Half-Breed (альбом) — Вікіпедія

Half-Breed
Студійний альбом
Виконавець Шер
Дата випуску вересень, 1973
Записаний 1973
Жанр поп
рок
Тривалість 34:09
Мова англійська
Лейбл MCA
Продюсер Снафф Гарретт
Хронологія Шер
Попередній
←
Bittersweet White Light
(1973)
Dark Lady
(1974)
Наступний
→
Сингли з Half-Breed
  1. ««Half-Breed»»
    Випущений: вересень, 1973
  2. ««Carousel Man»»
    Випущений: 1974

«Half-Breed» — десятий студійний альбом американської співачки і акторки Шер, що вийшов 27 жовтня 1973 на лейблі «MCA Records».[1] Для створення альбому Шер повернулася до продюсера Снаффа Гарретта і аранжувальника Ела Кеппса. «Half-Breed» став другим записом на «MCA Records», й, як і попередні альбоми, також розкручувався Шер на телешоу «The Sonny & Cher Comedy Hour». Альбом неоднозначно оцінили критики і 4 березня 1974 року він став «золотим».[2] Це був другий альбом співачки, який отримав сертифікацію RIAA.

Про альбом[ред. | ред. код]

«Half-Breed» став другим альбомом Шер, що вийшов 1973 року. Після провалу попереднього альбому, «Bittersweet White Light», виконаного у стилі традиційної поп-музики, Шер назавжди відмовилася від продюсування своїх альбомів її чоловіком, Сонні Боно. Після успіху пісні «Gypsys, Tramps & Thieves» і мінорного хіта «Foxy Lady», до співпраці з Шер повернувся продюсер Снафф Гарретт, записавши ще один альбом у стилі оповідної балади, «Half-Breed».[3]

Вступний трек альбому — це був кавер до пісні-хіта Пола і Лінди Маккартні «My Love», яка вийшла в березні 1973 року.[3] У альбомі були ще два кавери: «How Can You Can You Mend a Broken Heart» (гурт «Bee Gees») і «The Long and Winding Road» (гурт «The Beatles»).[3][4] Всі пісні-кавери, представлені Шер в альбомі, спочатку були хітами «номер один» оригінальних виконавців в американському чарті «Billboard 200» на початку 1970-х років.

У написанні пісні «David's Song» і аранжуваннях для альбому брав участь Девід Пейч. Останню пісня альбому, «Chastity's Sun», переписала і доповнила власноруч Шер.[3][4] Спочатку названа «Ruby Jean & Billy Lee», це була пісня софт-рок-гурту «Seals and Crofts», вийшла у їхньому альбомі «Diamond Girl» 1973 року. Переписана Шер версія пісні була присвятою її першій дитині Честіті Боно.[4] Це був перший досвід Шер, як піснярки.

У серпні 1993 року оригінальна версія «Half-Breed» була об'єднана з альбомом «Dark Lady» і вийшов на одному компакт-диску. Цей реліз, який отримав назву «Half Breed/Dark Lady», містив всі треки обох оригінальних альбомів. У той же час на різних лейблах вийшло ще кілька бюджетних CD-видань з «Half Breed» (у назві був відсутній дефіс). Ці видання з різними обкладинками містили лише два треки з оригінального альбому і різні пісні з інших альбомів Шер початку 1970-х. Оригінальний «Half-Breed» ніколи не видавався на компакт-диску.

Оцінки критиків[ред. | ред. код]

Професійні огляди
Оцінки оглядів
Джерело Рейтинг
AllMusic (not rated) link
Rolling Stone (unfavorable) link
The Rolling Stone Album Guide 2/5 зірок[5]

«Half-Breed» отримав неоднозначні відгуки музичних критиків. Оглядач Пітер Фоутроп з «AllMusic» дав альбому три з половиною зірки і зазначив, що заголовна композиція — «заголовна пісня, єдина, яка змогла б потрапити до збірки найкращих хітів», і що «є багато інших мелодійних, хіпі-стилізованих пісень, написаних, мабуть, вночі біля багаття». Щодо стилю альбому, він говорив: «Гірко-солодка меланхолія від початку до кінця, не позбавлена чарівності». Оглядач журналу «Rolling Stone», Пол Гамбаччіні, дав негативний відгук альбому і продюсерській роботі Снаффа Гарретта, але щодо Шер він сказав, що «дивно сильний голос Шер використовується неефективно, і сумно чути його у цій нісенітниці».

Комерційний успіх[ред. | ред. код]

«Half-Breed» дебютував у чарті «Billboard 200» на 171 сходинці наприкінці вересня 1973 року, у підсумку він досяг 28 сходинки.[6] У 1974 році альбом отримав золоту сертифікацію, його продажі досягли 500 000 копій в Північній Америці.[2]

Альбом також потрапив до канадського чарту альбомів, де досяг 21 сходинки. У Європі він потрапив тільки до норвезького альбомного чарту. Як і ряд попередніх альбомів Шер, він не потрапив до «UK Albums Chart».

Сингли[ред. | ред. код]

Як і у попередніх успішних альбомах Шер, «Gypsys, Tramps & Thieves» і «Foxy Lady», вийшло лише два сингли. Пісня «Half-Breed» стала першим синглом, вона розповідала про молоду жінку, яка є наполовину білою, наполовину черокі, і описує проблеми, з якими вона стикається. У пісні розповідається про те, як білі і корінні американці не приймали її за «свою», кажучи їй, що вона була «білою за законом». Це була друга пісня Шер, яка посіла першу сходинку в «Billboard Hot 100» і досягла максимальної третьої сходинки в чарті «Adult Contemporary». Це був другий «золотий» сингл Шер, продажі якого склали близько 1 мільйона копій. Також вона досягла першої сходинки в чартах Канади та Нової Зеландії. Пісня виконувалася Шер наживо на телешоу «The Sonny & Cher Comedy Hour», де вона була одягнена в костюм індіанки. Шер співала пісню верхи на коні перед білим екраном, під час виконання були показані символи корінних американців — костюми, різьблення по дереву, вогонь. Другий і останній сингл «Carousel Man» вийшов як промо у 1974 році. Його розіслали тільки радіо-ді-джеям у 1973 році і він зумів посісти 11 сходинку в чарті «Billboard Airplay».

Трек-лист[ред. | ред. код]

Перша сторона
#НазваАвторТривалість
1.«My Love»3:31
2.«Two People Clinging to a Thread»
  • Глорія Склеров
  • Гаррі Ллойд
2:40
3.«Half-Breed»
  • Мері Дін
  • Ел Кеппс
2:42
4.«The Greatest Song I Ever Heard»Дік Холлер2:48
5.«How Can You Mend a Broken Heart?»3:21
6.«Carousel Man»Джонні Даррілл3:02
Друга сторона
#НазваАвторТривалість
1.«David's Song»Девід Пейч3:24
2.«Melody»
  • Кліфф Кроффорд
  • Томас Л. Гарретт
2:34
3.«The Long and Winding Road»
3:10
4.«This God-Forsaken Day»Джек Сігал2:43
5.«Chastity Sun»4:14

Творці альбому[ред. | ред. код]

  • Шер — головний вокал
  • Снафф Гарретт — продюсер звукозапису
  • Ел Кеппс — аранжування
  • Девід Пейч — аранжування
  • Ленні Робертс — інженер звукозапису
  • Річард Гран — концепція обкладинки альбому
  • Джин Тріндл — фото обкладинки
  • Дж. Інгстід — лайнер-фото

Чарти і сертифікації[ред. | ред. код]

Тижневі чарти[ред. | ред. код]

Чарт (1973) Позиція
Австралія (Australian Albums Chart) 65
Канада (Canadian Albums Chart)[7] 21
Норвегія (Norway Album Chart) 18
США (US Billboard 200)[8] 28

Сертифікації і продажі[ред. | ред. код]

Країна Сертифікація Продано
США (RIAA) Золото 500,000^
^цифри відвантаження, засновані тільки на сертифікації

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Half Breed by Cher : Reviews and Ratings - Rate Your Music. rateyourmusic.com. Процитовано 29 березня 2011.
  2. а б American album certifications – Cher – Half Breed (Англійська) . Американська асоціація компаній звукозапису (RIAA).
  3. а б в г Half-Breed Review. CherScholar.com. Архів оригіналу за 28 червня 2009. Процитовано 4 лютого 2009.
  4. а б в Half Breed. Justplaincher.net. Архів оригіналу за 19 червня 2009. Процитовано 6 серпня 2009.
  5. Brackett, Nathan; Christian Hoard (2004). The Rolling Stone Album Guide. New York City, New York: Simon and Schuster. с. 158. ISBN 0-7432-0169-8. rolling stone cher album guide.
  6. Billboard LP's. Books.google.com. 22 вересня 1973. Процитовано 6 серпня 2009.
  7. Cher - Half-Breed Canadian chart positions. Collectionscanada.gc.ca. Архів оригіналу за 23 липня 2013. Процитовано 3 серпня 2009.
  8. Billboard charts - Cher Billboard. Retrieved July 8, 2016.

Джерела[ред. | ред. код]