RAW — Вікіпедія

RAW (англ. raw — сирий) — формат даних, що містить необроблені (або мінімально оброблені) дані, що дозволяє уникнути втрат інформації, і не має чіткої специфікації. У таких файлах міститься повна інформація про збережений сигнал.
Вихідні файли зображень (RAW) іноді називають цифровими негативами, вони виконують ту ж роль, що й негативи в плівковій фотографії: тобто, негатив не є безпосередньо зображенням, але має всю необхідну інформацію для створення зображення. Крім того, процес перетворення сирих файлів зображень в зрозумілому форматі іноді називають обробкою необробленого зображення, за аналогією з процесом проявлення плівки (використовуються для перетворення фотоплівки у видимі відбитки). Вибір остаточного вибору подання зображень є частиною процесу балансу білого і корекції кольору.

Розширення файлу[ред. | ред. код]

Недоліки[ред. | ред. код]

Формат RAW завжди вимагає додаткових зусиль для перетворення отриманих з камери зображень в придатний до вживання формат. Отримані з камери файли в форматі RAW можна відкрити лише спеціальними програмами, вони вимагають набагато більшого часу на обробку і, таким чином, уповільнюють технологічний процес. Фактично RAW не є стандартним форматом: файли з розширенням *.CRW, *.NEF або іншим дуже відрізняються в кожній моделі камери. Основні застосування файлів такого типу:

Див. також[ред. | ред. код]