Оповідь служниці (фільм) — Вікіпедія

Оповідь служниці
англ. The Handmaid's Tale
Жанр фантастика, драма
Режисер Фолькер Шльондорф
Продюсер Деніел Вілсон
Сценарист Гарольд Пінтер
На основі роману «Оповідь служниці» (автор - Маргарет Етвуд)
У головних
ролях
Наташа Річардсон
Фей Данавей
Айдан Квінн
Елізабет Макговерн
Вікторія Теннант
Оператор Ігор Лутер
Композитор Рюіті Сакамото
Дистриб'ютор
Тривалість 109
Мова англійська
Країна США США
Рік 1990
Дата виходу 15 лютого
Кошторис $13 млн
Касові збори $4,96 млн
IMDb ID 0099731

«Оповідь служниці» (англ. The Handmaid's Tale) — фантастична драма німецького режисера Фолькера Шльондорфа, знята у 1990 році на основі однойменного роману Маргарет Етвуд.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія фільму відбувається в майбутньому у вигаданій тоталітарній державі Республіка Гілеад, що знаходиться на території нинішніх США. У Гілеаді вся влада і всі права належать військовим. Інші громадяни республіки є їхніми слугами (фактично рабами).

Через забруднення в державі лише одна із сотні жінок можуть народжувати. Тому для виношування потомства з усієї Республіки насильно зганяють жінок репродуктивного віку, які здатні до розмноження. Жінок тримають під постійним наглядом живуть в спеціальному приміщенні, що охороняється, поки вони проходять курс підготовки. Після чого жінок вибирають дружини офіцерів як коханок для своїх чоловіків. Таких жінок називають служницями, вони повинні носити одяг червоного кольору і виконувати ряд релігійних обрядів. Ці жінки не мають права володіти власністю, працювати, мати стосунки і секс, читати і писати. Вони не можуть бігати вранці, влаштовувати пікніки і вечірки, їм заборонено вдруге вступати в шлюб. Їм залишена лише одна функція — дітонародження.

У центрі сюжету — колишня бібліотекарка Кейт, яка після невдалої спроби втекти з країни виявляється в таборі для майбутніх служниць. Її чоловіка вбивають прикордонники, а їхня дочка заблукала в лісі. Її призначають служницею Командора. Господарі дають їй ім'я Оффред. Один раз в день вона може вийти за покупками, але ні розмовляти, ні згадувати їй не можна. Раз на місяць вона зустрічається зі своїм господарем і молиться, щоб від їх злучення народилась здорова дитина. Згодом Кейт закохується у водія Командора Ніка, від якого вагітніє.

Врешті Кейт вбиває ненависного Командора. За нею приїжджає поліція. Але це виявляється перевдягнений загін повстанців, до якого належить Нік. У фінальній сцені Кейт живе самотньо у трейлері, вагітна. Працює зв'язковою з Рухом Опору. Вона попрощалась з Ніком та роздумує, чи зможуть вони колись бути разом.

Ролі[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • The Handmaid's Tale на сайті IMDb (англ.)
  • The Handmaid's Tale на сайті AllMovie (англ.)
  • The Handmaid's Tale на сайті Rotten Tomatoes (англ.) Редагувати інформацію у Вікіданих
  • The Handmaid's Tale (novel) — «Context» at Spark Notes.
  • Gilbert, Sophie (24 березня 2015). The Forgotten Handmaid's Tale. The Atlantic. Процитовано 24 березня 2015.