Вікіпедія:Мова та стиль — Вікіпедія

Українська Вікіпедія — україномовна онлайн-енциклопедія, тому статті мають бути написані літературною українською мовою в енциклопедичному стилі.

Загальні положення[ред. код]

  • Слід уникати канцеляриту. Речі слід називати своїми іменами, оскільки у Вікіпедії немає жодної необхідності брехати. Навіть якщо текст джерела написаний кострубато й недоладно або повний «води», наприклад слід замість «істотне погіршення криміногенної обстановки» говорити «зростання злочинності», замість «реалізація заходів по залученню широких верств населення в проведення масових спортивних змагань» — «підтримка масового спорту» і т. д.
  • Не слід писати «ми вважаємо» чи «я вважаю», натомість треба писати «[така-то група людей] чи [така-то людина] вважає».
  • Особисті зауваження допустимі тільки на сторінках обговорення або, в разі потреби, в тексті самої статті, приховані за допомогою службових символів (<!-- текст -->).
  • У статтях допустимо використовувати лише ті фемінітиви, які є сталими й фіксовані у словниках літературної української мови (наприклад, «студентка»). Не використовуйте в статтях фемінітиви, відсутні в словниках або помічені там як розмовні[1].

Ненормативна лексика[ред. код]

Хоча в загальному випадку ненормативна лексика, розмовний стиль і просторічні слова і вирази, сленг в статтях Вікіпедії неприпустимі, іноді їх використання викликано необхідністю розкриття теми статті. При цьому бажано не допускати випадкового потрапляння читача на тексти, що містять ненормативну лексику. Для цього слід на початку розділів, що містять подібні тексти, проставляти шаблон {{ненормативна лексика}}.

Див. також[ред. код]

Примітки[ред. код]

  1. Це діє і для інших просторів імен: шаблонів, порталів, категорій та їх назв