Вікіпедія:Неприпустимість образ, погроз і агресії — Вікіпедія

Вікіпедія — проєкт зі створення енциклопедії, а не товариство за інтересами. Користувачі проєкту — члени авторського колективу, тому хотілося б, щоб особисті взаємини між ними не заважали роботі над спільним проєктом. Обговорення у Вікіпедії — навіть Особисті обговорення користувачів — повинні мати єдину мету: поліпшення енциклопедичних статей. Тому будь-який перехід на особистості суперечить самому духу Вікіпедії. Користувачі можуть не подобатися один одному, викликати один у одного ворожість, але ці емоції не повинні ніяк відбиватися на сторінках Вікіпедії.

Ніколи не робіть нападів на інших користувачів.
Таким діям немає жодного виправдання.
 • За жодних умов не робіть нападів персонального характеру щодо інших користувачів Вікіпедії. Обговорюйте не авторів, а зміст статей. Особисті образи й погрози ніяким чином не допоможуть вам відстояти свою точку зору — вони лише завдають шкоду товариству Вікіпедії й заважають іншим користувачам працювати над створенням високоякісної енциклопедії.

Кожен користувач за можливості повинен допомагати створенню й підтримці сприятливого психологічного клімату у товаристві Вікіпедії. Особисті напади проти будь-кого з користувачів, незалежно від його поводження в минулому, суперечать духу товариства.

Пам'ятайте, що будь-який користувач Інтернету має доступ до полеміки, що ведеться на сторінках обговорень. Поведінка кожного користувача під час роботи у Вікіпедії впливає на авторитет Вікіпедії в цілому. Будьте доброзичливі, а також завжди зберігайте спокій і гідність. Уникайте образливих реплік в описах виправлень статей.

Образи

Особистими образами вважаються:

 1. Заяви про те, що той або інший користувач не здатний добре написати ту або іншу статтю — або взагалі бути гідним користувачем Вікіпедії через свій вік, стать, належність до певної нації, релігії, соціальної групи, професії, організації або інших категорій осіб. При цьому неважливо, чи дійсно цей користувач належить до цієї категорії.
 2. Загальні негативні оцінки внеску цього користувача у Вікіпедію («він — троль», «вона — поганий редактор» тощо), що не супроводжуються розгорнутою аргументацією (аналізом значної кількості конкретних виправлень тощо).
 3. Негативно забарвлена лексика, що характеризує користувача і його поводження: оцінки типу «дурень», «ідіот», «несамовитий», «істерика», «словоблудство», а також будь-які нецензурні вислови (зокрема із пропуском і заміною букв тощо).
 4. Негативні висловлення на адресу інших або випади з позицій переваги над іншим (наприклад, «Я доктор наук, а ти хто взагалі такий?»).
 5. Навмисне перекручування імені користувача.
 6. Твердження, що користувач страждає яким-небудь захворюванням, розумовою або фізичною неповноцінністю й т.п.
 7. Посилання на статті у Вікіпедії або зовнішніх джерелах, присвячені тим або іншим виразно негативним явищам, якщо ці посилання проставлені таким чином, щоб прямо зв'язати ці явища з певним користувачем.

При цьому не має значення, чи зроблена образа в безпосередньому спілкуванні із користувачем, чи в іншій ситуації.

Якщо ви зіштовхнулися з особистими образами

Користувачеві, що вважає, що йому завдана образа, рекомендується звернутися до опонента, з'ясувати, чи була ця образа навмисною, і попросити його вибачитися. У разі, якщо факт завданої образи сумніву не викликає або якщо опонент не відповідає на звернення, то користувач має право звернутися до будь-якого незацікавленого адміністратора, котрий, упевнившись, що образа справді мала місце, виносить попередження про неприпустимість таких дій.

Вилучення особистих образ

Репліки в будь-якому обговоренні, що цілком складаються з особистих образ, можуть бути вилучені будь-яким користувачем. При цьому можна залишити замість тексту позначку: Особисті образи. Вилучено — виглядає ось так: (образа вилучена)

Погрози

Ніколи не погрожуйте іншим користувачам:

 • юридичними наслідками (або судовими позовами);
 • фізичною розправою;
 • діями, унаслідок яких інший користувач Вікіпедії може піддатися переслідуванню за політичними або релігійними мотивами з боку уряду, роботодавця або іншої особи чи організації.

Користувач, що допускає такі погрози, може бути заблокований негайно, на тривалий строк або безстроково, без попередження й попереднього обговорення.

Підробка й фальсифікація

Значними порушеннями у Вікіпедії також вважаються підробка й фальсифікація, а саме:

 • Навмисна зміна чужих повідомлень, що впливає на їхній зміст, або їхнє видалення, або написання повідомлень від чужого імені.
 • Навмисна підробка імен інших користувачів і створення копій їхніх особистих сторінок й обговорень, зміст яких може заплямувати користувача, зі сторінки якого зроблена копія.
 • Навмисна підробка імен інших користувачів і створення копій їхніх особистих сторінок й обговорень із метою навмисного внесення виправлень, що ганьблять користувача, зі сторінки якого зроблена копія, або інших користувачів.

Див. також