Вікіпедія:Бомбардування шаблонами впорядкування — Вікіпедія

Бомбардування шаблонами впорядкування є різновидом деструктивної поведінки

Бомбардування шаблонами впорядкування — невиправдане додавання численних шаблонів упорядкування до окремих сторінок Вікіпедії, або невиправдане додавання одного й того ж шаблону до багатьох сторінок. Бомбардування шаблонами впорядкування — це різновид деструктивної поведінки. Редактори, що вдаються до такого бомбардування після того, як їх попросили це припинити, можуть отримати блокування. Додавання шаблонів упорядкування до статей повинно супроводжуватись належним обґрунтуванням на сторінці обговорення позначеної такими шаблонами статті (або в параметрі «причина» шаблону, якщо такий передбачений), аби пояснити іншим редакторам, для чого потрібні такі шаблони. У той час як деякі випадки бомбардування шаблонами можуть бути зроблені з добрими намірами для уточнення чи кращої верифікації сумнівних тверджень, такі бомбардування іноді можуть застосовуватись і для проштовхування певної точки зору.

В наступному році ми плануємо витратити N мільйонів гривень на закупівлю попереджувальних знаків "Нерівна дорога".

Невідомий працівник Укравтодору, невідомо коли

Помірне використання шаблонів, які є зрозумілими самі по собі, не слід розцінювати як бомбардування шаблонами; якщо всі необхідні пояснення вже містяться в самому шаблоні, то дублювання їх на сторінці обговорення статті є зайвим. Наприклад, шаблон {{Без джерел}}, каже: «Ця стаття не містить посилань на джерела. Ви можете допомогти поліпшити цю статтю, додавши посилання на надійні джерела. Матеріал без джерел може бути підданий сумніву та вилучений.» Про статтю без джерел більше нема що сказати. Стаття або має джерела інформації, або ні. Також немає потреби додавати надрядкові запити {{Джерело}} до численних тверджень без джерел у статті, якщо про те ж саме можна сказати шаблонами {{Без джерел}} чи {{Недостатньо джерел}}. Шаблони на кшталт {{Упорядкувати}}, з іншого боку, можуть не містити нічого окрім «Ця стаття потребує доопрацювання. Будь ласка, за можливості поліпшіть її відповідно до правил написання статей. Конкретні зауваження можна знайти на сторінці обговорення.» та спрямовувати редакторів на такі сторінки, як Правила і настанови чи Стиль, які містять безліч описів потенційних проблем. Використання таких тегів може бути покращене шляхом заповнення параметрів (якщо такі передбачені в шаблоні), які вказують на те, яку саме проблему стилю статті слід виправити.

Коли кілька шаблонів упорядкування справді варто використати на одній сторінці, розгляньте доцільність використання шаблону {{Проблеми}} для цього, який дозволить згрупувати такі шаблони в один. Тим не менш, не варто додавати абсолютно всі шаблони впорядкування, які мають стосунок до певної сторінки. Як показує приклад на скриншоті з англійської Вікіпедії справа внизу, шаблон {{Проблеми}} теж може використовуватись для деструктивного бомбардування статті шаблонами.

Як уникнути проблем[ред. код]

Щоб уникнути бомбардування шаблонами дотримуйтеся рекомендацій настанови Вікіпедія:Встановлення шаблонів упорядкування. А також:

Постарайтесь вибрати найбільш конкретні, корисні шаблони впорядкування
Наприклад, не додавайте шаблон {{Упорядкувати}}, якщо поряд з ним Ви маєте намір додати шаблони {{Мовні помилки}} та {{Без вступу}}; двох останніх може бути цілком достатньо. Уникайте неоднозначних чи недоречних шаблонів упорядкування.
Покращуйте статті самостійно
Якщо Ви можете відредагувати статтю, щоб поставити в ній шаблон, то можете її відредагувати й у потенційно більш корисний спосіб. Можливо, у Вас немає необхідної наукової кваліфікації, щоб відредагувати статтю про ракетобудування, але ж Вам вистачить знань, щоб виправити орфографічні помилки в простих українських словах?
Зосереджуйтесь на найважливіших проблемах
Якщо сторінка потребує значного опрацювання, особливо якщо йдеться про нову сторінку, тоді не додавайте шаблони впорядкування, що сповіщають читачів та редакторів про кожнісіньку наявну в ній проблему. Додайте такі шаблони лише про якийсь один чи два найбільш нагальні недоліки. Після того, як ці недоліки буде усунуто, майбутні редактори зможуть взятися за вирішення менш нагальних проблем. Не відволікайте увагу редакторів від найбільш серйозних проблем додаванням шаблонів впорядкування, що сповіщають про тривіальні недоліки.

Як не робити[ред. код]

Приблизно так виглядає бомбардування шаблонами впорядкування (приклад з англійської Вікіпедії). Чи цей приклад «бомбардує» Ваш екран шаблонами?

Щоб бомбардувати статтю шаблонами впорядкування, просто візьміть декілька шаблонів упорядкування, потрібних як лисому гребінь, і розмістіть їх прямо вгорі статті. Можете згрупувати їх усіх у шаблон {{Проблеми}}, або залишити кожного окремо. Можете також розмістити по всій статті цілу купу надрядкових запитів на кшталт {{Джерело}}, {{Неавторитетне джерело}}, {{Неякісне джерело}}, {{ОД рядком}} та {{Ангажоване джерело}}. Після того, як натиснете кнопку «Зберегти зміни», Ви побачите, що Ваш екран «вибухнув» безліччю шаблонів впорядкування. Після успішного бомбардування шаблонами, повторюйте його стільки разів, скільки Вам заманеться. Використовуйте для цього також інші статті. Пам'ятайте: Ви можете зробити аж 1 321 117 бомбардувань, і це по-справжньому весело! Тільки переконайтеся, що адміни про це не дізнаються.

Див. також[ред. код]