Премійована робота | Лауреати | Коротко про лауреата |
За монографію у п'яти томах «Методы расчета оболочек», опубліковану в 1980—1982 роках. | Чехов Віктор Миколайович | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту механіки Академії наук УРСР |
Шнеренко Кузьма Іванович | доктор технічних наук, завідувач лабораторії Інституту механіки Академії наук УРСР |
Чернишенко Іван Семенович | доктор технічних наук, завідувач лабораторії Інституту механіки Академії наук УРСР |
Заруцький Володимир Олександрович | доктор технічних наук, завідувач лабораторії Інституту механіки Академії наук УРСР |
Кубенко Веніамін Дмитрович | доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу |
Василенко Анатолій Тихонович | доктор фізико-математичних наук |
Аміро Ігор Якович | доктор технічних наук, завідувач відділу |
Шевченко Юрій Миколайович | член-кореспондент Академії наук УРСР, завідувач відділу |
Прохоренко Іван Власович | кандидат фізико-математичних наук, начальник сектора Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом склопластиків Інституту механіки Академії наук УРСР |
Чехов Валерій Миколайович | кандидат фізико-математичних наук, доцент Донецького державного університету |
За роботу «Республіканська автоматизована система управління розвитком науки і техніки в Українська РСР» | Фокін Вітольд Павлович | кандидат технічних наук, першому заступник Голови Державного планового комітету УРСР |
Шевченко Віктор Прокопович | начальник відділу Державного планового комітету УРСР |
Рубан Владислав Якович | кандидат технічних наук, завідувач відділу, завідувач сектору, працівникові Головного науково-дослідного і інформаційно-обчислювального центру |
Дрогаль Тетяна Григорівна | кандидат технічних наук, завідувач сектору, працівникові Головного науково-дослідного і інформаційно-обчислювального центру |
Козак Юрій Іванович | кандидат економічних наук, завідувач сектору, працівникові Головного науково-дослідного і інформаційно-обчислювального центру |
Соляник Анатолій Іванович | кандидат фізико-математичних наук, завідувач сектору, працівникові Головного науково-дослідного і інформаційно-обчислювального центру |
Широков Володимир Анатолійович | кандидат фізико-математичних наук, ученому секретареві науково-організаційного відділу Президії Академії наук УРСР |
Тутов Анатолій Федорович | кандидат технічних наук, завідувач лабораторії, працівникові Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова Академії наук УРСР |
Брусіловський Борис Яковлевич | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, працівникові Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова Академії наук УРСР |
Волобоєв Борис Андрійович | кандидат технічних наук, заступник директора Науково-дослідного інституту автоматизованих систем планування і керування у будівництві |
За цикл робіт «Розмірні ефекти у малих частках твердого тіла» | Борзяк Петро Григорович | член-кореспондент Академії наук УРСР, старший науковому співробітнику-консультанту |
Сарбей Олег Георгійович | доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу |
Томчук Петро Михайлович | доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу |
Катрич Галина Андріївна | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту фізики Академії наук УРСР |
Непийко Сергій Олексійович | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту фізики Академії наук УРСР |
Федорович Ростислав Дмитрович | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту фізики Академії наук УРСР |
Комник Юрій Федорович | доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу Фізико-технічного інституту низьких температур Академії наук УРСР |
Палатник Лев Самійлович | доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри Харківського політехнічного інституту імені В. І. Леніна |
Кулюпін Юрій Олександрович | доктор фізико-математичних наук /посмертно/ |
Пінес Борис Якович | доктор фізико-математичних наук /посмертно/ |
За цикл робіт «Відкриття та дослідження динамічних явиш, пов'язаних з фононними взаємодіями у магнітних кристалах» | Бар'яхтар Віктор Григорович | академік Академії наук УРСР, директор Інституту металофізики Академії наук УРСР |
Ахієзер Олександр Ілліч | академік Академії наук УРСР, начальник відділу Харківського фізико-технічного інституту Академії наук УРСР |
Пелетминський Сергій Володимирович | член-кореспондент Академії наук УРСР, начальник лабораторії Харківського фізико-технічного інституту Академії наук УРСР |
Ганапольський Єль Маркович | доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту радіофізики та електроніки Академії наук УРСР |
Маковецький Дмитро Миколайович | кандидат фізико-математичних наук, молодший науковий співробітник Інституту радіофізики та електроніки Академії наук УРСР |
Туров Євген Якимович | доктор фізико-математичних наук, завідувач відділу Інституту фізики металів Уральського наукового центру Академії наук СРСР |
Власов Кирило Борисович | доктор фізико-математичних наук, завідувач лабораторії Інституту фізики металів Уральського наукового центру Академії наук СРСР |
Тарасенко Віктор Васильович | доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту радіотехніки та електроніки Академії наук СРСР |
Шавров Володимир Григорович | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту радіотехніки та електроніки Академії наук СРСР |
За цикл робіт «Структурно-функціональні основи участі транспортних РНК та аміноацил-тРНК-синтетаз білка на рівні трансляції у тварин». | Мацука Геннадій Харлампійович | академік Академії наук УРСР, директор Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Єльська Ганна Валентинівна | доктор біологічних наук, завідувачці відділу Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Коваленко Марина Йосипівна | кандидат біологічних науки старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Овчаренко Галина Вікторівна | кандидат біологічних науки старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Тукало Михайло Арсентійович | кандидат біологічних науки старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Гудзера Ольга Йосипівна | кандидат біологічних наук, працівникові Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Яремчук Ганна Дмитрівна | кандидат біологічних наук, працівникові Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Васильєва Ірина Георгіївна | кандидат біологічних наук, працівникові Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Солдаткін Олексій Петрович | кандидат біологічних наук, працівникові Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
Турківська Галина Вікторівна | молодший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики Академії наук УРСР |
За цикл робіт «Тектоніка та металогенія Радянських Карпат» | Вялов Олег Степанович | академік Академії наук УРСР, завідувач відділу Інституту геології і геохімії горючих копалин Академії наук УРСР |
Глушко Василь Васильович | член-кореспондент Академії наук УРСР, професорові Львівського державного університету імені І. Я. Франка |
Кульчицький Ярослав Онуфрійович | доктор геолого-мінералогічних наук, завідувач кафедри Львівського державного університету імені І. Я. Франка |
Жуков Фрідріх Іванович | доктор геолого-мінералогічних наук, завідувач відділу Інституту геохімії і фізики мінералів Академії наук УРСР |
Науменко Валентин Володимирович | доктор геолого-мінералогічних наук, завідувач відділу Інституту геохімії і фізики мінералів Академії наук УРСР |
Гончарук Анатолій Федорович | кандидат геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник Інституту геохімії і фізики мінералів Академії наук УРСР |
Аверін Юрій Олександрович | доктор геолого-мінералогічних наук, завідувач сектору Інституту мінеральних ресурсів |
Зайцева Віра Миколаївна | начальник тематичної групи Закарпатської геологорозвідувальної експедиції |
Скатинський Юрій Павлович | заступник генерального директора Західно-Українського виробничого геологічного об'єднання |
Лазаренко Ерік Олександрович | доктор геолого-мінералогічних наук /посмертно/ |
За цикл робіт «Розробка, теоретичне обґрунтування та клінічне впровадження нових методів оперативного лікування, детоксикації і реабілітації хворих із захворюванням печінки та жовчовивідних протоків» | Павловський Михайло Петрович | доктор медичних наук, ректорові Львівського державного медичного інституту |
Орел Гліб Львович | кандидат медичних наук, доцент Львівського державного медичного інституту |
Короткий Валерій Миколайович | доктор медичних наук, завідувач кафедри Київського медичного інституту імені академіка О. О. Богомольця |
Ковальов Михайло Маркович | доктор медичних наук, професорові Київського медичного інституту імені академіка О. О. Богомольця |
Колесников Євген Борисович | кандидат медичних наук, асистенту кафедр Київського медичного інституту імені академіка О. О. Богомольця |
Панченко Сусанна Миколаївна | кандидат медичних наук, асистенту кафедр Київського медичного інституту імені академіка О. О. Богомольця |
Скиба Володимир Вікторович | кандидат медичних наук, асистенту кафедр Київського медичного інституту імені академіка О. О. Богомольця |
Радзіховський Анатолій Павлович | доктор медичних наук, завідувач відділу Київського науково-дослідного інституту клінічної та експериментальної хірургії |
Медведєв Володимир Єгорович | кандидат медичних наук, завідувач лабораторії Київського науково-дослідного інституту клінічної та експериментальної хірургії |
Картель Микола Тимофійович | кандидат хімічних наук, завідувач лабораторії Інституту загальної та неорганічної хімії Академії наук УРСР |
За розробку та промислове впровадження високопродуктивної технології обробки алмазно-абразивними інструментами з переривчастою робочою поверхнею | Якімов Олександр Васильович | доктор технічних наук, завідувач кафедри Одеського політехнічного інституту, керівник роботи |
Шепелєв Анатолій Олександрович | кандидат технічних наук, заступник директора Інституту надтвердих матеріалів Академії наук УРСР |
Аліханян Евнос Самвелович | кандидат технічних наук, молодший науковий співробітник Інституту надтвердих матеріалів Академії наук УРСР |
Чалий Валерій Тихонович | керівник групи Інституту надтвердих матеріалів Академії наук УРСР |
Левін Михайло Давидович | керівник групи Інституту надтвердих матеріалів Академії наук УРСР |
Сколота Анатолій Олександрович | начальник цеху дослідного заводу, працівникові Інституту надтвердих матеріалів Академії наук УРСР |
Маленьких Сергій Михайлович | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Українського науково-виробничого деревообробного об'єднання |
Смирнов Лев Петрович | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту технології та організації виробництва двигунів |
Коломайко Анатолій Микитович | головний інженер Всесоюзного промислового об'єднання по виробництву нормалізованих вузлів і деталей загальномашинобудівного застосування |
Курносов Олександр Дмитрович | завідувач групою Уральського філіалу Всесоюзного науково-дослідного інституту абразивів і шліфування |
За цикл робіт «Аналогова та цифрова обробка астрономічних зображень» | Дудінов Володимир Миколайович | кандидат фізико-математичних наук, директор астрономічної обсерваторії Харківського державного університету імені О. М. Горького |
Цвєткова Вікторія Сергіївна | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник астрономічної обсерваторії Харківського державного університету імені О. М. Горького |
Шкуратов Юрій Григорович | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник астрономічної обсерваторії Харківського державного університету імені О. М. Горького |
Корнієнко Юрій В'ячеславович | завідувач лабораторії Інституту радіофізики та електроніки Академії наук УРСР |
Станкевич Дмитро Геннадійович | завідувач групою Інституту радіофізики та електроніки Академії наук УРСР |
Бабічев Анатолій Антонович | начальник сектора Спеціального конструкторсько-технологічного бюро Інституту радіофізики та електроніки Академії наук УРСР |
Парусимов Віктор Григорович | керівник групи Головної астрономічної обсерваторії Академії наук УРСР |
За дослідження, розробку конструкції та освоєння високопродуктивної промислової технології прокатки ефективних арматурних профілів малих перетинів, які забезпечили зниження витрат металу в будівництві | Левченко Лев Назарович | кандидат технічних наук, доцент Дніпропетровського металургійного інституту імені Л. І. Брежнєва, керівник роботи |
Натапов Аркадій Соломонович | кандидат технічних наук, завідувач сектору Дніпропетровського металургійного інституту імені Л. І. Брежнєва |
Баскін Семен Леонідович | старший науковий співробітник Дніпропетровського металургійного інституту імені Л. І. Брежнєва |
Філонов Олег Васильович | кандидат технічних наук, начальник відділу Криворізького металургійного комбінату «Криворіжсталь» імені В. І. Леніна |
Дишковець Геннадій Анатолійович | начальник дротового стану Криворізького металургійного комбінату «Криворіжсталь» імені В. І. Леніна |
Баранов Валерій Степанович | старший вальцювальник Криворізького металургійного комбінату «Криворіжсталь» імені В. І. Леніна |
Остапенко Віктор Володимирович | старший калібрувальник Криворізького металургійного комбінату «Криворіжсталь» імені В. І. Леніна |
Парусов Володимир Васильович | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту чорної металургії |
Фрідлянов Борис Миколайович | провідний інженер Науково-дослідного інституту бетону та залізобетону |
Суріков Ігор Миколайович | молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту бетону та залізобетону |
За цикл робіт «Теоретичні основи і практичні методи створення ефективних систем теплового захисту високотемпературних двигунів та впровадження їх енергетичному і транспортному машинобудуванні» | Дибан Євген Павлович | член-кореспондент Академії наук УРСР, завідувач відділу Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР, керівник роботи |
Страдомський Михайло Валер'янович | доктор технічних наук, заступник директора Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР, керівник роботи |
Епік Елеонора Яківна | доктор технічних наук Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР |
Клименко Віктор Миколайович | кандидат технічних наук, завідувач лабораторії Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР |
Максимов Євген Олександрович | кандидат технічних наук, завідувач лабораторії Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР |
Асмаловський Віталій Анатолійович | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР |
Білека Борис Дмитрович | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР |
Мазур Олександр Іустинович | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР |
Чепаскіна Світлана Михайлівна | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР |
Хавін Віктор Юлійович | завідувач групою Інституту технічної теплофізики Академії наук УРСР |
За створення та широке впровадження у проектних організаціях Держбуду УРСР систем автоматизованого проектування об'єктів будівництва, які забезпечують економій матеріальних і трудових ресурсів у капітальному будівництві | Дуброва Євген Петрович | кандидат технічних наук, директор Науково-дослідного інституту, автоматизованих систем планування і керування у будівництві |
Городецький Олександр Сергійович | доктор технічних наук, заступник директора Науково-дослідного інституту, автоматизованих систем планування і керування у будівництві |
Лященко Анатолій Антонович | кандидат технічних наук, завідувач відділу Науково-дослідного інституту, автоматизованих систем планування і керування у будівництві |
Павловський-Літвінов Вадим Едуардович | завідувач відділу Науково-дослідного інституту, автоматизованих систем планування і керування у будівництві |
Янович Іван Олександрович | кандидат фізико-математичних наук, керівник відділення Спеціального конструкторського бюро математичних машин і систем Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова Академії наук УРСР |
Сарнацький Ювеналій Андрійович | заступник Голови Державного комітету УРСР у справах будівництва |
Донець Анатолій Костянтинович | головний інженер Українського державного інституту проектування міст |
Павлов Сергій Павлович | головний інженер інституту «Діпроцивільпромбуд» |
Драч Олександр Абрамович | начальник відділу інституту «Діпроцивільпромбуд» |
Охота Ігор Якович | директор Харківського проектного інституту по плануванні та забудові міста |
За роботу «Фізико-хімічні основи, технологія та промислове освоєння виробництва надчистих металів /ртуть, кадмій, цинк, свинець, вісмут, галій, індій; талій, телур/» | Шека Іван Арсенович | член-кореспондент Академії наук УРСР, завідувач відділу Інституту загальної та неорганічної хімії Академії наук УРСР, керівник роботи |
Козін Леонід Хомич | доктор технічних наук, завідувач відділу Інституту загальної та неорганічної хімії Академії наук УРСР |
Новікова Лідія Степанівна | кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Інституту загальної та неорганічної хімії Академії наук УРСР |
Морачевський Андрій Георгійович | доктор технічних наук, завідувач кафедри Ленінградського політехнічного інституту імені М. І. Калініна |
Нікітін Анатолій Андрійович | кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Інституту органічного каталізу та електрохімії Академії наук Казахської РСР |
Кострульов Геннадій Григорович | заступник головного інженера Заводу чистих металів імені 50-річчя СРСР |
Вівдюк Володимир Григорович | майстер Заводу чистих металів імені 50-річчя СРСР |
Жукоцький Микола Васильович | майстер Микитівського ртутного комбінату |
За створення та освоєння перших вітчизняних великотоннажних швидкохідних суден з горизонтальним вантажообробленням типу «Атлантика» | Івженко Валентин Костянтинович | головний конструктор проекту |
Щередін Володимир Миколайович | кандидат технічних наук, начальник відділу Центрального конструкторського бюро «Чорноморсуднопроект» |
Мележик Михайло Олександрович | начальник відділу Центрального конструкторського бюро «Чорноморсуднопроект» |
Климентьєв Яков Іванович | завідувач відділу Миколаївського обкому Компартії України |
Коптін Борис Олександрович | заступник начальника відділу виробничого об'єднання «Зоря» |
Лісов Веніамін Тимофійович | провідний конструктор союзного проектного бюро «Машпроект» |
Лебедєв Рудольф Миколайович | старший майстер Чорноморського суднобудівного заводу |
Ляшенко Володимир Володимирович | бригадир слюсарів-монтажників Чорноморського суднобудівного заводу |
Сундуков Анатолій Васильович | старший механік судна «Инженер Ермошкин» Чорноморського морського пароплавства |
За дослідження, розробку та застосування у мікроелектронній і космічній технології методів та апаратури неруйнівної дефектоскопії на основі електротопографічного ефекту | Кравець Олександр Євгенович | доктор технічних наук, завідувач сектору Спеціального конструкторсько-технологічного бюро фізичного приладобудування з дослідним виробництвом Інституту фізики Академії наук УРСР, керівник роботи |
Резніков Михайло Абрамович | кандидат фізико-математичних наук, провідний інженер Спеціального конструкторсько-технологічного бюро фізичного приладобудування з дослідним виробництвом Інституту фізики Академії наук УРСР |
Пермяков Віталій Вадимович | інженер-конструктор Спеціального конструкторсько-технологічного бюро фізичного приладобудування з дослідним виробництвом Інституту фізики Академії наук УРСР |
Джанібеков Володимир Олександрович | льотчик-космонавт СРСР |
Шпак Марат Терентійович | член-кореспондент Академії наук УРСР, директор Інституту фізики Академії наук УРСР |
Фок Михайло Володимирович | доктор фізико-математичних наук, завідувач сектору Фізичного інституту імені П. М. Лебедєва Академії наук СРСР |
Піпа Віктор Йосипович | кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту напівпровідників Академії наук УРСР |
Сочилов Євген Олександрович | провідний інженер науково-виробничого об'єднання «Енергія» |
Леонов Володимир Дмитрович | старший інженер науково-виробничого об'єднання «Енергія» |
За підручник для вищих учбових закладів «Основи построения систем автоматизированного проектирования», опублікований у 1985 році /друге видання/ | Скрипниченко Федір Тарасович |
За підручник для медичних училищ «Хирургия», опублікований у 1984 році /четверте видання/ | Скрипниченко Дмитро Федорович | доктор медичних наук, завідувач кафедри Київського державного інституту удосконалення лікарів |