Monument Valley — Вікіпедія

Monument Valley
Розробник Ustwo Games
Видавець Ustwo Games
Дистриб'ютор Google Play[1], App Store[2], Microsoft Store, Huawei AppGallery і Steam[3]
Жанр(и) головоломка
Платформа  iOS
 Android
 Windows Phone
Дата випуску

iOS
3 квітня 2014
Android
14 травня 2014
Windows Phone

30 квітня 2015
Режим гри однокористувацька гра[3]
Мова англійська[3], французька[3], італійська[3], німецька[3], іспанська[3], нідерландська[3], японська[3], корейська[3], португальська[3], російська[3], спрощена китайська[d][3], шведська[3], традиційна китайська[d][3] і турецька[3]
Технічні деталі
Рушій Unity
Носій цифрове завантаження[d] і цифрова дистрибуція
Monument Valley[d]
Наступна гра Monument Valley 2
Офіційний сайт

Monument Valley (укр. Долина монументів) — інді-відеогра, головоломка для мобільних пристроїв, розроблена Ustwo Games. Видана для iOS 3 квітня 2014 року, для Android — 14 травня 2014, і для Windows Phone — 30 квітня 2015.

Особливістю гри є використання оптичних ілюзій та неможливих фігур, якими гравець повинен провести принцесу, щоб повернути на місце викрадені священні фігури.

У 2017 році було видано продовження під назвою Monument Valley 2.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Приклад головоломки

Гравець повинен провести принцесу Іду низкою лабіринтів, складених з оптичних ілюзій та неможливих фігур. Принцеса рухається до вказаної на дисплеї точки, якщо шлях ніщо не блокує. Вона здатна ходити рівними та заокругленими поверхнями, сходами, і лазити драбинами, але не може перетинати будь-які бар'єри, провали чи переходити з грані на грань. Аби провести Іду до виходу, гравець повинен шукати правильний ракурс огляду, пересовувати блоки, запускати коловоротами приховані механізми або поміщати Іду на кнопки. Кілька разів Іді допомагає Тотем — вертикальний блок, який гравець переміщує горизонтальними поверхнями. Місцями шлях принцеси блокують люди-ворони, котрі ходять наперед визначеним маршрутом.

Лабіринти об'єднані в рівні за темою оформлення. Метою гри є знайти шлях до кінця кожного рівня, де Іда кладе на належне місце священну геометричну фігуру.

Сюжет[ред. | ред. код]

Сюжет Monument Valley подається з коротких повідомлень на екрані та результатів дій гравця. Принцеса Іда опиняється в «Долині монументів», де повинна покласти на належні місця священні фігури. Пройшовши початкові лабіринти, вона зустрічає оповідача, котрий запитує навіщо принцеса повернулася. Іда зустрічає людей-ворон, про яких оповідач говорить, що вони, як і принцеса, прокляті за те, що викрали священні фігури. Відвідуючи різні лабіринти, принцеса повертає вкрадене. В одному з куточків «Долини монументів» їй допомагає Тотем, який слідує за Ідою, поки не зникає в морі. За якийсь час, коли принцеса досягає острова, Тотем знову приходить на допомогу. Коли Іда повертає фігури, вона спускається в підземелля, де зустрічає свого двійника в подобі білої ворони. Принцеса опиняється в глибинах, де лежать численні саркофаги, та кладе квітку на один з них. Наприкінці вона запалює три ліхтарі і її оточують люди-ворони. Згори спускається світло, що перетворює людей-ворон на різнокольорових птахів, а Іді дає корону. Таким чином вони отримують прощення за викрадення фігур. Одягнувши корону, принцеса перетворюється на білу птаху та злітає разом з іншими птахами.

В додатковому епізоді «Забуті береги» Іда відвідує десь перед фіналом місцевість, наповнену водоймами та водоспадами. Вона проходить лабіринти, в одному з яких на Тотема падає скеля і розбиває його. Згодом Іда вирощує посаджене в палаці дерево та опиняється в лабіринті серед льодів. Там вона з'єднує частини Тотема, що допомагає вирушити далі.

Оцінки й відгуки[ред. | ред. код]

Версія Monument Valley для iOS зібрала на агрегаторі Metacritic 89 балів зі 100[4]. Численні видання назвали винятковими візуальний та звуковий дизайн гри. В той же час зауважувалася мала тривалість проходження та невисока складність[5][6][7].

Monument Valley здобула нагороду «Apple Design Awards 2014» за досягнення в поєднанні цифрових технологій та дизайну, ввійшовши у п'ятірку переможців[8]. Також вона ввійшла до переліку переможців «Game Developers Choice Awards 2015» у номінаціях «Нагорода за інновацію», «Найкраща портативна/мобільна гра» і «Найкраще візуальне виконання»[9].

За перші три місяці гра продалася накладом 1 млн копій[10], а до травня 2016 продажі сягнули 26 млн, принісши розробникам $14,3 млн[11].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Google PlayGoogle, 2012.
  2. App Store — 2008.
  3. а б в г д е ж и к л м н п р с т Steam — 2003.
  4. Monument Valley. Metacritic. Архів оригіналу за 16 серпня 2014. Процитовано 14 травня 2018.
  5. Monument Valley review: moonrise kingdom. Polygon (англ.). Архів оригіналу за 17 травня 2018. Процитовано 15 травня 2018.
  6. Monument Valley Review. Pocket Gamer. Архів оригіналу за 16 серпня 2014. Процитовано 15 травня 2018.
  7. Monument Valley Review | TouchArcade. toucharcade.com (амер.). Архів оригіналу за 16 серпня 2014. Процитовано 15 травня 2018.
  8. Threes!, Monument Valley and more games win Apple Design Awards. Polygon. Архів оригіналу за 20 серпня 2019. Процитовано 14 травня 2018.
  9. Staff. Shadow of Mordor , Hearthstone , Bayonetta 2 grab Choice Awards nominations (англ.). Архів оригіналу за 30 листопада 2020. Процитовано 15 травня 2018.
  10. Premium Not Freemium: iPad Game Monument Valley Passes 1M Downloads – TechCrunch. techcrunch.com (амер.). Архів оригіналу за 16 серпня 2014. Процитовано 14 травня 2018.
  11. Kerr, Chris. Monument Valley revenues top $14 million two years after launch (англ.). Архів оригіналу за 21 травня 2016. Процитовано 14 травня 2018.

Посилання[ред. | ред. код]