Вебсайт — Вікіпедія

Головна сторінка багатомовного порталу Вікіпедії — Wikipedia.org
Найбільші пошукові платформи

Вебса́йт або сайт (написання до 2019 р.[1] — веб-са́йт, англ. website, від web (веб) і site (місце)[2]) — сукупність вебсторінок та залежного вмісту, доступних у мережі Інтернет, які об'єднані як за змістом, так і за навігацією під єдиним доменним ім'ям. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.

Сайтом також називають вузол мережі Інтернет, комп'ютер, за яким закріплена унікальна ІР-адреса, і взагалі будь-який об'єкт в Інтернеті, за яким закріплена адреса, що ідентифікує його в мережі (FTP-site, WWW-site тощо).

Набір зв'язаних між собою інформаційних онлайнових ресурсів, призначених для перегляду через комп'ютерну мережу за допомогою спеціальних програм — браузерів. Вебвузол може бути набором документів в електронному вигляді, онлайновою службою.

Історія

[ред. | ред. код]

Перший у світі сайт info.cern.ch з'явився в 1990 році. Його створив Тім Бернерс-Лі — батько сучасного інтернету. Автор опублікував на своєму сайті опис нової технології WWW (World Wide Web), заснований на протоколі передачі даних HTTP, системі адресації URI і мові розмітки HTML. Також на ресурсі було описано принципи встановлення та роботи серверів і браузерів. Сайт став першим у світі інтернет-каталогом, на якому Тім Бернерс-Лі розмістив гіперпосилання на інші інтернет-ресурси, що розпочали своє існування.

Рейтинг сайтів за популярністю

[ред. | ред. код]

Популярність сайтів визначається кількістю відвідувачів, що переглянули принаймні одну сторінку. Нижче наведені списки сайтів за даними компанії Alexa Internet. Необхідно зазначити, що існують різні системи рейтингування сайтів.

Дані станом на 04.05.2021[3].

У світі

[ред. | ред. код]
 1. «Google» (google.com) — пошукова система та мультисервісний портал.
 2. «YouTube» (youtube.com) — відеохостинг.
 3. «Tmall» (tmall.com) — китайський інтернет-магазин преміумтоварів, колишній підрозділ Taobao.
 4. «Baidu.com» (baidu.com) — китайський пошуковик.
 5. «QQ.COM» (qq.com) — найбільший китайський мультисервісний портал.
 6. «Sohu» (кит. 搜狐, sohu.com) — найбільший китайський інтернет-ЗМІ.
 7. «Facebook» (facebook.com) — найбільша у світі соціальна мережа.
 8. «Taobao» (taobao.com) — китайський інтернет-магазин.
 9. 360.cn
 10. Jd.com
 11. Amazon.com
 12. «Yahoo!» (yahoo.com) — пошукова система і мультисервісний портал.
 13. «Wikipedia» (wikipedia.org) — вільна енциклопедія.
 14. Weibo.com
 15. Zoom.us
 16. Sina.com.cn
 17. Xinhuanet.com
 18. Live.com
 19. Reddit.com
 20. Netflix.com

Програмне забезпечення вебсайтів

[ред. | ред. код]

Обов'язковим для функціонування будь-якого вебсайту є вебсервер. Для вебсайтів, які є складнішими, ніж просто набір статичних вебсторінок, для керуванням контентом використовується система управління вебконтентом[en].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. Правопис § 35.4.п.2: «Разом пишемо: … слова з першими регулярно вживаними іншомовними компонентами на голосний та приголосний: … веб- …»
 2. Site | Definition of Site by Oxford Dictionary on Lexico.com also meaning of Site. Lexico Dictionaries | English (англ.). Архів оригіналу за 11 листопада 2020. Процитовано 22 серпня 2020.
 3. Alexa - Top sites. www.alexa.com. Архів оригіналу за 15 липня 2018. Процитовано 4 травня 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]