битва за Дюну у 2001 році. Cryo повернулася до всесвіту Дюни у 2001 році з Dune Френка Герберта, фінансовий провал якої збанкрутував Cryo Interactive, через що майже завершена Dune Generations так і не була випущена.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б https://www.greatestgamemusic.com/soundtracks/dune-soundtrack/

Джерела[ред. | ред. код]