Pseudoyersinia brevipennis — Вікіпедія

Pseudoyersinia brevipennis
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Тарганоподібні (Dictyoptera)
Ряд: Богомоли (Mantodea)
Родина: Богомолові (Mantidae)
Підродина: Amelinae
Триба: Amelini
Рід: Pseudoyersinia
Вид: P. brevipennis
Pseudoyersinia brevipennis
Yersin, 1860
Посилання
EOL: 3489887
МСОП: 44792108

Pseudoyersinia brevipennis — вид богомолів роду Pseudoyersinia. Дрібні богомоли з укороченими крилами та надкрилами, поширені на півдні Франції.

Опис[ред. | ред. код]

Один з найдрібніших богомолів Європи, довжина тіла складає всього 2,1-2,5 см у самців. Тіло жовтувате. Фасеткові очі конічні, з горбиком на верхівці. Передньогруди тендітні. Передні стегна тонкі, середні та задні ноги вкриті волосками. Надкрила коротші за передньоспинку, ледве досягають початку черевця. Задні крила прозорі. Церки короткі.[1]

Схожі види[ред. | ред. код]

Від близького виду Pseudoyersinia lagrecai, поширеного на Сицилії, відрізняється більш виступаючими очима, більш вигнутим тіменем та будовою статевих органів[1]. Від іншого виду Pseudoyersinia kabilica відрізняється лише меншими розмірами та будовою геніталій самця та ареалом — Сицилія, Алжир.

Ареал[ред. | ред. код]

Вид є ендеміком Франції, відомий за поодинокими знахідками у департаменті Вар на півдні країни.[2]. З 2003 року вважається зниклим у країні[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Battiston R., Picciau L., Fontana P., Marshall J. (2010). Mantids of the Euro-Mediterranean Area (PDF). WBA Books. с. 143. ISBN 978-88-903323-1-9. Архів оригіналу (PDF) за 23 вересня 2015. Процитовано 1 лютого 2019.(англ.)
  2. Pseudoyersinia brevipennis. National Inventory of the Natural Heritage [Архівовано 27 вересня 2018 у Wayback Machine.](англ.)(фр.)
  3. Clé de détermination simplifiée des MantesEn Région PACA –Version 1 (2015) [Архівовано 14 квітня 2019 у Wayback Machine.](фр.)

Джерела[ред. | ред. код]