Вікіпедія:Сторінка користувача — Вікіпедія

Вікіпедія надає сторінки користувача для сприяння спілкування між учасниками цього проєкту.

Наприклад, якщо у процесі реєстрації Ви обрали собі ім'я Іван Хомко, то система підтримуватиме для Вас такі сторінки:

  • Ваша сторінка користувача (СК; головна сторінка Вашого мінісайту) за внутрішньою адресою: Користувач:Іван Хомко, або за зовнішньою http://uk.wikipedia.org/wiki/Користувач:Іван_Хомко (зверніть увагу на підкреслення замість пробілу)
  • Ваша сторінка обговорення (СО) за внутрішньою адресою Обговорення користувача:Іван Хомко або за зовнішньою http://uk.wikipedia.org/wiki/Обговорення_користувача:Іван_Хомко
  • Підсторінки простору користувача за адресою виду: Користувач:Іван_Хомко/Архів чи Користувач:Іван_Хомко/Біографія, а також для обговорення, наприклад Обговорення користувача:Іван_Хомко/Політика. Правило формування зовнішньої адреси — за аналогією з попередніми.

УВАГА: Будь ласка, використовуйте тільки простір назв, який починається з Користувач:, або з Обговорення користувача: для створення своїх персональних сторінок. Інші простори назв для цього використовувати заборонено!

Якщо в якийсь момент Ви вирішили змінити свій ідентифікатор (ім'я) у Вікіпедії, то це можна зробити, залишивши запит на цій сторінці.

Що можна розміщувати на сторінці користувача?

Ваша сторінка користувача має відповідати проєкту Вікіпедії. Неправильно вважати її вашою домашньою сторінкою, оскільки Вікіпедія — не безкоштовний хостинг. Натомість це спосіб організувати роботу, яку Ви проводите у статтях Вікіпедії, та допомогти іншим зрозуміти, з ким вони працюють.

Ви можете розміщувати інформацію особистого характеру про себе (дані, які можуть ідентифікувати Вас як конкретну особу) на сторінці, зокрема і посилання на Ваші сторінки на інших сайтах. Але врахуйте, що інші користувачі мають право посилатися на дані з поточної версії Вашої сторінки. Ви в будь-який момент можете попросити адміністраторів приховати повністю або частково цю інформацію з вашої сторінки користувача.

Непогано написати щось про себе, щоб інші користувачі могли скласти про Вас уявлення. Можливо, навести якусь контактну інформацію (не рекомендуємо вказувати адресу електронної пошти в стандартному форматі — [email protected], краще пишіть так: user на mailbox.net — вас зрозуміють користувачі, але не спамові системи). До речі, в процесі реєстрації Ви можете вказати свою адресу ел. пошти, за якою інші можуть з вами зв'язуватись через спеціальну форму. Вікіпедія гарантує, що сама ця адреса не буде нікому відома (поки Ви не відповідаєте на листи, адже людина, якій ви надсилаєте листа, бачить вашу адресу електронної пошти).

Цей користувач пропонує всім ПРАЦЮВАТИ над збагаченням наших знань через Вікіпедію

Можна додати юзербокси — невеличкі шаблони, які коротко ілюструють інтереси, навички, походження, приналежність користувачів тощо. Їх є багато, ви можете вибрати собі ті, які до душі. Наприклад, додавання на сторінку шаблону {{Користувач пропонує}} дасть ось таке (див. праворуч →)

Також Ви можете використовувати свою сторінку користувача для організації своєї роботи у Вікіпедії, тримати різні плани робіт, перелік статей, над якими працюєте, корисні лінки та ін. Також рекомендуємо новим користувачам використовувати власну сторінку для всіляких експериментів із написанням статей у Вікіпедію (аналогічно майданчику). Можливо, для цього навіть доцільно створити спеціальну підсторінку.

Якщо Ви бажаєте ліцензувати інформацію, яку вносите у Вікіпедію, за якимось іншим стандартом, ніж прийнятий тут, про це можна заявити на своїй сторінці.

Будь ласка, не редагуйте сторінки інших користувачів без їхнього дозволу. Якщо Ви хочете залишити комусь повідомлення, користуйтесь його сторінкою обговорення.

Що можна розміщувати на сторінці обговорення?

Ваша сторінка обговорення існує для того, щоб інші користувачі мали можливість дискутувати з Вами щодо різних вікіпедичних питань. У процесі того, як Ваша сторінка обговорення розростається, Ви можете давні дискусії організовувати в архів, створивши відповідні субсторінки для сторінки обговорення.

Коли Ви редагуєте сторінку обговорення іншого користувача (залишаєте йому повідомлення або відповідь на дискусійне питання), то коли він після того зайде на будь-яку сторінку Вікіпедії, система проінформує його про нові повідомлення (так само і Вас, якщо хтось залишить їх Вам).

Окрім сторінок обговорення, у Вікіпедії є спеціальні місця для загальних обговорень, які мають «суспільну важливість», а також сторінки обговорення, пов'язані з іншими статтями, зокрема безпосередньо сторінки обговорення енциклопедичних статей.

Вилучення коментарів з власної СО

Зареєстрованим та незареєстрованим користувачам зазвичай не забороняється видаляти коментарі з власних сторінок обговорення. Однак, дуже рекомендується архівувати сторінку обговорення для кращої доступності в різних питання розвитку Вікіпедії та співпраці. Коли дописувач видаляє (як вручну, так і автоматично) будь-який вміст зі своєї сторінки, це зазвичай означає, що дописувач ознайомлений із ним. Якщо виникають проблемні дії, то попередження можна знайти в історії сторінки, якщо це колись буде необхідно.

Однак, користувачі не можуть видалити коментарі, які є частиною процесів ширшої спільноти:

  • Відхилений запит на розблокування для активного блокування. Тобто, користувач не має повторно відкривати один раз відхилений запит.
  • Для IP-дописувачів: встановлені шаблони для вказівки, що інші користувачі мають таку ж IP-адресу. Це стосується шкіл, точок доступу Wi-Fi та інших спільних IP-адрес, але не динамічних IP-адрес. У разі вилучення цих шаблонів IP-дописувачем, має бути заблокований доступ тільки до цієї СО — інші дописувачі зі спільної адреси не повинні отримати обмежень на редагування Вікіпедії. Дуже давній вміст на цих сторінках може бути видалено.

Що не бажано розміщувати на власній сторінці?

Вікіпедія не обмежує Вас у матеріалі для розміщення на власній сторінці, але рекомендує утримуватись від розміщення:

  • Щоденників та журналів (weblog), які не стосуються Вашої вікіпедійної діяльності;
  • Дискусій, які не стосуються Вікіпедії;
  • Надмірних відомостей про себе (персональні сайти — це в іншому місці);
  • Сторінок спілкування з особами, які перебувають поза контекстом Вікіпедії;
  • Агресивної пропаганди будь-якого змісту (релігійних, політичних, ідеологічних та інших поглядів).

Не бажано оформлювати свою сторінку чи підсторінку так, щоб ускладнювався доступ до елементів навігації або приховувалися інформаційні системні повідомлення.

Як вилучити підсторінку?

Аби вилучити підсторінку, просто розмістіть на її місці перенаправлення на Вашу головну сторінку. У більшості випадків цього цілком достатньо.

Як вилучити сторінку?

Щоб вилучити сторінку користувача, потрібно поставити її на швидке вилучення, поставивши шаблон {{db-u1}} або звернутися до адміністратора.

Див. також