Вікіпедія:Відмова від відповідальності — Вікіпедія

ВІКІПЕДІЯ НЕ ГАРАНТУЄ ДОСТОВІРНІСТЬ

Вікіпедія — це онлайн-енциклопедія з відкритим вмістом, яку створює спільнота; інакше кажучи, це — об'єднання на волонтерських засадах окремих осіб та груп, що працюють над створенням загального ресурсу знань людства. Структура проєкту дозволяє змінювати його вміст будь-кому, хто має доступ до інтернету. Будь ласка, майте на увазі, що ніщо з того, що можна знайти тут, не отримало формальної експертної рецензії, необхідної для надання Вам повної, точної чи достовірної інформації.

Однак це не означає, що Ви не знайдете цінної й точної інформації у Вікіпедії; у більшості випадків інформація, розміщена у Вікіпедії, є цілком достовірною. Та втім, Вікіпедія не може гарантувати достовірність інформації, розміщеної на сайті. Вміст будь-якої статті Вікіпедії на момент прочитання вже міг хтось змінити, такий вміст міг піддатися вандалізму, чи його міг переписати хтось, чия точка зору не відповідає поглядам, прийнятим у відповідній науковій чи іншій галузі. Зверніть увагу на те, що більшість інших енциклопедій та інших подібних джерел інформації (у тому числі й Encyclopædia Britannica) теж мають відмову від відповідальності.

Жодної формальної експертної рецензії

Наша активна спільнота редакторів користується такими інструментами, як Спеціальна:Нові редагування та Спеціальна:Нові сторінки, щоб відстежувати появу нового контенту і будь-які зміни вже наявного. Однак у Вікіпедії немає механізму рівномірної перевірки інформації; і тоді як читачі можуть виправляти помилки в статтях і навіть час від часу робити неформальні експертні рецензії, у них немає жодних юридичних обов'язків у цьому плані, а тому достовірність чи прийнятність для будь-якого використання інформації, опублікованої на цьому сайті, не має жодних гарантій. І навіть ті статті, які було піддано неформальному експертному рецензуванню, чи які отримали статус вибраних, згодом хтось може відредагувати неналежним чином — навіть за секунду до того, як Ви їх переглядатимете.

Ніхто з дописувачів, спонсорів, адміністраторів чи будь-яких інших осіб, пов'язаних у який завгодно спосіб з Вікіпедією, не може нести відповідальність за появу неточної чи навіть наклепницької інформації, або за Ваше використання інформації, яка міститься, чи на яку посилаються сторінки цього сайту.

Жодних контрактів; обмежена ліцензія

Будь ласка, впевніться, що Ви усвідомлюєте, що інформація, яку надає Вікіпедія, надається вільно, і що між Вами та власниками чи користувачами цього сайту, власниками серверів, на яких його розміщено, окремими дописувачами Вікіпедії, будь-якими адміністраторами проєкту чи будь-якими іншими особами, пов'язаними в який завгодно спосіб із цим проєктом чи його сестринськими проєктами, не створюється жодної угоди чи контракту, які б давали Вам змогу висувати проти них будь-які юридичні звинувачення. Ви отримуєте обмежену ліцензію на копіювання будь-якої інформації з цього сайту; вона не створює та не передбачає можливості накладення будь-яких контрактних чи надконтрактних юридичних зобов'язань ані на Вікіпедію, ані на будь-яких її агентів, учасників, організаторів чи інших користувачів.

Немає жодної угоди чи порозуміння між Вами та Вікіпедією стосовно Вашого способу використання чи будь-яких змін інформації, розміщеної в ній, окрім умов, зазначених у ліцензіях Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported (CC BY-SA) та GNU Free Documentation License (GFDL); також ніхто у Вікіпедії не несе жодної юридичної відповідальності за будь-яку зміну, редагування, модифікацію чи вилучення будь-якої інформації, розміщеної Вами у Вікіпедії чи в одному з пов'язаних з нею проєктів.

Торгові знаки

Будь-які торгові знаки, знаки обслуговування, колективні знаки, права на дизайн чи подібні права, які згадуються, використовуються чи цитуються в статтях Вікіпедії, є власністю їхніх відповідних правовласників. Їхнє використання тут не означає, що Ви можете використовувати їх із будь-якою метою, яка б відрізнялася від такого ж або подібного інформаційного використання, яке мали на меті оригінальні автори відповідних статей Вікіпедії за умови дотримання схеми ліцензування через CC BY-SA та GFDL. Якщо не зазначено протилежне, сайти Вікіпедії та Вікімедіа ані не підтримуються, ані не є афілійованими з будь-якими правовласниками, а тому Вікіпедія не може надавати будь-яких прав на використання будь-яких матеріалів, захищених авторських правом. Якщо Ви використовуєте будь-які такі чи подібні об'єкти нематеріальної власності, Ви робите це виключно на свій власний ризик.

Права особистості

Вікіпедія містить матеріали, які можуть зображати впізнаваних осіб — живих, чи недавно померлих. Використання зображень живих чи недавно померлих осіб у деяких юрисдикціях обмежується законами, які стосуються прав особистості і є незалежними від статусу авторських прав на зображення. Перед тим, як використовувати контент такого типу, будь ласка, переконайтесь, що Ви маєте право на його використання згідно із законами, застосовними в таких випадках використання, який Ви маєте на меті. Ви несете персональну відповідальність за свої дії, якщо вони порушують чиїсь права особистості.

Юрисдикція і легальність контенту

Публікація інформації, яку Ви знайшли у Вікіпедії, може порушувати закони тієї країни чи юрисдикції, з якої Ви переглядаєте цю інформацію. База даних Вікіпедії розміщена на серверах у Сполучених Штатах Америки та обслуговується з урахуванням обмежень, передбачених локальними та федеральними законами. Закони Вашої країни чи юрисдикції можуть не захищати чи не дозволяти таких способів висловлення чи поширення інформації. Вікіпедія не заохочує до порушення будь-яких законів і не може нести відповідальності за будь-які порушення таких законів, якщо Ви посилатиметесь на цей домен чи будете використовувати, відтворювати або перевидавати інформацію, яка міститься на цьому сайті.

Жодних професійних порад

Якщо Вам потрібна специфічна порада (наприклад, медична, юридична, фінансова консультація або порада щодо управління ризиком), будь ласка, зверніться до професіонала, який мав би ліцензію чи достатні знання для надання відповідних послуг у потрібній галузі.