Xenothrix mcgregori — Вікіпедія

Xenothrix mcgregori
Період існування: ПлейстоценГолоцен
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Підряд: Haplorhini
Інфраряд: Вищі примати (Simiiformes)
Родина: Сакієві (Pitheciidae)
Підродина: Pitheciinae
Триба: Xenotrichini
Рід: Xenothrix
Williams & Koopman, 1952
Вид:
X. mcgregori
Біноміальна назва
Xenothrix mcgregori
Williams & Koopman, 1952

Xenothrix mcgregori — примат родини Pitheciidae, що мешкав на Ямайці.

Історія виявлення[ред. | ред. код]

Ентоні (англ. H. A. Anthony) спочатку виявив цю мавпу в 1919 році, знайшовши нижню щелепу і стегно в печері Лонг-Майл, Ямайка. Ці останки зберігалися в Американському музеї природної історії, поки формально не були описані в 1952 році. Спочатку були зроблені припущення, що це давно вимерлий вид, але подальше знаходження останків показало, що вони лежать разом з рештками Rattus rattus, який поселився на Карибах разом з європейцями. З тих пір додатковий черепний і потиличний матеріал був знайдений в інших місцях на Ямайці.

Назва[ред. | ред. код]

Вид названий на честь професора д-ра Джеймса Ховарда МакГрегора (англ. James Howard McGregor, 1872—1954), американського зоолога, який захистив докторську в Колумбійському університеті і став професором анатомії там.

Вимирання[ред. | ред. код]

Цей вид відомий тільки з викопних матеріалів на Ямайці, де він, як вважають, проживав деякий час після 1700 року. Причини вимирання цього виду на Ямайці невідомі.

Відомості[ред. | ред. код]

Традиційно розглядається як плодоїдна тварина. Деякі особливості скелета кінцівок запропонували повільний чотириногий стиль руху. Зубна формула нижньої щелепи: 2:1:3:2, типова для Широконосих.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Bo Beolens, Michael Watkins, Michael Grayson. The eponym dictionary of mammals. — JHU Press, 2009. — С. 267. — ISBN 0801893046.
  • MacPhee, R.D.E. & Fleagle. (1991). Postcranial Remains of Xenothrix mcgregori (Primates, Xenotrichidae) and Other Late Quaternary Mammals from Long Mile Cave, Jamaica. Bulletin of the American Museum of Natural History, 206: 287—321.