Пустка під назвою мир — Вікіпедія

«Пустка під назвою мир»
Автор Аркаді Мартін
Назва мовою оригіналу A Desolation Called Peace
Країна США
Мова англійська
Серія Тейскалаан
Жанр Наукова фантастика
Видавництво Tor Books
Видано 2021
Попередній твір Пам'ять під назвою Імперія

Пустка під назвою мир (англ. A Desolation Called Peace)  — науково-фантастичний роман, космічної опери Аркаді Мартін. Є продовженням книги «Пам'ять під назвою Імперія» та другий роман із серії «Тейскалаан» (англ. Teixcalaan).

Сюжет[ред. | ред. код]

Через кілька місяців після подій книги «Пам'ять під назвою Імперія» інопланетні сили вбивають промислову колонію імперії Тейскалаанлі. Адмірал Найн Гібіскус, якому доручено протистояти загрозі, просить спеціаліста Міністерства інформації спробувати зв’язатися з незбагненним ворогом. Цим спеціалістом є Три Морські Трави (англ. Three Seagrass), нині старший чиновник Імперії, яка таємно перебирається на лінію фронту через станцію Лсел. Там вона переконує свого колишнього соратника і все ще номінального посла в Імперії, Махіта Дзмаре, супроводжувати її. Махіт користується шансом уникнути зростаючої небезпеки, що виникає через конфлікти між фракціями на Лселі, і отримує завдання від одного з лідерів Лсела спробувати продовжити війну Імперії з прибульцями.

У флоті Nine Hibiscus дві жінки розробляють методи спілкування з інопланетянами та попутньо відновлюють їхні романтичні стосунки. За допомогою ад’ютанта Nine Hibiscus, Двадцятої Цикади, вони встановлюють лінію зв’язку з ворогом, який виявляється груповим розумом, та не розуміє особистості людей. Їхнє крихке перемир'я було майже зірвано, коли бунтівний підлеглий атакує зброєю масового знищення одну з рідних планет ворога. Але втручання Восьмого Антидота (англ. Eight Antidote), молодого спадкоємця імператора, у столицю, дозволяє Nine Hibiscus зупинити атаку.

Теми в романі[ред. | ред. код]

Продовжуючи теми з першої книги, «Пустка під назвою мир» торкається питань завоювання та колоніалізму, способи налагодження комунікації, а також особистого зв’язку з культурою та інституціями.[1] The book also introduces new themes such as collective consciousness.[2] Книга також відкриває нові теми, такі як колективна свідомість.

Рецензії[ред. | ред. код]

У своїй рецензії на BookPage Ноа Фрам порівнює як дебют Мартіна продемонстрував талант у створенні захоплюючої оповіді, поєднуючи гумор і неперевершений світогляд, з більш розумним тематичним дослідженням у Пустці під назвою Мир, де, за його словами, представлені «деякі з найрозумніших і найелегантнішії образів у сучасній науковій фантастиці».[3][3] [4][5]

Сайт-агрегатор книжкових рецензій Book Marks оцінив Пустку як «Rave» на основі оглядів шести професійних публікацій.[6]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Martini, Adrienne (26 березня 2021). Adrienne Martini and Russell Letson Review A Desolation Called Peace by Arkady Martine. Locus.
  2. Wang, Amy (5 квітня 2021). A Desolation Called Peace: Language and Personhood in a Space-Opera Sequel. Cornell Sun.
  3. а б Book Review - A Desolation Called Peace by Arkady Martine. BookPage.com (англ.). Процитовано 22 квітня 2021.
  4. Cahill, Martin (4 березня 2021). Arkady Martine Examines the Costs of Empire in A Desolation Called Peace. Tor.com (амер.). Процитовано 22 квітня 2021.
  5. The best recent science fiction and fantasy – reviews roundup. the Guardian (англ.). 12 березня 2021. Процитовано 22 квітня 2021.
  6. All Book Marks reviews for A Desolation Called Peace by Arkady Martine. Book Marks (амер.). Процитовано 22 квітня 2021.

Джерела[ред. | ред. код]