Вікіпідручник — Вікіпедія

Вікіпідручник
Логотип
Логотип
Головна сторінка багатомовного порталу Вікіпідручника
Посилання wikibooks.org
Гасло (девіз) the open-content textbooks collection that anyone can edit
Комерційний Ні
Тип Збірка навчальних матеріалів
Реєстрація необов'язкова
Мови Багатомовний
Власник Фонд Вікімедіа
Засновник Karl Wickd, Джиммі Вейлз і Wikimedia
Автор Джиммі Вейлз
Започатковано 10 липня 2004 (19 років)
Стан в безперервному процесі роботи
Рейтинг Alexa 2306
Ліцензія контенту 🅭🅯🄎 3.0d
CMNS: Вікіпідручник у Вікісховищі

Вікіпідру́чник (англ. Wikibooks) — вебсайт для колективного написання навчальної та іншої літератури, що працює за технологією «вікі» на принципах свободи інформації: кожен може створити і змінити будь-яку сторінку будь-якого підручника, і кожен може безкоштовно читати, копіювати, видаляти і змінювати його зміст.

«Вікіпідручником», з малої літери, також називають набір сторінок на цьому сайті, присвячених одному предмету (так, вікіпідручник — підручник, написаний у середовищі вікі).

Історія[ред. | ред. код]

Після створення і розквіту Вікіпедії, спільнота її користувачів вирішила створити аналогічний сайт для написання підручників. Сайт Вікіпідручник був створений фондом «Вікімедіа» 10 травня 2003 року. Серед багатьох мовних розділів Вікіпідручника за кількістю навчальних матеріалів перше місце посідає англійський.

Вікіпідручник відрізняється від Вікіджерел тим, що проєкт Вікіджерела призначений для збору точних копій та оригінальних перекладів наявних опублікованих вільних робіт, які автори розповсюджують під вільною ліцензією або ж термін захисту творів вже минув (в Україні 70 років після смерті автора). Не передбачено редагування та зміни даних творів, окрім випадків уточнення згідно з оригіналом. На Вікіпідручнику ж можна писати власні книги, підручники, посібники, тощо, писати творчі переробки інших творів, уміст яких може змінювати будь-хто.

Статистика[ред. | ред. код]

Станом на 28 серпня 2018 року український «Вікіпідручник» містить[1] 483 документи, розміщених на 2875 сторінках.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Вікіпідручник [Архівовано 30 травня 2022 у Wayback Machine.], Головна сторінка