Портал:Космонавтика — Вікіпедія

Портал   Основні статті   Проєкт   Обговорення проєкту   Учасники проєкту
Редагувати Космонавтика

Космонавтика (грец. κόσμοςВсесвіт та ναυτικαвсе, що стосується плавання), Астронавтика (грец. αστρονзірка), або зореплаваннянаука про політ літальних апаратів у світовий простір, і вид людської діяльності, спрямований на пізнання космосу і космічних об'єктів технічними засобами.

Космонавтика – величезний каталізатор сучасної науки і техніки, що став за невидано короткий строк одним із головних рушіїв світового науково-технічного прогресу. Вона стимулює розвиток електроніки, матеріалознавства, машинобудування, обчислювальної техніки, енергетики і багатьох інших галузей народного господарства.

Редагувати Стаття

Космонавтика України — це діяльність України в сфері надання космічних послуг та вся її діяльність пов'язана з космосом. Українські конструктори, вчені та науковці зробили значний внесок в розвиток світової космічної науки.

Саме українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів та проробляли теорію ракетної техніки. Українські підприємства й надалі продовжують займати лідируючі позиції в світовій космонавтиці. Провідну роль в цьому грає Південний машинобудівний завод та КБ Південне у м. Дніпро. Тут виготовлено понад 400 штучних супутників Землі.

Редагувати Персона

Леоні́д Костянти́нович Каденю́к (28 січня 1951(19510128), с. Клішківці, Хотинський район, Чернівецька область, Українська РСР — 31 січня 2018[1], Київ, Україна)— перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України.

В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» (англ. Columbia) місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів — вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і рапи, на вміст фітогормонів у рослинах рапи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори.

Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості».

Редагувати Чи Ви знаєте, що...
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей в рамках проєкту Космонавтика.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться вгорі, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.




Редагувати Категорії


Редагувати Нові статті


Усього знайдено статей: 2943 (17 квітня 2020)

Редагувати Людей в космосі
10
США Метью Домінік
США Майкл Рід Барратт
США Джанетт Еппс
Росія Олександр Гребенкін
Росія Олег Кононенко
Росія Микола Чуб
США Трейсі Колдвел Дайсон
КНР Чень Дун
КНР Лю Ян
Редагувати Новини
Редагувати Пуски ракет-носіїв
Пуск, що відбувся:
Росія пілотована місія Союз МС-25 до МКС — 23.03.2024
Запланований пуск:
КНР пілотована місія Шеньчжоу-18 до станції «Тяньгун» — 25.04.2024


Редагувати Зображення
Шатл «Діскавері» в ніч на 12 липня 2005 року перед стартом місії STS 114
Редагувати Медіа-файл
Використання лазера для пересилання повідомлення на землю з Міжнародної космічної станції. Новий спосіб є проривом в галузі космічного зв'язку.
Редагувати Братні портали


Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти
  1. Помер космонавт Леонід Каденюк. BBC Україна. 31 січня, 2018 рік.