Фрідрих Вільгельм Каульбах — Вікіпедія

Фрідрих Вільгельм Каульбах
нім. Friedrich Kaulbach

Народження 8 липня 1822(1822-07-08)[1][2][…]
Бад-Арользен, Вальдек-Франкенберг, Кассель, Гессен, Німеччина[1]
Смерть 5 вересня 1903(1903-09-05)[4] (81 рік)
  Ганновер, Королівство Пруссія, Німецька імперія[1]
Поховання Engesohde city cemeteryd
Країна  Вальдек
Жанр історичний живопис
Діяльність художник, викладач університету
Вчитель Вільгельм фон Каульбах
Відомі учні Johann Georg Buchnerd
Працівник Ганноверський університет
Діти Фрідріх Август фон Каульбах
Роботи в колекції Баварські державні колекції картинd, Стара національна галерея і Château de Bucheneckd
Нагороди

CMNS: Фрідрих Вільгельм Каульбах у Вікісховищі

Фрідріх Вільгельм Християн Теодор Каульбах (нім. Friedrich Wilhelm Christian Theodor Kaulbach; 8 липня 1822(18220708), Бад-Арользен17 вересня 1903, Ганновер) — німецький художник.

Біографія[ред. | ред. код]

Фрідріх Каульбах доводився племінником і учнем (з 1839 року) Вільгельму фон Каульбаху, засновнику знаменитої художньої династії Каульбахов.

Після поїздки у Венецію у 1844 році Фрідріх Каульбах покинув свого вчителя і в період до 1848 року написав свою першу самостійну картину «Адам і Єва знаходять вбитого Авеля». Незабаром Фрідріху Каульбаху була запропонована професура в Мюнхенській академії мистецтв, від якої він, однак, відмовився.

У 1850 році Фрідріх Каульбах відправився в Париж, де написав кілька історичних полотен, а також портретів на замовлення. В 1850 році він отримав замовлення від баварського короля Максиміліана на картину для Максимилианеума «Коронування Карла Великого», який був зроблений у 1861 році.

У 1856 році Каульбах, написав кілька портретів короля Георга V, був призначений придворним художником Ганновера і отримав звання професора університету ганновера. Його портрети користувалися успіхом у місцевої аристократії. Король подарував йому майстерню і будинок, побудований у 1857-1860 рр. ганноверським архітектором Крістіаном Генріхом Траммом. Дочка Каульбаха, письменниця Ісидора Каульбах у своїх спогадах (1931) описала життя в батьківському домі, гостями якого були Йоганнес Брамс, Клара Шуман, Франц Ліст, Йозеф Йоахім, Ернст фон Вильденбрух і Антон Рубінштейн.

Численні портрети, написані Каульбахом, як, наприклад імператриці Австрії Єлизавети, кронпринца Німеччини Альбрехта, графа і графині Штольберг, відрізняються великою кількістю деталей, проте також і властивій тогочасній театральністю, легковажною елегантністю і відсутністю колориту. Найбільше Фрідріху Каульбаху вдавалися жіночі портрети.

Каульбах був удостоєний золотої медалі Академії мистецтв Берліна і був прийнятий в її дійсні члени. На Всесвітній виставці 1873 році у Відні Фрідріх Каульбах був нагороджений медаллю.

Син Фрідріха Каульбаха, Фрідріх Август, також став художником.

Галерея[ред. | ред. код]

Ілюстрації[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]