Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (лютий 2023) — Вікіпедія

У статті наведено список втрат українських військовослужбовців у російсько-українській війні, починаючи з 1 лютого 2023 року по 28 лютого 2023 року (включно).

Усі списки[ред. | ред. код]

Список загиблих за лютий 2023 року[ред. | ред. код]

Світлина Емблема Прізвище, ім'я,
по-батькові
Про особу Обставини смерті

1 лютого[ред. | ред. код]

10460 Україна Перевозчиков В'ячеслав 49 років, с. Мацківці, Лубенський район, Полтавська область. Сержант. У чоловіка залишилися дружина, доньки та онуки. Загинув внаслідок штурмових дій та мінометного обстрілу поблизу с. Парасковіївка, Донецької області[2].
10461 Україна Копилов Вадим 46 років, м. Лубни. Служив стрільцем стрілкової роти. У нього залишилися мати, дружина та діти. Загинув внаслідок штурмових дій та мінометного обстрілу поблизу с. Парасковіївка, Донецької області[2].
10462 Україна Пузир Петро Володимирович 4 лютого 1965 р.н., с. Краснопілля, Новгород-Сіверський район, Чернігівська область. Капітан. Працював електриком на місцевому сільгосппідприємстві, а протягом 2014—2015 років проходив військову службу по мобілізації. У вересні 2022 року Петро вчергове долучився до оборонців Батьківщини, попередньо відправившись на курси підготовки до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Після закінчення навчання долучився до складу 101-ї Президентської бригади, а трохи згодом — до військової частини А4349 на посаду заступника командира з морально-психологічного забезпечення. Загинув під час виконання бойового завдання поблизу м. Бахмута на Донеччині[3].
10463 Україна Гриневич Максим 13 листопада 1996. Закінчив школу №65 в місті Львів. [4]
10464

… 10470

Україна (для доповнення)

2 лютого[ред. | ред. код]

10471 Україна Джуравець Роман Романович 30 років, с. Стецева, Коломийський район, Івано-Франківська область. Був головним сержантом роти спеціального призначення. Загинув під час виконання бойового завдання[5].
10472 Україна Капустинський Василь-Яків Григорович
(«Мармус»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Почесний громадянин міста Тернополя
Почесний громадянин міста Тернополя
1 січня 1998 р.н., с. Білий Потік, Чортківський район, Тернопільська область. Був випускником Західноукраїнського національного університету, вчився на кафедрі інформаційної та соціокультурної діяльності. З молодих років долучився до громадського життя через активну діяльність в Молодіжному Націоналістичному Конгресі. З 2020 року долучився і до Пласту. Голова Тернопільського осередку МНК у 2021 році, організатор вишкільного табору «Лисоня», один з організаторів теренової гри «Гурби-Антонівці». Був ініціатором та куратором низки соціальних проєктів, один із них — «Розумний город». Він знімався у фільмі «Марія», циклі просвітницьких передач «Знання під час війни». Ніс службу стрільцем-помічником гранатометника десантно-штурмового батальйону. Загинув під час виконання бойового завдання поблизу м. Кремінна, на Луганщині[6].
10473 Україна Шабалін Артем 26 років, м. Миргород. Загинув під час обстрілу поблизу села Парасковіївка, Бахмутського району, Донецької області[7].
10474 Україна Шинкаренко Олег 28 років, с. Руська Поляна, Черкаський район. Був молодшим сержантом, гранатометником механізованого відділення окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. Помер 2 лютого внаслідок тривалого захворювання[8].
10475 Україна Кузьмич Микола Васильович 28 років, с. Дольськ, Камінь-Каширський район, Волинська область. Стрілець-зенітник. Помер 2 лютого під час бойових дій на території Донецької області[9].
10476 Україна Шуньков Андрій Олександрович 21 рік, м. Першотравенськ. Навчався в середній школі № 5. У 2018 році після закінчення навчального закладу він за контрактом вступив до лав ЗСУ та проходив службу у військовому формуванні Національної гвардії України. Загинув у бою на Луганщині[10].
10477 Україна Шуран Сергій(«Каливан») 2 лютого 1977, м. Львів. Навчався у місцевій школі №30. Потім закінчив Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького. Після проходження строкової служби працював в Управлінні ДДУ ПВП у Львівській області – служив в органах кримінально-виконавчої системи. Був бійцем штурмової групи спецпідрозділу «Циклон 5». Згодом почав займатися міжнародними вантажними перевезеннями. Коли почався повномаштабний наступ, Сергій був за кордоном. Як водій вантажівки, мав можливість їздити й далі, щоб возити гуманітарну допомогу, але він приєднався до лав 125-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. У різний час був заступником командира, командиром і головним сержантом взводу. Загинув в бою під Бахмутом на Донеччині в свій 46-й день народження. Похований на Марсовому полі у Львові [11]
10478 Україна Захаров Ілля Сергійович 14 вересень 1996, с. Вільне Балаклійського району. Старший солдат. Загинув у населеному пункті Кузьмине Луганської області [12].
10479
Україна Филипчук Андрій Михайлович («Сірий»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
25 вересня 1989, с. Хишевичі, Львівська область2 лютого 2023, біля м. Кремінна, Луганська область) — український археолог, науковець, історик, військовослужбовець, солдат 103 ОБрТрО Збройних сил України. Член Спілки археологів України та ГО «Підгірці–Шолом». Мав навички бойового медика та навідника СПГ-9 «Спис». Загинув 2 лютого 2023 року біля м. Кремінна на Луганщині[13][14]. Похований на Личаківському кладовищі
Україна Копичин Андрій Володимирович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
10 червня 1967, м. Львів. Навчався у Ліцеї №51 імені Івана Франка Львівської міської ради. У 1985 році закінчив Державний навчальний заклад «Львівське вище професійне політехнічне училище». Здобув вищу освіту у Національному університеті «Львівська політехніка» за напрямком «Інженерна механіка». У мирний час працював у Публічному акціонерному товаристві «Львівський завод «Автонавантажувач» та у Товариствах з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Сервіс» і «ЕФЕ Бетон». Із перших днів повномасштабного вторгнення вирішив стати на захист Батьківщини та вступив до лав 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони. Загинув 2 лютого 2023 року поблизу міста Кремінна в Луганській області під час виконання бойового завдання внаслідок поранення несумісного з життям. Залишилися мама, дружина, син із родиною, донька, хрещені діти та племінники [15].
10480

… 10485

Україна (для доповнення)

3 лютого[ред. | ред. код]

10486 Україна Гуль Андрій

(«Штерн»)

15 квітня 1998 р.н., м. Івано-Франківськ. Навчався у міській школі № 5, а згодом в Івано-Франківському коледжі Львівського національного аграрного університету. До Пласту вступив 25.02.2010 р. Пластун гуртка «Білі ікла» 59 куреня ім. С. Ленкавського. В гуртку виконував обов'язки скарбника та писаря. Активний учасник багатьох пластових заходів, вишколів, мандрівок. Зокрема курінних літніх таборів «Нічні волоцюги», «По цимбалах», «Таврида» та «Стежками опришків». Від активного пластування відійшов в першому кварталі 2014 році. З 2019 р. по 2021 рік проходив строкову службу. Після звільнення зі служби працював пілотом агродрона, яким засіював поля. З початком повномасштабного російського вторгнення спільно з батьком добровільно зголосився до 78-го окремого батальйону 102-ої окремої бригади територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського. Службу проходив у мінометній бригаді. Після навчань, в квітні 2022 р. прибув безпосередньо на фронт до Запорізької області. Був старшим солдатом, пілотом військових дронів, працював з мінометом та корегував цілі. Загинув поблизу м. Гуляйполя, спільно з побратимом потрапив під ворожий танковий обстріл, внаслідок чого обоє загинули на місці. Похований на Алеї Героїв в селі Чукалівка на Івано-Франківщині.[16].
10487 Україна Штанько Дмитро 1996 р.н., с. Цінева, Калуський район, Івано-Франківська область. Боєць служив помічником гранатометника стрілецького взводу. Загинув поблизу села Миколаївка Бахмутського району під час танкового обстрілу російськими військовими[17].
10488 Україна Стефанишин Василь 24 роки, с. Угорники, Івано-Франківська область. Боєць служив лейтенантом, командиром мінометного взводу. Загинув біля села Зелений Гай на Запоріжжі[18].
10489 Україна Сагаль Віктор Ростиславович 1975 р.н., с. Сереховичі, Ковельський район, Волинська область. Пішов у військо добровольцем. Влітку чоловік отримав важку контузію, але знову пішов на передову. У бійця залишилися двоє дітей, матір та дружина. Загинув внаслідок вибухової травми в районі населеного пункту Дворічне Куп'янського району Харківської області[19].
10490 Україна Федьків Андрій 1994 р.н., с. Бубнище, Калуський район, Івано-Франківська область. Служив за контрактом старшим навідником обслуги бригадної артилерійської групи. Залишилися матір і молодший брат. Загинув після вогнепального поранення, яке отримав у бою з російськими окупантами[20].
10491 Україна Гарасимович Дмитро 51 рік, с. Забережжя, Богородчанський район, Івано-Франківська область. Служив гранатометником протитанкового взводу 115 механізованої бригади. Загинув у Сумській області[21].
10492 Україна Шадура Тимофій Миколайович 5 березня було опубліковане відео з стратою українською військового і викликало обурення українського суспільства. Пізніше керівництво 30ОМБр визнало, що це Тимофій Шадура. Вважався знимклим безвісти під Бахмутом, але вороги опублікували відео страти українського військового за відмову знімати шефрон України і слова «Слава Україні». Пізніше керівництво 30ОМБр визнало, що це Тимофій Шадура[22].
10493 Україна Реуца Сергій Олегович («Якудза», «Сяо»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
1992, м. Сокіл, рф. Жив у місті П'ятихатки на Дніпропетровщині. Закінчив Вільногірський професійно-технічний коледж, де здобув фах електромонтера. Мав хист до ремонту електрики та й загалом міг полагодити будь-що. Одружився, збудував родину. Під час повномасштабного вторгнення чоловік захищав Україну та свою родину у складі ЗСУ[23]. Проходив службу на посаді номера обслуги 2 гранатометного відділення взводу вогневої підтримки 3 десантно-штурмової роти 1 десантно-штурмового батальйону 80-ї окремій десантно-штурмовій бригаді[24]. Загинув у бою з окупантами поблизу села Ступочки на Донеччині. Під час ворожого танкового обстрілу один зі снарядів влучив в окоп, де перебував боєць із побратимом. Обидва загинули. Похований 7 лютого у місті П'ятихатки на Дніпропетровщині[25]. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
10494 Україна Лецак Іван 41 рік, с. Гребля Зарічанської громади Хустського району. Похорон відбувся 19 листопада 2023 [27]
10495

10504

Україна (для доповнення)

4 лютого[ред. | ред. код]

10505 Україна Фуфалько Сергій 21 липня 1991 р.н., с. Гута, Івано-Франківський район. Служив у 108 батальйоні 10 гірсько-штурмової бригади. У чоловіка залишилися сестра, матір ,батько ,брат і брат-військовослужбовець. Загинув у бою з російськими окупантами неподалік селища Білогорівка Бахмутського району[28].
10506 Україна Хомяк Олександр 38 років, смт. Турійськ, Ковельський район, Волинська область. 25 квітня старший солдат Олександр був мобілізований до Збройних сил України. За спеціальністю — сапер-радіотелефоніст. Без тата залишились донька і син, осиротіли серця дружини, мами і братів. Загинув, виконуючи бойове завдання на Запорізькому напрямку[19].
10507 Україна Німетулаєв Ескендер Ісмаїлович
Нагрудний знак «За доблесну службу»
Нагрудний знак «За доблесну службу»
02 вересня 2002, селище Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області. Старший солдат Національної гвардії України. навчався у Новоолексіївській загальноосвітній школі № 1 Генічеського району Херсонської області, після закінчення якої у 2019 році вступив  до Професійно-морського ліцею Херсонської державної морської академії, яку успішно закінчив у 2020 році. У грудні 2020 року він був призваний на строкову службу до Національної гвардії України. Підрозділ, у якому служив Ескендер, дислокувався в Луганській області. У вересні 2022 року Ескендер Німетуллаєв склав іспити та вступив на перший курс заочного відділення Державного торговельно-економічного університету (Київ). За бездоганну службу та професіоналізм неодноразово заохочувався командуванням, у травні 2022 року наказом командувача Національної гвардії України Ескендера було нагороджено відзнакою — нагрудним знаком «За доблесну службу». Загинув під час виконання бойового завдання[29]
10508 Україна Максименко Олександр Васильович

(«Алекс»)

07 березня 1984, с. Княжичі, біля м. Бровари. До повномасштабного вторгнення працював зварювальником на заводі з виготовлення металоконструкцій. Коли розпочалося повномасштабне московське вторгнення, долучився до ДФТГ «Дозор» Броварського району, щоб зі зброєю у руках захищати рідну землю. Потім разом з побратимами долучився до батальйону «Свобода». Брав участь у важких боях під Бахмутом. Загинув у бою на Бахмутському напрямку солдат батальйону «Свобода» 4 бригади оперативного призначення НГУ отримавши осколкові поранення виявилися несумісними з життям[30].
10509 Україна Баглай Сергій Миколайович («Бандера»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
23 липня 1991, м. Червоноград Львівської області. У 2006—2009 роках навчався у Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї навчався за професією «Муляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник». У 2015 році пішов захищати Україну в АТО. Потім працював в ТОВ «АТБ-маркет». 1 березня 2022 року призваний на військову службу Червоноградським РТЦК та СП Львівської області. Старший солдат, навідник 2 десантно-штурмового відділення, 3 десантно-штурмового взводу, 2 десантно-штурмової роти, десантно-штурмового батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади[31][32][33]. Загинув поблизу населеного пункту Часів Яр, Бахмутського району, Донецької області. Похований на Алеї Героїв нового кладовища в селі Бендюга під Червоноградом. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
10510 Україна Коцик Андрій Михайлович («Апостол»)
Герой України
4 лютого 1987, с. Ясени, Чернівеьцька область. Закінчив школу, та же жив і працював будівельником. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну, не маючи військового досвіду, сам вирішив долучитися до лав Збройних Сил України. Ніс військову службу в складі 108-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Брав участь у найзапекліших боях. У жовтні 2022 року отримав уламкове поранення біля хребта. Тоді він був на позиціях з побратимами та допомагав витягувати поранених військових. Зокрема, у грудні 2022 року керуючи штурмовою групою разом з співслуживцями успішно і без втрат захопили позицію ворога, знищивши чотирьох та взявши в полон 10 окупантів. Крім того, вони забрали у росіян 3 кулемети, снайперську гвинтівку, гранатомети та нічні приціли. Загинув 4 лютого 2023 року (у свій день народження) під час штурму позицій окупантів у районі селища Спірне Соледарської міської громади під Бахмутом на Донеччині. Поховали Андрія Коцика 10 лютого 2023 року в рідному селі[34][35][36][37]. 29 вересня 2023 нагороджений званням "Герой України" і орденом "Золота Зірка" (Указ Президента України від 29 вересня 2023 року № 661/2023 «Про присвоєння А. Коцику звання Герой України»).
10511

… 10515

Україна (для доповнення)

5 лютого[ред. | ред. код]

10516 Україна Ференц Олександр Валерійович 37 років, м. Луцьк. Був призваний на військову службу по мобілізації 01.03.2022 року до складу військової частини на посаду стрільця 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 3 стрілецької роти. Загинув під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Степове, Василівського району, Запорізької області[38].
10517 Україна Дронюк Володимир Володимирович 29 років, с. Рогиня, Коломийський район, Івано-Франківська область. Загинув внаслідок мінометного обстрілу поблизу села Пречистівка Донецької області[39].
10518 Україна Іваницький Віктор 48 років, м. Луцьк. Був кулеметником стрілецького відділення. Загинув внаслідок смертельного поранення під час виконання бойового завдання районі населеного пункту Миколаївка Бахмутського району Донецької області[19].
10519 Україна Бойко Артем м. Яремче. Старший сержант. Загинув під час стрілецького бою з російськими військовими поблизу Миколаївки на Донеччині[40].
10520 Україна Юрчук Микола 43 роки, м. Шумськ. Загинув у селі Новоселівка на Донеччині[41]
10521 Україна Макушка Сергій 48 років, с. Тристень на Волині. Загинув внаслідок мінометного обстрілу біля населеного пункту Авдіївка Покровського району на Донеччині[42]
10522 Україна Войтович Роман Володимирович 29 років, с. Нянівка, Малинська громада, Житомирська обл. Служив гранатометником. Загинув у бою біля н.п. Новомихайлівка, Донецької обл.[43]
10523 Україна Шумський Петро Ярославович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
8 березня 1993, с. Поляна Миколаївського району Львівської області[44]. Протягом 2000—2008 років навчався у Полянській загальноосвітній школі I-го ступеня. Закінчив колишній Львівський технікум залізничного транспорту. У 2019 році приходив строкову службу. Потім підпивсав контракт із ЗСУ. Виконував бойові завдання у зоні АТО та ООС. Із початком повномасштабного вторгнення боронив державу у складі 80 окремої десантно-штурмової бригади[45]. Загинув під час виконання бойового завдання під Краматорськом на Донеччині. Похований в рідному селі[44]. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
10524

… 10525

Україна (для доповнення)

6 лютого[ред. | ред. код]

10527 Україна Николаїв Михайло с. Малий Ключів Печеніжинської територіальної громади. Служив стрільцем у 68 окремій єгерській бригаді імені Олекси Довбуша. Загинув у бою з російськими окупантами поблизу села Павлівка Донецької області[46]
10528 Україна Тупчій Антон 1996, м. Біла Церква. Був стрільцем-снайпером 6 механізованої роти 2 механізованого батальйону військової частини А2167, 72ОМБр. Загинув від отриманих поранень, несумісних з життям в результаті здійснення противником артилерійського та мінометного обстрілу позицій підрозділу поблизу н.п. Вугледар Волноваського району Донецької області.

Похований на Алеї Слави, Сухоярське кладовище[5].

10529
Україна Хахно Владислав Миколайович 6 травня 1994 року, м. Київ. Солдат стрілець-санітар 45 ОСБ 2 стрілецького відділення 2 стрілецького взводу 3 стрілецької роти. Навчався в ЗОШ 281 м. Києва. Після закінчення 9 класу пішов навчатися в ДПТНЗ ,,Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва в м. Києві" Після закінчення навчання працював в різних сферах діяльності. 2015-2016 р.р.строкова служба. Після служби в армії пішов працювати в різних сферах діяльності. Останнє місце роботи було підприємство "Міротекс". Із початком повномасштабного вторгнення став на захист України добровольцем 28 квітня 2022 року.

З 21 червня 2022 року був в найгарячішому напрямку. Без сина залишилась мати. Без чоловіка залишилась молода дружина.

4 лютого отримав другу контузію під час бою. Владислав пролежав один вечір в шпиталі і против волі врачів повернувся на бойову позицію знаючи, що в підрозділі не вистачає людей. Загинув під час евакуації, коли йшли бої, 6 лютого 2023 року біля н. п. Новобахмутівка Очеретинської селишної територіальної громади Покровського району Донецької обл.

Будучи сам пораненим, допомагав бійцю сусіднього батальйону, хотів врятувати... Але, на жаль, загинув.

Похований 14 лютого на Берковецькому кладовищі у м. Києві 42 ділянка, 15 ряд

10530
Україна Гречка Олександр Миколайович 2 липня 1986 р. у м. Києві. Навчався в школі-ліцей №144 м. Києва. Закінчив Борщівський Агро-технічний коледж за спеціальністю спеціаліст з будівництва промислово-цивільних будівель і споруд. Проходив службу в ЗСУ в/ч 3030. Працював в компаніях «AJAX» та «OZON». З 2014 по 2016 роки перебував в зоні АТО 24 ОМБр ім.Короля Данила в Луганській області. З початку повномаштабної війни з 24 лютого 2022р. захищав Україну в 72 ОМБр «Чорних запорожців» в Київській та Донецькій областях. Відзначений нагородами Президента України. Загинув старший солдат Гречка Олександр 6 лютого 2023р. під Вугледаром Донецької області та похований 17 лютого 2023р. на Берковецькому кладовищі м.Києва 42 ділянка.
10531 Україна Мартиненко Віталій Володимирович («Вітамін»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
3 липня 1987, м. Дрезден. У 1991 році родина переїхала до Львова. Навчався у середній загальноосвітній школі №84 імені Блаженної Йосафати Гордашевської. Закінчив Державний професійно-технічний навчальний заклад «Львівський професійний політехнічний ліцей». Згодом здобував освіту в Українській академії друкарства. У мирний час працював столяром на місцевому приватному підприємстві. Із початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації до України добровольцем вступив до лав Збройних сил України. Боровся проти держави-терориста у складі 125-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, служив стрільцем стрілецької роти. Загинув 6 лютого 2023 року при виконанні службового обов’язку по захисту Батьківщини. Військовий загинув, виконуючи бойові завдання, поблизу с. Діброва на Луганщині [47].
10532 Україна Гриценя Олександр Анатолійович 28 вересня 1993, мешканець м. Роздільна на Одещині. Молодший сержант, командир відділення Роти охорони 32-ого реактивного артилерійського полку. На позиції "Кабан" по близу села Водяне, Покровського району, Донецької області, молодший сержант Гриценя О.А. знищив з РПГ-7 ворожий танк, влучив в лісосмгу де знаходилась піхота росін, потім здійснив спробу влучити у ворожий БМП, але отримав вибухове уламкове ураження пахової ділянки, несумесне з життям[48][49].
10533

… 10534

Україна (для доповнення) Шеховцов Олександр Євгенович 26.01.1992

Загинув біля нп Водяне , Донецької області Вічна памʼять

7 лютого[ред. | ред. код]

10535 Україна Муравський Андрій м. Львів. Закінчив колишнє Львівське медичне училище. Після завершення навчання проходив військову службу в місті Перечин Закарпатської області. У мирний час працював зубним техніком в міській поліклініці, згодом почав займатися виготовленням меблів. Із початком повномасштабного вторгнення РФ Андрій Муравський добровольцем вступив у 125 окрему бригаду територіальної оборони. 16 лютого похований на Личаківському кладовищі[50]
10536 Україна Голенков Валерій

(«Калина»)

м. Львів. Закінчив Технологічний фаховий коледж Національного лісотехнічного університету України. Протягом 1990—1992 років він проходив військову службу у Миргороді Полтавської області. Працював в органах внутрішніх справ та був капітаном поліції. Із перших днів повномасштабної війни попри статус людини з інвалідністю Валерій вступив до лав 125 окремої бригади ТрО. Загинув рятуючи побратима. 16 лютого похований на Личаківському кладовищі[50]
10537 Україна Залипка Ярослав Романович 16 січня 1981, м. Рогатин, Івано-Франківської області. Рогатинській ЗОШ № 2, здобув освіту у Рогатинському державному аграрному коледжі за спеціальністю «зоотехнік». З червня 1999 року до жовтня 2000 року проходив строкову службу. З 5 червня 2022 року старший матрос Ярослав Залипка з м. Рогатина виконував бойові завдання у складі гранатометного відділення взводу вогневої підтримки десантно-штурмової роти. Воював в Бахмуті та Водяному. Напередодні 24 лютого отримав важку травму. Проходячи тривале лікування, старався якнайшвидше стати на ноги. З 27 березня 2018 року до квітня 2021 року брав безпосередню участь в Антитерористичній операції та Операції Об'єднаних Сил на території Донецької і Луганської областей. У мирний час працював в Україні та за кордоном. Загинув на Донеччині. Похований 14 лютого в Рогатині[51].
10538 Україна Сагадюк Петро 23 лютого 1984, м. Ланівці. Солдат-артилерист, був призваний на військову службу в березні 2022 року. Загинув внаслідок атаки ворожої артилерії поблизу населеного пункту Ступочки, що на Донеччині[41]
10539 Україна Ткач Андрій Миколайович 23 травня 1973, м. Косів. Воював у складі 34-го стрілецького батальйону. Загинув під час виконання бойового завдання[52]
10540 Україна Фітель Денис Сергійович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
16 червня 1991, м. Червоноград Львівської області. Навчався у місцевій школі № 10. Потім закінчив Червоноградський гірничо-економічний коледж та Національний університет «Львівська політехніка». З 2011 року працював гірником на шахті «Відродження». З початком повномасштабної війни Денис був мобілізований до лав Збройних Сил України. Воював проти окупантів у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Брав участь у боях на різних напрямках і поліг у найзапеклішому — під час битви за Бахмут[53]. Загинув під час виконання бойового завдання біля села Іванівське під Бахмутом на Донеччині. Похований 10 лютого на Алеї Слави Бендюзького кладовища у рідному місті[54]. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
11541 Україна Кепенко Андрій Іванович с. Секунь Ковельського району. Солдат сьомого прикордонного загону. Загинув в Бахмуті отримавши численні серйозні поранення[55]
11542 Україна Івченко Володимир Григорович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
20 червня 1978 року, м. Прилуки Чернігівської області. Навчався у загальноосвітній школі № 10, а згодом у Прилуцькому педколеджі. До війни працював у розкрійному цеху місцевого підприємства. З серпня 2022-го пішов захищати рідну Батьківщину. Служив радіотелефоністом зенітного артилерійського взводу, солдатом 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ[56][57]. Загинув під час бойових дій поблизу населеного пункту Ступочки Донецької області. Похований 10 лютого 2023 року в Прилуках. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
10543 Україна Анохін Андрій Валерійович
Почесний нагрудний знак «Золотий хрест»
Почесний нагрудний знак «Золотий хрест»
16 лютого 1977 року, м. Ізмаїл Одеської області. Навідник кулеметного взводу роти вогневої підтримки, старший матрос 88 ОБМП. Загинув 07 лютого 2023 року в районі населеного пункту Вугледар Волноваського району Донецької області. Похований 14 лютого 2023 року в с. Стара Некрасівка Ізмаїльського району[58].

Нагороджений почесним нагрудним знаком "Золотий хрест"[59].

10543

… 10549

Україна (для доповнення)

8 лютого[ред. | ред. код]

10550 Україна Малецький Костянтин Віталійович

(«Рутен»)

26 лютого 2003, м. Моршин, Львівської області. Випускник ліцею імені Героїв Крут, стрілець 2-го батальйону 3-ї ОШБр ЗСУ. З перших днів повномасштабного вторгнення став на захист України його батько, а згодом і сам Костянтин — спочатку у 103-й бригаді ТрО, де служили його батько та мати, згодом перевівся до ССО «Азов» Загинув від ворожого осколка прикривши тілом пораненого побратима та медика[60]
10551 Україна Мельник Олександр 44 роки, м. Вінниця. Закінчив Вінницький коледж архітектури, будівництва та дизайну. Проходив строкову службу у десантних військах. Згодом працював слюсарем у військовий частині. У 2014—2015 роках воював в зоні АТО на Донбасі. З початком повномасштабного російського вторгнення служив у лавах 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Загинув на Донеччині.
10552 Україна Захарко Ігор Володимирович 37 років. Навчався в школі №86 міста Львова. Здобував освіту у Державному професійно-технічному навчальному закладі «Львівське вище професійне політехнічне училище» (тоді – Професійно-технічне училище №33 міста Львова). У мирний час працював у будівельній сфері. Боронив територіальну цілісність та незалежність держави у лавах 59-ї окремої мотопіхотної бригада імені Якова Гандзюка оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних сил України. Виконував бойові завдання на Донецькому напрямку. 8 лютого 2023 року загинув у селі Водяне [61][62].
10553

… 10564

Україна (для доповнення)

9 лютого[ред. | ред. код]

10565 Україна Борис Олексій 27 років. Журналіст, воював у складі 58-ї мотопіхотної бригади. Разом із батьком пішов добровольцем. Загинув на східному напрямку[63]
10566 Україна Климкович Роман

(«Чех»)

23 квітня 1989, м. Львові, де навчався до 3 класу. Потім із сім’єю переїхав до Праги. У чеській столиці закінчив школу, навчався перукарській майстерності, але, зрештою, ним не став. Працював в охоронній службі, іноді кельнером. Перед війною зібрався і поїхав жити в Україну. Спочатку був водієм таксі у Львові, працював із дядьком у автомайстерні. Але після початку широкомасштабної війни зі своїм троюрідним братом долучився до ЗСУ. Був гранатометником, служив у 710-й штурмовій роті бригади охорони Держспецтрансслужби. Двоюрідний брат співачки Ірини Федишин. Сотня українських воїнів три доби тримала оборону від атак вагнерівців, яких було разів у вісім більше. Загинув на Красній Горі під Соледаром[64][65][66]
10567 Україна Слущенко Дмитро Олексійович («Лесик»)

Орден Богдана Хмельницького III ступеня (Україна)

34 роки, м. Одеса. Навчався у місцевій школі-інтернаті № 2. Потім закінчив Одеський національний морський університет. Працював у транспортній компанії на посаді головного менеджера-експедитора. Вільно володів англійською мовою. З початком повномасштабної війни Дмитро, як офіцер запасу, відразу пішов до військкомату, адже бажав стати на захист рідної країни від окупантів. Згодом приєднався до лав 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Обійняв посаду командира взводу та разом із підрозділом вирушив на передову[67]. Загинув поблизу села Іванівське Донецької області. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно)[26].
10568 Україна Мостовий Григорій(«Мост») 19 лютого, 1972, с. Мостовівщина Полтавська область. Закінчив Хорольський аграрний коледж. Працював у колгоспі, потім був на заробітках у Польщі. Але врешті повернувся до рідного села. Займався сільським господарством. Тримав пасіку. Під час повномасштабного російського вторгнення був мобілізований до лав ЗСУ. Служив водієм гранатометного відділення у 5-й окремій штурмовій бригаді. Загинув під час виконання бойового завдання біля села Кліщіївка під Бахмутом на Донеччині[68].
10569 Україна Микитчак Василь Михайлович 11 травня 1979, с. Андріївка Балаклійського району. Загинув у населеному пункті Іванівське Донецької області[12].
10570 Україна Демиденко Іван Валерійович 29 листопада 1998, с. Сенча. З 2005—2016 роки навчався у Сенчанській загальноосвітній школі І-III ступенів, далі здобув професію зварювальника у ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ». Після навчання хлопця призвали на строкову військову службу. Після закінчення служби працював стропальником у Яблунівському «Полтавагазвидобування». Був мобілізуований 24 лютого 2022 року. Був старшим солдатом в 30-й окремій механізованій бригаді. Загинув під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Червона гора Донецької області[12].
10571 Україна Кузик Олександр Михайлович («Кузя»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
2 квітня 2002, с. Побужани Львівської області. Жив у селі Задвір'я. Закінчив Золочівський професійний ліцей, здобув фах маляра-штукатура. Працював за спеціальністю за кордоном. Вільний час проводив із сім'єю. Під час повномасштабного вторгнення, у грудні 2022 року, був призваний на військову службу до лав Збройних Сил України. Служив у 80-ій окремій десантно-штурмовій бригаді на посаді стрільця[69][70][71]. Загинув поблизу села Іванівське Донецької області. Похований 14 лютого 2023 року в рідному селі Побужани. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
Україна Ткачук Любомир 47 років, м. Чорноморськ Одеської області.

До початку повномасштабного вторгнення працював в Чорноморському морському порту.

Загинув 9 лютого під час бойового зіткнення із силами супротивника в районі населеного пункту Вугледар Донецької області, внаслідок ворожого артилерійського обстрілу[72].

10 лютого[ред. | ред. код]

10581 Україна Клімковський Мар'ян м. Борислав, Львівської області. Навчався в Інституті комп'ютерних наук та інформаційних технологій Львівської політехніки. Працював у сфері авіації, зокрема займався складанням маршрутів міжнародних перельотів. Із початком повномасштабного вторгнення РФ став на захист України. Мар'ян Клімковський проходив військові навчання у Великобританії. Воював у лавах 35 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського. Брав участь у звільненні Херсонської області та населених пунктів на Донбасі. 18 лютого похований на Личаківському кладовищі[73]
10582 Україна Андріяш Руслан Васильович Народився 6 грудня 1972 року у Броварах. Закінчив місцеву загальноосвітню школу та професійно-технічне училище. У 2015-му році вперше став на захист України, а у 2017-му повернувся до цивільного життя.

З початком повномасштабної війни чоловік вчергове долучився до лав Захисників Батьківщини: спочатку до добровольчого формування у Броварах, трохи згодом — до військової частини А2167 на посаду стрільця.[74]

Загинув під час виконання чергвого бойового завдання поблизу Вугледара на Донеччині. Попрощалися з воїном у Бобровиці Чернігівської області, поховавши його на місцевому кладовищі.[74]
10583 Україна Фітель Ярослав Ігорович
Орден Богдана Хмельницького III ступеня (Україна)
11 жовтня 1995, Львів. Навчався у Львівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 82 Львівської міської ради Львівської області. Здобував освіту у Державному професійно-технічному навчальному закладі «Львівське вище професійне політехнічне училище» (тоді — Професійно-технічне училище № 33 міста Львова). Протягом 2014—2018 років навчався у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Після завершення навчання виконував бойові завдання у зоні проведення Операції Об'єднаних сил на Донеччині, із 2020 року — на Луганщині. Із початком повномасштабного вторгнення боровся проти держави-терориста у лавах 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України[75]. Загинув, захищаючи Україну від російських окупантів. Похований 14 лютого на Марсовому полі біля Личаківського цвинтаря у Львові[76]. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно)[26].
10584 Україна Яцун Роман Вікторович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
26 років. Мешканесь с. Моринці, Черкаська область. Служив стрільцем відділення інспекторів прикордонної служби прикордонної комендатури швидкого реагування.[77] Загинув поблизу н.п. Водяне Донецької області. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) (указ 603/2023)[78].
10585 Україна Гричук Дмитро Миколайович 17 грудня 1999, Захарівка Одеської області. Мешканець с. Балашове. Солдат, кулеметник Загинув 10 лютого в м. Авдіївка Донецької області. похований 17 лютого в селищі Захарівка[79].
10586 Україна Мороз Сергій Михайлович 14 липня 1978.
10587

10594

Україна (для доповнення)

11 лютого[ред. | ред. код]

10595 Україна Мельничук Олексій Степанович 50 років, м. Перм. Коли іще був зовсім маленьким, батьки повернулися в Україну, а саме у Рівне. Тут Олексій провів усе своє свідоме життя, закінчив школу, а за тим вступив до Новосибірського військового училища. Провчився там три курси, а далі постав вибір: або присягати на вірність росії (розпався Радянський Союз), або кидати навчання. Присягати росії не захотів, тому повернувся у Рівне де вступив до педагогічного інституту на україно-англійську філологію. Син екс-судді Господарського суду Рівненської області. Воював у зоні АТО у 2014 році. Впродовж останніх років працював водієм-далекобійником за кордоном. Загинув під час мінометного обстрілу противником у районі Бахмуту. Похований 19 лютого 2023 на кладовищі Нове[80].
10596 Україна Крисін Володимир

(«Шорох»)

20 листопада 1998, м. Мена. Командир роти протитанкових ракет, капітан. Після закінчення школи у 2016 році він вступив і успішно закінчив Львівську Національну академію Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. Далі обрав для проходження служби 56-ту Маріупольську мотострілецьку бригаду. З перших днів брав участь у бойових діях на Донбасі. У червні та серпні був двічі поранений, але після реабілітації повертався у свій підрозділ. Загинув поблизу населеного пункту Різдвянка, що в Запорізькій області[81].
10597 Україна Кураносов Роман 13.09.1999, м. Стрий. Навчався у школі № 3 у Стрию, з початку війни займався волонтерством, пройшов вишкіл у лавах ГФ «Стрийська Сотня Січових Стрільців», згодом вже сам навчав інших. Був навідником відділення аеромобільного батальйону. Загинув під час виконання бойового завдання на Луганщині[82].
10598 Україна Прокопчук Олександр 26 років, с. Бережниця Рівненської області. Народився в родині священника. У 2019-му закінчив Тернопільський національний медичний університет імені Івана Горбачевського. Потім вступив до Української військово-медичної академії і став військовим лікарем. Під час повномасштабної війни чоловік рятував українських оборонців у складі ЗСУ. Був бойовим медиком 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Загинув під час евакуації поранених захисників під Бахмутом на Донеччині [83].
10599 Україна Олішевський Богдан Васильович 13 липня 1985, с. Джугастра Крижопільського району Вінницької області. Цього ж 1985 р. сім’я переїхала в с. Лукашівку Ладижинської ТГ. Із 1992 по 2001 р.р. навчався у Лукашівському навчально-виховному комплексі. Із 2004 по 2006 р.р. проходив строкову службу у лавах ЗСУ. З 2014 року служив в зоні АТО на сході України. З початком повномасштабного вторгнення пішов захищати свою Батьківщину. Загинув 11 лютого під населеного пункту Бахмут Донецької області [84].
10600 Україна Малітовський Володимир Васильович 26 січня 1984, с. Іване-Золоте, Тернопільська область. Був солдатом, старшим водієм артилерійського дивізіону. Загинув від осколкових поранень, внаслідок артилерійського обстрілу в Луганській області [85].
10601

… 10614

Україна (для доповнення)

12 лютого[ред. | ред. код]

10620 Україна Кознюк Михайло 1996, с. Буковець. Служив головним сержантом 2 гірсько-штурмової роти у 108-му окремому гірсько-штурмовому батальйоні. Пішов на військову службу за контрактом 26 грудня 2021 року. У 2015 році з Михайлом вийшов сюжет, який зробив його відомим на всю країну. У сюжеті він розповідає на місцевому діалекті про свою роботу вівчарем[86]. Загинув внаслідок поранень, спричинених ворожим артилерійським обстрілом на Донецькому напрямку[87].
10621 Україна Коломієць Олександр Сергійович 55 років, с. Тернівка Крижопільської громади. Був призваний по мобілізації. Обіймав посаду навідника 1 механізованого відділення 3 механізованого взводу механізованої роти. Загинув під час ворожого обстрілу поблизу населеного пункту Невельське на Донеччині[88].
10622 Україна Макаревич Віктор Олегович Народився 23 червня 1987 року в місті Торецьк на Донеччині. Закінчив Білоцерківську загальноосвітню середню школу, а у 2005-му році — будівельне училище № 13. В 2007 році переїхав до міста Чернігова, працював будівельником.

18 жовтня 2022 року долучився до лав Збройних Сил України і того ж місяця вирушив до Великої Британії, а через два місяця у складі військової частини А1302 на посаді стрільця давав гідну відсіч загарбникам.[74]

Загинув 12 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу міста Бахмут Донецької області.

Похований 23 лютого 2023 року на кладовищі «Яцево» в м. Чернігів.[74]

10623 Україна Лосятинський Микола Вікторович 06 грудня 1972, м. Суми. Похований на Алеї Слави Баранівського кладовища у Сумах[89].
10624 Україна Барадуля Михайло 40 років, м. Маріуполь. До 2014 року працював в міському управлінні архітектури міста Суми. Вже у 2015-му році Михайло долучився до державної прикордонної служби. Пройшов військовий шлях від солдата до офіцера. З перших днів війни був на кордоні, вперше повернувся додому аж через три місяці. Похований на Алеї Слави Баранівського кладовища у Сумах[89].
10625 Україна Яремчук Микола Сергійович («Ярем»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
19 травня 2000, м. Чернівці, район Садгора. Влітку Микола закінчив навчання. 1 листопада пішов до центру комплектування добровольцем після свого старшого брата. Був сапером у 80-й десантно-штурмовій бригаді. Був командиром взводу десантників. був срібним призером юніорського чемпіонату України, учасником та призером міжнародних змагань, здобув кваліфікацію кандидата у майстри спорту та отримав чорний пояс (1 дан). Закінчив факультет фізичної культури та працював тренером. Загинув у Бахмуті[90]. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
10626 Україна Пукіш Тарас Романович 39 років, с. Мостище. Навчався на адвоката, а перед тим працював юристом. Хоча за першою спеціальністю — електрик. Автивний учасник Революції гідності. Моблізований у червні 2022 року. Служив кулеметником групи інспекторів прикордонної застави. Загинув у Писарівці[91].
10627 Україна Козенко Вадим 29 років, Кіровоградщина. Жив із родиною у місті Сміла на Черкащині. За фахом був слюсарем з ремонту автомобілів. Працював у будівельній галузі. Під час повномасштабного російського вторгнення чоловік став стрільцем 206-го окремого батальйону територіальної оборони. Боронив Київщину та Донеччину. Загинув під Бахмутом. Похований в місті Сміла[92].
10628

… 10634

Україна (для доповнення)

13 лютого[ред. | ред. код]

10635 Україна Шийка Василь 39 років, с. Камінь, на Івано-Франківщині. Після закінчення Академії сухопутних військ потрапив на службу в одну з військових частин Рівного. Підполковник СБУ, керував підрозділом середньої ланки. Служив на сході у зоні АТО/ООС. Загинув на Запорізькому напрямку. Прощання відбулося 15 лютого в місті Рівне. Похований у рідному селі Камінь Івано-Франкіської області[93].
10636 Україна Мельниченко Віктор Юрійович
Почесний громадянин міста Тернополя
Почесний громадянин міста Тернополя
25 вересня 1989, м. Тернопіль. Був членом рою «НС-9» Тернопільського осередку Спілки Української Молоді. З 2008 року працював в «КОРДі» від самого заснування. Брав участь в спецопераціях на Тернопільщині, в зоні АТО. Один з найбільш професійних спецпризначенців. Мав досить високу кваліфікацію. Залишилися дружина і донька. Загинув у Бахмуті ще з одним бійцем «КОРДу» з іншої області. Вони попали під обстріл «ГРАДу», смерть була в них миттєва. Похорон відбувся 16 лютого в Тернополі, похований на Алеї Героїв на Микулинецькому цвинтарі[94].
10637 Україна Кравчук Віталій м. Ланівці. Був старшим стрільцем гірсько-штурмової роти, військової частини А3029, військової частини А4267. Служив у місті Ланівці в складі роти охорони. На початку лютого 2023 року він відправився на Донеччину. Залишилось троє дітей. Похорон відбувся 17 лютого в місті Ланівці Тернопільської області[95]
10638 Україна Хорощак Сергій Михайлович
Почесний громадянин міста Тернополя
Почесний громадянин міста Тернополя
01 вересня 1981. Був стрільцем третього відділення стрілецького взводу військової частини А7170. У мирний час був приватним підприємцем, займався столяркою, робив добротні меблі, руками він вмів робити все. Загинув, виконуючи бойове завдання, за призначенням із забезпечення оборони, відсічі і стримання збройної агресії РФ, в населеному пункті Масютівка Харківської області. Похований у Тернополі 17 лютого 2023[96]
10639 Україна Бугайчук Андрій 24 роки, м. Шепетівка. Виховувала бабуся, поки мама була на заробітках. У Шепетівці закінчив школу й місцеве училище. Потім пішов до армії. Був в АТО, прийшов додому і влаштувався тут на роботу. Коли почалась війна, він добровільно захотів йти захищати. На фронті захисник був стрільцем стрілецького взводу, стрілецького батальйону. Загинув у Бахмуті[97].
10640 Україна Кірчик Максим(«Дирчик») 3 лютого 1990, м. Кременець Тернопільської області. дитинства жив у місто Дубно на Рівненщині. Закінчив там ліцей № 2 та вище художнє професійно-технічне училище. З 2008 року навчався на факультету «Економіка підприємств» Рівненського національного університету водного господарства та природокористування. Згодом оселився у Києві. З 2013 року працював у Національному музеї народної архітектури та побуту України майстром з гончарства. Максим цікавився історією та культурою України. Самостійно опанував гру на бандурі, сопілці та гармоніці, навчився кобзарських пісень. Був активним учасником Революції Гідності. З 2019 року працював оператором висотного баштового крана на столичному підприємстві. 24 лютого 2022 року приєднався до 204-го батальйону, що у складі 241-ї бригади ТРО ЗСУ. Воював за Київщину, брав участь у звільненні Ірпеня, Чернігівщини та Миколаївщини. Згодом перейшов до 206-го батальйону ТРО і брав участь у звільненні Херсонщини. Служив на посаді стрільця. Разом із побратимами виконував бойові завданні на гарячих напрямках фронту. А на початку 2023-го вони вже втримували позиції на Бахмутському напрямку. Загинув в бою з російськими окупантами біля села Залізнянське на Донеччині[98].
10641 Україна Кушнір Борис(«Дергачі») 6 січня 1986, м. Дергачі поблизу Харкова. Служив у Національній гвардії. З 2020 року був членом ВО «Свобода». Загинув у бою з окупантами під Лиманом у бою з окупантами[99][100].
10642 Україна Бондарчук Богдан Вікторович 13 березня 1982, лейтенант поліції, інспектор підрозділу «КОРД» з Чернігівської області. Загинув року під час виконання бойового завдання щодо стримування наступальних дій ворога та недопущення прориву оборони в населеному пункті Бахмут. Перебуваючи на позиції, потрапив під ворожий обстріл з реактивної системи залпового вогню, внаслідок чого отримав поранення, несумісне з життям[101].
10643 Україна Павлючков Сергій Валерійович 16.06.1990. Солдат в.ч. А4355 77-ї окремої автомобільної бригади ЗСУ. Загинув під час виконання чергового бойового завдання поблизу населеного пункту Васюківка Бахмутського району Донецької області [102]
10644

… 10649

Україна (для доповнення)

14 лютого[ред. | ред. код]

10650 Україна Новіков Сергій 21 травня 1973 року, проживав у Долині. Мобілізувався у військо 11 березня 2022 року. Служив водієм автомобільного відділення підвозу боєприпасів мінометного взводу 35 окремої бригади морської піхоти. Загинув від отриманого під час виконання бойового завдання поранення неподалік Мар'їнки Донецької області[103].
10651 Україна Савич Володимир с. Велике Сокальської громади. Був призваний на військову службу 01 квітня 2022 року, служив кулеметником вогневої групи ракетно-артилерійського відділення прикордонної застави вогневої підтримки відділу прикордонної служби № 1 військової частини 2382 Державної прикордонної служби України Загинув біля населеного пункту Водяне Донецької області[104].
10652 Україна Попов Андрій Закінчив Харківську державну академію культури, був випускником факультету культурології 2009 року. Свідомо пішов у ЗСУ. Брав участь у найзапекліших боях навколо Бахмута. Похований на Алеї Слави кладовища № 18 20 лютого[105].
10653 Україна Рибалка Андрій Анатолійович 8 березня 1983, смт. Куликівка, Чернігівський район. У 2000 році закінчив місцеву загальноосвітню школу, а з 2002-го по 2003-й роки проходив строкову військову службу. З перших днів вторгнення проходив службу у військовій частини А0693, де займав посаду стрільця-помічника гранатометника. Загинув під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Федорівка на Донеччині[106].
10654 Україна Мельник Олександр Сергійович селище Літин. Механік відділення технічного обслуговування. Загинув при виконанні бойового завдання[107].
10655 Україна Дєєв Олег Святославович 23 травня 1985, м. Ладижин. Закінчив Ладижинську ЗОШ №2. Із 2001 по 2004 р.р. навчався у Немирівському ПТУ №10 та здобув професію кухаря. З червня 2018 року працював у їдальні Філії «Переробного комплексу» ТОВ «Вінницька птахофабрика» пекарем. З лютого 2022 року захищав Україну від російських агресорів. Загинув 14 лютого 2023 року біля н.п. Водяне Донецької області [84].
10656

… 10664

Україна (для доповнення)

15 лютого[ред. | ред. код]

10665 Україна Волошинович Володимир 1967 рік, м. Рожнятів, Івано-Франківської області. Був старшим сержантом, старшим стрільцем. Загинув внаслідок боїв з окупантом на Запоріжжі[108]
10666 Україна Гецко Назар 30 років. Був депутатом Войнилівської селищної ради. Воював в зоні АТО у 2014 році Загинув на Запоріжжі[109]
10667 Україна Калинич Микола 29 років, с. Великий Рожин на Косівщині. Служив заступником командира бойової машини — навідником-оператором Загинув під час штурмових дій[110].
10668 Україна Мельник Дмитро Петрович
Почесний громадянин міста Тернополя
Почесний громадянин міста Тернополя
8 листопада 1979, с. Серетець, Тернопільська область. Проживав із родиною в м. Тернопіль. Командир відділення стрілецької роти 105-ї окремої бригади територіальної оборони. Загинув 15 лютого 2023 року внаслідок артилерійського обстрілу під час виконання бойового завдання на Харківщині. Похований 19 лютого 2023 року в селі Загір'я Тернопільського району.
10669

… 10678

Україна (для доповнення)

16 лютого[ред. | ред. код]

10679 Україна Тодиренчук Ігор Миколайович 3 жовтня 1982, с. Великий Кучурів, Буковина. Молодший сержант. З 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на сході України. Загинув поблизу населеного пункту Роздолівка Донецької області[111].
10680 Україна Стадник Ростислав («Росс») 2 березня 1997, м. Біла Церква. Член неформального молодіжного руху «Гонор» і працівник АТ «Київоблгаз» з 2020 року на посаді менеджера з персоналу. Займався волонтерською діяльністю. Був активним учасником руху з 2015 року. Воював у складі роти «Гонор», 1-й окремий механізований батальйон «Вовки Да Вінчі», 67 ОМБр. Загинув на сході України. Похорон відбувся 18 березня 2023 року в Білій Церкві. Похований на Алеї Слави на кладовищі «Сухий Яр»[112].
10681 Україна Саража Євген Володимирович («Джек»)

Орден Богдана Хмельницького III ступеня (Україна)

7 грудня 1977, м. Сміла, Черкаська область. Був добровольцем та воював з початку війни у 2014 році. У 2016—2019 роках був командиром 21-ї резервної сотні ДУК «ПС» Черкаської області. У 2019-му повернувся до цивільного життя, але продовжував допомагати побратимам як волонтер. Висувався на виборах до Верховної Ради по 198-му мажоритарному окрузі. У перші ж дні повномасштабної війни повернувся до «Вовків Да Вінчі», щоб захищати Україну. Воював на найгарячіших напрямках. У цивільному житті мав бізнес, дружину, виховував двох дітей. Мріяв добудувати будинок та жити там із родиною. За словами комбата Да Вінчі очолив групу з якою прочесував замінований ліс біля Ізюму де було затрофеєно 4 гармати 152-го калібру Загинув під час виконання бойового завдання на Донбасі. Загинув від ворожої ракети, котра вцілила у командно-спостережний пункт механізованого батальйону. Прощання відбулося 22 лютого у м. Сміла[113].
10682 Україна Захарченко Віталій («Джин») м. Бердянськ, Запорізької області. 1-ша окрема штурмова рота ДУК ПС. На початку повномасштабної війни місто потрапило до окупації, але Віталію з родиною вдалося вибратися звідти та переїхати на Рівненщину. У грудні 2022 року приєднався до лав ЗСУ. Загинув під час виконання бойового завдання на Донбасі[113].
10683 Україна Кулик Юрій

(«Кабан»)

Калинівка, Броварський район. У цивільному житті захоплювався радіотехнікою. Відслужив контракт у ЗСУ та звільнився за рік до початку повномасштабної війни. У грудні 2022 року приєднався до лав 1-ї окремої штурмової роти ДУК. Загинув під час виконання бойового завдання на Донбасі. Прощання відбулося 21 лютого 2023 у Броварах[113].
10684 Україна Пронюк Роман 47 років, м. Коломия. Перед вступом в університет Роман Пронюк навчався в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання. Після закінчення вишу проходив військову службу у спортивному клубі армії у Львові. "Грав за «СКА-Львів» у 1995—2003 роках та у 2005—2012 роках, а також за «Енергетик» (Нетішин) у 2003—2005 роках. Був майстром спорту України за гандболу, учасником європейських кубкових турнірів у 1995 та 1996 роках, срібним призером Спартакіади України 1995 року. На захист України став ще до повномасштабного вторгнення, воював у зоні АТО. Проживав із батьком в с. Острівці Городенківської громади. Незадовго до повномасштабного вторгнення РФ в Україну одружився. Залишилися дружина, батько та син. Загинув під Бахмутом[114].
10685 Україна Морар Денис Михайлович 1989, Одещина. Після одруження переїхав у Богородчани, що на Івано-Франківщині. У серпні 2022 року мобілізувався у Збройні сили України. Служив стрільцем-снайпером у складі 81 окремої аеромобільної бригади. Пройшов спеціальну підготовку у Великій Британії та після цього захищав Україну від окупантів на найвідповідальніших ділянках фронту. Загинув у бою неподалік села Діброва Луганської області[115][116].
10686 Україна Хмуляк Руслан Михайлович 46 років, с. Угорники поблизу Івано-Франківська. Служив механіком-водієм. Загинув поблизу села Роздолівка, що на Донеччині[116][117].
10687 Україна Сулейкін Юрій Васильович 42 роки, с. Нова Галещина, Кременчуцький район, Полтавська область. Командир протитанкового відділення взводу вогневої підтримки. Старший солдат. У нього лишились мати, брат, донька та дружина. Загинув поблизу села Діброва Кремінської громади на Луганщині[118].
10688 Україна Соцький Олександр Васильович 1972, с. Пшеничники. Загинув поблизу села Роздолівка Донецької області, під час виконання бойового завдання[119]
10689 США Ендрю Пітерс 28 років, Маршфілд, штат Вісконсін. Приєднався до Міжнародного легіону оборони України, що був створений президентом України, щоб дозволити іноземним громадянам приєднатися до опору російським окупантам. Був ветераном американської армії, в 2014 році служив у Афганістані. Загинув, обороняючи територіальну цілісність України. У квітні родині Пітерсів привезли урну з прахом загиблого сина. Цим займалися не представники американського уряду, а військові, відряджені з посольства України у Вашингтоні [120].
10690 Україна Шаблій Василь 15 лютого 1977, с. Нестерівці, Тернопільска область. Був хорошим столяром і з малечку помагав своїм рідним. Його батьки померли давно. Жив спершу сам, а потім одружився і переїхав до коханої в Хмельницьку область. Зустрів свої 46 років у боях за Бахмут. Загинув наступного дня. Загинув у боях за Бахмут. Похований в Нестерівці [121][122].
10691 Україна Іваніцький Іван Васильович
Почесний громадянин міста Тернополя
Почесний громадянин міста Тернополя
1992, с. Дністрове, нині Мельнице-Подільської громади Чортківського району Тернопільської области України. Командир інженерно-саперного взводу. Загинув 16 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання в зоні бойових дій. Похований 20 лютого 2023 року в родинному селі.
10692 Україна Міняйло Ігор Михайлович Поча воювати у 2014-му році добровольцем в батальйоні "Айдар", потім перейшов в батальйон "ОУН", потім підписав контракт. З 2015-го року, з невеликими перервами на відпустку. Двічі був контужений. Був командиром бойової машини штурмового відділення. Загинув 16 лютого 2023 року в районі Іванівського Донецької області. 28 липня 2023 з Ігорем попрощалися в Сумах [123]
10693 Франція Andréas Gallozzі 22 роки, департамент Йонна, Бургундія, Франція. Загинув на сході України [124]
10694 Україна Геращенко Микола Миколайович Геращенко Микола Миколайович (Гера) 2 серпня 1981 р.н. м.Чернігів. Навчався в 21 школі, в мирному житті працював слюсарем. З перших днів повномаштабного вторгнення РФ в Україну пішов добровольцем. Солдат ніс службу в в.ч.А7333, 167 бат. 119 ОБТРО. 5 лютого 2023 виконуючи бойове завдання в н.п Білогорівка, що на Луганщині, Микола приймав участь в порятунку бійця НГУ і згодом сам отримав тяжке поранення не сумісне з життям. Помер в шпиталі м.Дніпра. Похований в м.Чернігів на Забарівському кладовищі. Указом Президента України нагороджено орденом за мужність третьої степені (посмертно) від 30 червня 2023 року, номер 362, серія ОК номер 093839. Знак ордена 390081.
Україна Сьотка Олександр Михайлович 42 роки, с. Забужжя Львівської області. Здобув фах столяра у Львівському професійно-технічному училищі. Їздив на заробітки та підробляв, де міг. Під час повномасштабної війни чоловік добровільно приєднався до лав ЗСУ. Пройшов військову підготовку у Великій Британії, згодом вступив до Десантних-штурмових військ. Служив навідником СПГ у 81-ій окремій аеромобільній бригаді. Загинув під час бойового завдання поблизу селища Діброва на Луганщині. За словами побратима, він пішов у бій першим та, наблизившись до позиції ворога, прийняв атаку на себе. Його вчинок дозволив відвоювати позицію окупантів та взяти 8 полонених. Під час штурму Олександр отримав кульове поранення в голову та осколкові поранення тіла, внаслідок чого загинув на місці. [125].
Номер Україна (для доповнення)

17 лютого[ред. | ред. код]

10695 Україна Созанський Олександр Анатолійович («Раґнар»)
Орден Богдана Хмельницького III ступеня (Україна)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Почесний нагрудний знак «Хрест хоробрих»
Почесний нагрудний знак «Хрест хоробрих»
31 рік, м. Самбір. Закінчив Львівську політехніку. Паралельно проходив військову кафедру в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Із 2014 року брав участь у бойових діях у складі батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Золоті ворота». Згодом вступив до лав «Правого сектору». У 2018 році Олександр приєднався до Збройних сил України. Із початком повномасштабного вторгнення боронив державу у складі 80 окремої десантно-штурмової бригади. Капітан, командир роти вогневої підтримки «Heavy Weapons Company», що у складі 80-ї ОДШБр. За час служби офіцер був нагороджений бойовою відзнакою Головнокомандувача «Хрест Хоробрих» та орденом «За мужність» ІІІ ступеня[126]. Загинув при обороні східних рубежів України[127]. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно)[128].
10696 Україна Дубицький Олег Працював начальником відділу торгівлі, підприємництва, промисловості та захисту прав споживачів. Напередодні нового року приїздив у Суми і тоді отримав відзнаку «За заслуги перед містом III ступеня». Загинув під Бахмутом[129].
10697 Україна Луценко Євген Іванович («Луцик») До війни він був активним спортсменом і вболівальником ФК «Нива». Загинув у боях під Вугледаром[130].
10698 Україна Правдивий Сергій м. Енергодар. був стрільцем 109 окремої бригади Сил територіальної оборони Донецької області. Загинув поблизу Вугледара. Похований у місті Коломия куди перебралася родина загиблого[131]
10699 Україна Сторожев Юрій Олексійович Служив на посаді гранатометника відділення взводу вогневої підтримки роти. До війни працював в Рахунковій палаті України та органах державного фінансового контролю. Загинув внаслідок мінометного обстрілу під час бойового чергування неподалік міста Кремінна.[132]
10700 Україна Булгару Юрій («Койот») 25 років, м. Львів. Закінчив Винниківську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат № 9. Закінчив Державний навчальний заклад «Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва», здобув фах зварювальника та слюсаря з ремонту автомобілів. До повномасштабного вторгнення працював молодшим приймальником товарів у магазині «АТБ».. Виконував бойові завдання на східному напрямку у лавах 125-ї окремої бригади територіальної оборони. Загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині. Життя бійця обірвала куля ворожого снайпера. Похований на Марсовому полі у Львові [133][134].
10701 Україна Пузир Денис Миколайович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
5 квітня 1999, м. Ватутіне Черкаської області. Коли йому було 4 роки, померла мама. Хлопчика, двох його сестер і брата виховувала рідна сестра матері та її чоловік. Жили на Львівщині в селі Хащованя. Денис навчався в місцевій школі. Згодом здобув фах столяра-паркетника у Львівському вищому професійно-політехнічному училищі. У 2018—2021 роках служив за контрактом у 128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді ЗСУ. Брав участь в ООС на Донбасі. Після звільнення повернувся додому та поїхав працювати до Чехії. З початком повномасштабного вторгнення Денис повернувся до України та знову став на її захист. Служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді[135]. Загинув у с. Іванівське Бахмутського району. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
10702 Україна Дзюбка Олег(«Тіктокер») 28 років, м. Івано-Франківськ. Закінчив ліцей № 5. Працював водієм. Під час повномасштабної війни Олег став воїном Збройних Сил України. Служив у 109-му батальйоні 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Обіймав посаду старшого стрільця. Загинув в бою з окупантами біля села Роздолівка на Донеччині. Поховний на Алеї Слави в селі Чукалівка біля Івано-Франківська[136].
10703 Україна Дутчак Віталій Миколайович 1970, с. Підвисоке, Снятинська міська громада, Івано-Франківська область. Гранатометник, старший солдат Загинув в Бахмуті[116].
10704 Україна Юрків Андрій Миколайович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
22 жовтня 1980, с. Дарахів, нині Микулинецької громади Тернопільського району Тернопільської области України. Навчався в Дарахівському закладі загальної середньої освіти. Служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді[137][138]. Загинув на Донеччині. Похований 22 лютого 2023 року в родинному селі. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[26].
10705 Україна Камєнцов Андрій Олегович («Камінь»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
18 червня 1980, Київ. Мав початкову медичну освіту. Дуже чуйна та турботлива людина, затятий рибалка, воднолижник. Дуже любив Україну. Працював двадцять років у службі перевезення хворих. Активний учасник Революції Гідності - медик передової Майдану. Був активним учасником Руху Опору Капітуляції. Волонтер. 24 лютого 2022 року о 8-00 добровольцем прийшов у ТЦК, рота охорони. Парамедик. В липні 2022 тримав відзнаку. З 20 січня в 72 бригаді імені Чорних Запорожців, старший солдат, бойовий медик. Загинув від контузії та множинних поранень рятуючи поранених під м. Вугледар. Прийняв смерть обличчям до ворога. Похований 5 березня 2023 в Києві на Берковецькому кладовищі, 42 ділянка.
10706

… 10710

Україна (для доповнення)

18 лютого[ред. | ред. код]

10711 Україна Пасічник Анатолій с. Антонівка Томашпільської громади. Був старшим навідником 3 гранатометного відділення гранатометного взводу роти вогневої підтримки. Загинув біля населеного пункту Невельське під час артилерійського обстрілу[139].
10712 Україна Дяченко Володимир Федорович 50 років, с. Бортники Тульчинської громади. Був призваний по мобілізації у січні 2023 року. Був стільцем 2 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 2 стрілецької роти. Отримав важкі поранення 11 лютого в районі населеного пункту Невельське Донецької області. Помер в лікарні[140].
10713 Україна Олексин Віталій Сергійович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
19 березня 1985, м. Калуш. Мобілізувався до війська у травні 2022 року. Був солдатом мінометного взводу десантно-штурмового батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади[141]. Загинув поблизу села Ступочки Краматорського району[142]. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)[26].
10714 Україна Граб'юк Роман 55 років, селище Яблунів. Служив у 10 окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс». Залишилися мати, брат, дружина, дві доньки та онука. Загинув на Бахмутському напрямку під час виконання бойового завдання[143].
10715 Україна Циганський Роман 34 роки, м. Львів. Закінчив Загальноосвітню шкоуі № 64 у Львові. Закінчив Вище професійне училище № 20. Після завершення навчання проходив строкову військову службу у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ. Ветеран АТО. У 2014—2015 роках виконував бойові завдання у зоні проведення АТО у лавах 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Із початком повномасштабного вторгнення вступив до лав 125-ї окремої бригади територіальної оборони. Загинув обороняючи Україну[144].
10716

… 10724

Україна (для доповнення)

19 лютого[ред. | ред. код]

10725 Україна Годунко Сергій М. Дубровиця, 1989 Старший навідник. загинув внаслідок мінометного обстрілу окупантами поблизу села Іванівське Донецька область[145]
10726 Україна Губ'як Юрій 37 років, м. Львів. Закінчив ліцей № 74 імені Марійки Підгірянки Львівської міської ради. Працював у будівельній сфері, захоплювався своєю справою. Із початком повномасштабного вторгнення добровольцем став на захист Батьківщини від російських окупантів. Боронив територіальну цілісність та суверенітет держави у лавах 109-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Загинув обороняючи Україну[144].
10727 Україна Топор Роман Сергійович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
17 січня 1994, м. Бахмач. Навчався у Бахмацькій гімназії. Здобув вищу освіту у Національному університеті «Чернігівська політехніка». Працював менеджером у одному із готельних комплексів у Києві. Коли розпочалася повномасштабна війна, молодий чоловік без вагань пішов добровольцем до лав Збройних сил України. Був мобілізований 17 листопада 2022 року другим відділом Ніжинського РТЦК та СП Чернігівської області. Служив гранатометником 1 десантно-штурмового відділення 1 десантно-штурмового взводу 6 десантно-штурмової роти 2 десантно-штурмового батальйону військової частини 80 ОДШБр[146]. Загинув поблизу населеного пункту Ступочки Краматорського району Донецької області[146]. Похований на кладовищі по вул. Ільченківській, що в селі Курінь[147]. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[148].
10728 Україна Заруба Олександр Валерійович
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
35 років, с. Новоселівка Млинівського району Рівненської області. Навчався у Рівненському кооперативному коледжі, відслужив строкову службу в армії у Броварах. Після служби повернувся у Рівне, де створив сім'ю. Мобілізований у жовтні 2022 року. Служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді[149][150]. Загинув поблизу населеного пункту Ступочки Краматорського району Донецької області. Похований 28 лютого на Алеї Героїв на кладовищі «Нове» у Рівному. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)[128].
10729 Україна Кошель Віктор Васильович («Барсік»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
1976, м. Підгородне, останнім часом мешкав з родиною в селі Спаське. З квітня 2022 року — доброволець, боєць розвідвідділення Прикордонного Луганського загону, сержант. Загинув 19 лютого 2023 року в бою під Бахмутом, прикриваючи відхід своєї розвідгрупи. Указом президента України за особисту мужність і самовідданість військового нагородили посмертно[151].
10730 Україна Тимчишин Ігор Васильович («Маляр»)
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
7 лютого 1991, с. Висоцько Бродівського р-ну (нині Золочівський р-н) Львівської області. Закінчив Заболотцівську школу. Був пластуном гуртка «Громовики» осередку Заболотці, станиці Броди Львівської області. Пластував орієнтовно до 2008 року. У 2015 р. здобув заочну освіту бакалавра правоохоронної діяльності у Львівському державному університеті внутрішніх справ. Одружений. Проживав з сім'єю у Заболотцях, але працював у Львові. Брав участь в АТО. Після повномасштабного російського вторгнення пішов на фронт. Військову службу проходив в 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді. Був молодшим сержантом[152][153]. Загинув поблизу населеного пункту Ступочки Крамато�