Вікіпедія:Частковий захист сторінок — Вікіпедія
![]() | Ця сторінка є офіційним правилом української Вікіпедії. Її зміст узгоджено дописувачами й ухвалено як стандарт, якого мають дотримуватись усі користувачі. Увага: перш ніж редагувати цю сторінку, будь ласка, переконайтесь, що ваші зміни відображають консенсус. Якщо ви не певні щодо ваших дій, обговоріть їх заздалегідь на сторінці обговорення. | |
Частковий захист сторінки призначений для того, щоб заборонити її редагування анонімним користувачам або користувачам, які зареєструвалися менш ніж 4 дні тому[1].
Частковий захист сторінки може вводитися адміністратором у відповідь на атаки вандалів, що повторюються. Адміністратори можуть робити це за власною ініціативою або на прохання інших користувачів, які слід подавати на сторінках обговорення окремих адміністраторів або на сторінці Вікіпедія:Захист сторінок#Пропозиції щодо захисту сторінок.
Частковий захист сторінок не слід використовувати як міру попередження, для захисту сторінок, які можуть бути вандалізовані, або сторінок, які у зв'язку з поточними подіями привертають підвищену увагу читачів. Її також у жодному випадку не слід застосовувати як захист від війн правок, оскільки цей захід обмежує лише деяких учасників, а не всіх відразу. Частковий захист повинен застосовуватися тільки у випадках серйозного вандалізму.
Зауваження для адміністраторів: частковий захист повинен застосовуватися тільки в тому випадку, якщо не залишилося інших способів для боротьби з вандалізмом на сторінці. Іншими словами, так само як і повний захист, частковий захист не слід розглядати як превентивну міру. У випадку, якщо один або два вандали із статичними IP-адресами атакують статтю, кращим рішенням буде заблокувати їх самих, а не статтю, оскільки таке блокування може тільки розсердити і розохотити вандалів. Не забувайте, будь ласка, знімати частковий захист із статей.
Прохання про зняття часткового захисту можна залишати на сторінці обговорення статті або на сторінці Вікіпедія:Захист сторінок#Пропозиції щодо захисту сторінок. Просити про зняття часткового захисту, як правило, не потрібно, оскільки адміністратори користуються таким засобом тільки для тимчасового захисту статті від вандалізму з різних IP-адрес.
Частково захищені сторінки позначаються шаблоном {{sprotected}} і таким чином потрапляють у відповідну категорію.
Коли не варто застосовувати частковий захист
Частковий захист сторінок потрібний для того, щоб уникнути анонімного вандалізму на захищеній сторінці і при цьому не заважати решті учасників вносити до неї свої правки. Це означає, що в деяких випадках краще застосувати звичайний захист сторінки. Частковий захист:
- Не застосовується, якщо метою є зупинити війну правок, оскільки це поставить зареєстрованих і незареєстрованих учасників в нерівні умови. Див. Вікіпедія:Правила захисту сторінок.
- Не застосовується для превентивного захисту сторінок, які можуть бути схильні до вандалізму. Це відноситься, зокрема, до Вибраних статей, які майже ніколи не повинні бути захищені.
- Не застосовується для того, щоб взагалі заборонити анонімним користувачам вносити свої правки. Частковий захист також не слід застосовувати відразу ж після появи одиничних випадків звичайного вандалізму.
Сторінки обговорень і користувачів, як правило, не захищаються, за винятком якихось надзвичайних обставин.
Як встановити частковий захист статті
- У меню захисту статті виберіть «Заборонити редагування новим і незареєстрованим користувачам» і увійдіть до режиму редагування статті.
- Поставте шаблон {{sprotected}} угорі статті. Це автоматично додасть її в категорію Категорія:Частково захищені статті.
- Відзначте статтю на сторінці Вікіпедія:Захист сторінок.
Примітка
- {note|restrict} За основу узятий саме вік облікового запису користувача, а не кількість зроблених ним правок, оскільки такий розрахунок створив би дуже високе навантаження на сервери Вікіпедії. Термін в 96 годин був спочатку вибраний при програмуванні функції і обговоренні про її включення в англійську Вікіпедію як найбільш раціональний. Функція часткового захисту сторінки однакова у всіх проєктів фонду Вікімедіа, і змінювати її вбудовані параметри для тієї або іншої мовної версії не можна.
Див. також
![]() | На Мета-вікі є сторінка |
- Вікіпедія:Правила захисту сторінок - основні принципи, що стосуються захисту сторінок у Вікипедії.
- m:Protected pages considered harmful.