Вікіпедія:Кнайпа (різне) — Вікіпедія
Розділ Різне в кнайпі Української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій, що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього). Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю, а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення — перевірте тут, чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь. Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть | |
Церемонія нагородження «Вікі любить Землю» 2023[ред. код]
18 листопада о 12:00 відбудеться церемонія нагородження української частини конкурсу «Вікі любить Землю».
Під час події ми відзначимо переможців у всіх номінаціях фотозмагання та оголосимо 10 найкращих світлин 2023 року.
Також обговоримо результати проєкту цього року та плани з його розвитку. Тривалість церемонії: до 3 годин.
Призери й члени журі вже отримали запрошення для долучення наживо. Усіх охочих запрошуємо долучитися онлайн.
- Трансляція на YouTube буде доступна за посиланням. --VitaliiPetrushko (WMUA) (обговорення) 11:44, 16 листопада 2023 (UTC)
Приєднуйтесь до організаційного комітету бібліотечних кампаній Вікіпедії на 2023—2024 рік[ред. код]
Раді оголосити про створення оргкомітету для координації та підтримки різноманітних бібліотечних кампаній Вікіпедії. Ці кампанії спрямовані на розширення та покращення інформації, пов'язаної з культурною спадщиною, книгами, видатними постатями, а також на підтримку бібліотечної галузі. Ми запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до нашого оргкомітету і внести свій внесок у ці важливі ініціативи.
Оргкомітет буде координувати ряд бібліотечних кампаній, спрямованих на поліпшення якості інформації на Вікіпедії, популяризацію читання та підтримку культурної спадщини. Ось деякі з них: Вікіпедія:Культурна спадщина та видатні постаті (2021), Кожній книзі — свій читач, Вікіпедія:1Lib1Ref. Цей список не є повним, ми плануємо розвивати також інші ідеї та ініціативи.
Якщо ви бажаєте приєднатися до оргкомітету бібліотечних кампаній Вікіпедії, будь ласка, запишіться на цій сторінці, а якщо ви ще не вмієте цього робити — напишіть мені з поміткою «оргком бібліотечних кампаній» --OlenaVinsent (WMUA) (обговорення) 00:20, 21 листопада 2023 (UTC)
Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за жовтень — листопад 2023 року[ред. код]
Актуальні можливості
До 24 листопада в українській Вікіпедії триває марафон «Це зробила вона». Його мета — підкреслити і показати світові досягнення жінок та їхню роль в історії. Сторінка марафону у Вікіпедії.
До 30 листопада в українських Вікіцитатах триває марафон «Це сказала вона» у межах міжнародної кампанії #SheSaid. Детальніше на сторінці марафону.
До 30 листопада проходить конкурс статей «Вікіпедія для школи» в українській Вікіпедії. Він спрямований на поліпшення та розширення статей найбільшої онлайн-енциклопедії з предметів шкільної програми. Детальніше на сторінці у Вікіпедії.
До 20 грудня триває «Конкурс наукових зображень» для Вікіпедії. Мета кампанії — зібрати світлини та графічні зображення, що документують світ науки для ілюстрування статей. Детальніше читайте на сторінці конкурсу.
Триває зголошення до оргкомітету для координації та підтримки різноманітних бібліотечних кампаній Вікіпедії. Якщо ви бажаєте приєднатися, запишіться на цій сторінці.
Майбутні події
30 січня 2024 року українському розділу Вікіпедії виповниться 20 років. Триває збір пропозицій для відзначення річниці української Вікіпедії. Сторінка обговорення — за посиланням.
З 25 листопада по 4 грудня відбудеться щорічна кампанія «Свічка пам‘яті у Вікіпедії», присвячена створенню чи поліпшенню статей у Вікіпедії про Голодомор.
Минулі події
До 31 жовтня тривала українська частина фотоконкурсу «Вікі любить памʼятки» 2023. Майже 280 учасників та учасниць завантажили понад 19700 конкурсних робіт. Наразі оргкомітет та журі займається перевіркою світлин, детальні результати кампанії ми оголосимо згодом.
2 листопада відбувся тренінг «Робота з інформаційним середовищем Телеграму» для вікіспільноти. Дивіться запис на нашому YouTube-каналі.
11 листопада відбулася офлайн-зустріч у межах кампанії «Це зробила вона» 2023. Учасники та учасниці події спільно працювали над статтями про видатних жінок, зокрема захисниць України.
15 листопада відбувся тренінг «Протидія зловмисному інформаційному впливу генеративного штучного інтелекту». Переглянути запис можна за посиланням.
17 листопада відбувся онлайн-вебінар для освітян та всіх охочих «Екскурсія у Вікісловник». Запис події доступний тут.
18 листопада відбулася церемонія нагородження української частини конкурсу «Вікі любить Землю». Запис трансляції на YouTube доступний за посиланням.
Публікації «Вікімедіа Україна»
«Вікі любить Землю» 2023
- Найкращі світлини української природи у 2023 році
- 15 світлин до міжнародної частини «Вікі любить Землю» у 2023 році
- Переможці номінації «За кількісний внесок» у 2023 році
- Таємничі ліси та краєвиди: найкращі світлини Львівщини, Запоріжжя, Івано-Франківщини, Рівненщини, Херсонщини, Черкащини та Чернігівщини
- Тваринний світ України: найкращі світлини Київщини, Луганщини, Тернопільщини, Одещини та міста Києва
- Повноводні річки України: найкращі світлини Хмельниччини, Миколаївщини, Волині та Вінниччини, Дніпровщини та Харківщини
- Мальовничі скелі та пагорби: найкращі фото Криму, Севастополя, Закарпаття, Житомирщини, Буковини та Донеччини
«Вікі любить пам’ятки» 2023
- Інтерв’ю. Федір Каїра: «Фотографії — це думки авторів, потрібно ними ділитися, інакше можна залишитися непочутим і забутим»
- Інтерв’ю. Вадим Постернак: «подорожуючи Україною, почуваєш себе справжнім першопрохідцем»
- «Визначні місця Харкова»: представлення журі спеціальної відзнаки 2023 року
- «Фотоплівка 2023»: представлення журі
- Інтерв’ю. Володимир Бондар: «храми, в яких не вдалося зробити хоча б одне фото, пам’ятаю!»
- Інтерв’ю. Олег Бєсєдін: до участі у «Вікі любить пам’ятки» спонукало бажання поділитися
Міжнародні новини
Триває подання на міжнародну стипендію для участі у Вікіманії 2024, яка пройде у липні—серпні 2024 року у Польщі. Деталі та зголошення.
Дивіться також:
--VitaliiPetrushko (WMUA) (обговорення) 12:22, 22 листопада 2023 (UTC)
Пропоную до публікацій додати:
- 20 листопада — Юрій Пероганич в прямому ефірі першої програми Українського радіо з 13:35 до 14:00 розповідав про Вікіпедію. Прослухати можна за посиланням --Perohanych (обговорення) 13:18, 22 листопада 2023 (UTC)
Візьміть участь у тренінгах для тренерів Вікіпедії[ред. код]
У грудні 2023 року ГО «Вікімедіа Україна» проведе серію онлайн-тренінгів для тренерів Вікіпедії.
Вони розраховані на тих, хто бажає проводити заходи про Вікіпедію та вікіпроєкти у своїх спільнотах. Детальніше читайте тут.
Зареєструватися можна до 30 листопада за посиланням. --VitaliiPetrushko (WMUA) (обговорення) 15:10, 22 листопада 2023 (UTC)
Розкажіть світу про Голодомор — долучіться до проєкту «Свічка пам’яті у Вікіпедії»![ред. код]
З 25 листопада по 4 грудня 2023 року запрошуємо долучитися до кампанії «Свічка пам’яті у Вікіпедії» із написання та поліпшення статей, присвячених Голодомору-геноциду.
- Пропонований перелік статей ви знайдете на сторінці проєкту.
Також можна завантажувати фотографії з подій вшанування до Вікісховища і додавати інформацію про пам'ятки культурної спадщини, пов'язані з пам'яттю про Голодомор, до статей про населені пункти.
Вшануймо пам’ять жертв Голодомору-геноциду. Закликаємо інформувати світ про цю важку сторінку нашої історії, зокрема й у найбільшій онлайн-енциклопедії: розкажіть про тих, хто досліджував тему Голодомору, які закони і порядки режиму уможливили мільйони смертей, які фільми та книжки розкажуть сучасному глядачу/читачу більше.
- Детальніше про кампанію читайте на нашому сайті.
--VitaliiPetrushko (WMUA) (обговорення) 10:48, 24 листопада 2023 (UTC)
Нове есе "Каша з сокири"[ред. код]
Всім привіт. Написав невеличке есе Вікіпедія:Каша з сокири (або ВП:КАША), цікаво почути думку інших. --Фіксер (обговорення) 08:10, 1 грудня 2023 (UTC)
- Україна — не Росія.--Юрко (обговорення) 09:29, 1 грудня 2023 (UTC)
- в розділі «Критика» до цієї статті (Україна — не Росія) подана думка Шендеровича і Затуліна
Facepalm — Шиманський હાય! 09:37, 1 грудня 2023 (UTC)
- "Каша з топора" ніколи не була українською народною казкою. Українці ніколи не були пройдисвітами, ошуканцями та грабіжниками, це типові риси племен, що заселяли терени Московщини. --Юрко (обговорення) 09:57, 1 грудня 2023 (UTC)
- Я не про саме есе, просто вперше прочитав статтю про книжку Кучми. А там в критиці «визнані експерти» з того, що Україна не росія — Шендерович і Затулін. Ну хоть не Дугіна внесли, чи того дурного, що українських дітей закликав топити. — Шиманський હાય! 10:09, 1 грудня 2023 (UTC)
- Ось я й кажу... --Юрко (обговорення) 10:17, 1 грудня 2023 (UTC)
- угу, російська казка… --『Shiro Neko』Обг. 17:41, 1 грудня 2023 (UTC)
- Ось я й кажу... --Юрко (обговорення) 10:17, 1 грудня 2023 (UTC)
- Я не про саме есе, просто вперше прочитав статтю про книжку Кучми. А там в критиці «визнані експерти» з того, що Україна не росія — Шендерович і Затулін. Ну хоть не Дугіна внесли, чи того дурного, що українських дітей закликав топити. — Шиманський હાય! 10:09, 1 грудня 2023 (UTC)
- "Каша з топора" ніколи не була українською народною казкою. Українці ніколи не були пройдисвітами, ошуканцями та грабіжниками, це типові риси племен, що заселяли терени Московщини. --Юрко (обговорення) 09:57, 1 грудня 2023 (UTC)
- в розділі «Критика» до цієї статті (Україна — не Росія) подана думка Шендеровича і Затуліна
Growth team newsletter #29[ред. код]

Welcome to the twenty-ninth newsletter from the Growth team! Help with translations
Community Conversations[ред. код]
The Growth team will host its first community conversation Monday, 4 December (19:00 - 20:30 UTC). The topic for this meeting will be Mentorship.
This first meeting language will be English, but we plan to host conversations in other languages, and about other topics. Please visit the conversation page on-wiki for the details on how to join. You can also watch the page, or suggest ideas for upcoming conversations there.
Impact Module[ред. код]
At the beginning of November 2023, the Growth team deployed the New Impact Module to all Wikipedias. We recently released a follow up improvement to how edit data was displayed based on editor feedback. [1]
Add a Link[ред. код]
We released “add a link” to 35 more Wikipedias. [2] [3]
We have a few Wikipedias remaining:
- German and English Wikipedia will be contacted at the beginning of January 2024.
- There are a few small wikis that will not receive the task until they have enough articles for the algorithm to work properly.
Community Configuration[ред. код]
- We shared Community Configuration 2.0 plans with technical stakeholders. [4] 🖂
- Initial Community Configuration design ideas have been shared and discussed with community members.
- A basic Community Configuration 2.0 demo is released on ToolForge.
- Developers can find some initial proof of concept code shared on gitlab.
Mentorship[ред. код]
When a mentor marked themselves as "Away", they were not getting their name assigned to new accounts when they returned. This has been fixed. [5]
We improved the message received by newcomers when their mentor quits, to reduce confusion. [6]
We worked on ensuring that all mentees are assigned to an active mentor. This required reassigning mentees with no mentors to a new mentor. We paused this as the clean-up script confused some editors. We will resume it when the identified blockers are resolved. [7]
It is now possible to create an Abuse Filter to prevent one user from signing up as a mentor. [8]
Growth team's newsletter prepared by the Growth team and posted by bot • Give feedback • Subscribe or unsubscribe.
18:05, 1 грудня 2023 (UTC)