Вікіпедія:VRT — Вікіпедія

VRT (англ. Volunteer Response Team) — служба, що відповідає на листи, що приходять на адресу фонду Вікімедіа і його окремих проєктів. У зв'язку з конфіденційністю листування, доступ до системи має лише невелика кількість користувачів. Якщо вам треба перевірити щось, пов'язане з VRT — зв'яжіться з ким-небудь із користувачів, що мають доступ. Якщо ви не згодні з якою-небудь дією, яка обґрунтована інформацією з VRT — зв'яжіться приватно з користувачем, який її зробив, або попросіть посередництва в когось іншого, що має доступ до системи. Просто скасовувати подібні дії категорично не рекомендується, тому що користувачі VRT можуть мати конфіденційну інформацію, яку вони не можуть привселюдно розголосити.

До 13 квітня 2021 року використовувалось програмне забезпечення OTRS, за яким називали й службу. Після зміни ПЗ було обрано загальну назву VRT для служби та VRTS для мови про програмний продукт.

Черги VRT

[ред. код]

Для загальних питань, пов'язаних з проєктами Вікімедіа, існує черга, куди потрапляють листи, спрямовані на адресу info-ukwikimedia.org. Для питань, пов'язаних з отриманням дозволів на використання текстів або медіа, використовується черга permissions (адреса permissions-ukwikimedia.org).

Дозвіл на використання матеріалів

[ред. код]
Докладніше: Вікіпедія:Дозволи

У випадках, коли дозвіл на використання матеріалів на умовах ліцензій, прийнятних у Вікіпедії (CC-BY-SA, GFDL або суспільне надбання для тексту, вільні ліцензії для зображень) отримано за допомогою конфіденційного листування, публікувати його на сторінках Вікіпедії не можна, тому автор матеріалів має переслати шаблонний лист на адресу permissions-ukwikimedia.org.

Розміщення текстів, які захищено авторським правом, припустиме в українській Вікіпедії тільки у випадку, якщо отримано явний і недвозначний дозвіл на використання на умовах CC-BY-SA — хто завгодно і як завгодно може поширювати, змінювати й використати цей матеріал із будь-якою метою (зокрема, поширювати на комерційних умовах) за умови збереження ліцензії CC-BY-SA.
Розміщення захищених авторським правом медіа-матеріалів (зображень, звукових та відеофайлів) припустиме в українській Вікіпедії тільки у випадку, якщо отримано явний і недвозначний дозвіл на використання на умовах вільних ліцензій — хто завгодно і як завгодно може поширювати, змінювати й використати цей матеріал із будь-якою метою (зокрема, з комерційною метою); єдині можливі обмеження — це вимоги зазначити автора та/або зберігати ліцензію в похідних творах.
Обмеження на кшалт «лише у Вікіпедії» чи «лише з освітньою метою» — неприпустимі.

Якщо ви тільки збираєтеся завантажити у Вікіпедію матеріали, на які одержали дозвіл, дочекайтеся відповіді від VRT. Якщо дозвіл прийнято, агент VRT внесе потрібні зміни в опис файлу чи на сторінку обговорення статті. Якщо протягом розумного часу відповіді від VRT нема, ви можете зв'язатися з кимсь із користувачів, що мають доступ до VRT.

Користувачі української Вікіпедії, що мають доступ до дозвільних черг VRT

[ред. код]
Ім'я Черги
Ahonc (обговорення · внесок) chapters::wm-ua, info-ru, info-uk, permissions, wlx
Andriy.v (обговорення · внесок) info-uk, permissions
Base (обговорення · внесок) info-uk, permissions, всі решта info, sister projects, renamers, stewards
Tohaomg (обговорення · внесок) info-uk, info-ru, info-en, permissions
Див. також списки волонтерів на commons та meta
Відео-колаж про те, коли і як звертатися до VRT (20 хв.)

Див. також

[ред. код]